Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green ok, zrozumiałam. 👍 

Dzis rano je podlewałam (wczoraj wieczorem nie wyrobilam się przed zgaśnięciem światła), więc dostaly juz dzis po 1,5l ale bez biogrow, moglabym teraz dolac im po 0,5l ale ile bigrow do tego dodac? z 3ml? dodawac reszte tez czy samo biogrow? A moze sie wstrzymac do jutra wieczora? 

Przy okazji... Jak dawkowac im calmag z biobizz? w tabeli od producenta jest pominięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lady Green napisał:

Przy okazji... Jak dawkowac im calmag z biobizz? w tabeli od producenta jest pominięty

Etykieta na butelce jest taka odklejana/rozkładana... tam pisze jak dawkować.

 

ps. i udyr mi się wcisnął 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego biogrow możesz sobie odpuścić. Nie wiele więcej ma tego NPK. Zwiększ dawkę blooma i powinno być ok.

Koniec końców one i tak zaczną się wyjadać bo już niedługo końcówka także jasnienie liści jest poniekąd nieuniknione 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green tylko czego? 🙈 chyba musze im w takim razie cos dokupic, tylko co? myslalam ze ziemia lightmix, biotabs, starter pack z biobizz (grow, bloom, topmax i heaven) + dodatkowo calmag wystarczy.

Tak mysle czy to nie geny bo mama nasionek pamiętam ze miała taki mocno jagodowy odcien ale tylko przez krótki czas (ona byla w ziemi uniwersalnej bez jakichkolwiek nawozow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne NPK 

Uprawa organiczna to inne podejście co do żywienia. Z własnego doświadczenia wiem że najlepiej naładować  rośliny w duży zapas pokarmu niż walczyć z niedoborami. 

Lalbym większe dawki blooma poprostu. Daj podwójna dawkę. 

Topy puchną to potrzebują jedzenia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Widać wyraźnie, że w pewnych miejscach to naturalne związane z genetyka wybarwienia liści, a po za tym sa lekko popalone końcówki, trzeba zwiększyć lekko dawki nawozów głównie, jak chodzi o pierwiastki  p i k, calmag profilaktycznie , nic się strasznego nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green jak czytam po zagranicznych, to końcówki przyschnięte (a szczególnie w przypadku przysychania krawędzi) praktycznie zawsze zwiastują niedobory mobilnych pierwiastków, liść ma też wtedy  zbyt wysoką temperaturę w porównaniu do otoczenia, przez co musi wypluwać się z wody dla schłodzenia. Przyschnięte krawędzie są fajną poszlaką, bo jeżeli idzie za tym żółknięcie dość równomierne liścia (a szczególnie starszych liści), to od razu wiesz że to niedobór azotu. Zbyt ciemna reszta liści może Cię zmylić, bo znowu to może być spowodowane przez początkujący niedobór fosforu. Nie muszą się pojawiać jeszcze żadne plamki, to dopiero w późniejszym etapie. No i takie coś potrafi zmylić, bo z jednej strony masz fajnie zielone liście, jeden na jakiś czas znajdzie się żółknący i cholera wie co robić. Jedynie te czerwone ogonki mogą mocno przeważyć, że to jednak ten fosfor

A braki potasu to dla mnie jakaś czarna magia, wszędzie podają coś innego i na zdjęciach tak samo co innego.

Jedyny plus, że nie zablokujesz wchłaniania roślin za bardzo organicznymi nawozami, bo mają mało soli, więc jak widzisz jakieś niedobory co wskazują na NPK, to śmiało dodaj 50% więcej dawki raz i jak nie zobaczysz żadnych zmian, to znów tyle samo polej (mam na myśli już tą zwiększoną dawkę). W przypadku jak zobaczysz zmiany na przestrzeni ledwo 2 dni, to nie dodawaj znów zwiększonej dawki, bo organika dłużej się wchłania i możesz nałożyć na siebie dwa razy za duże dawki i wtedy mogą zacząć się większe problemy i trudniejsze do diagnozy niż małe niedobory

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...