Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Lady Green  Jak na moje oko pierwsze i piąte zdjęcie. Jak chodzi o filtr węglowy to, jak masz miejsce w namiocie to filtr do namiotu, a wentylator na zewnątrz na końcu rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt nisko mocna lampa sprawi że szybko wyjdą niedobory.  Roślina przyspiesza z fotosynteza I pożera więcej składników odżywczych. Te 35 cm które kolega pisal.. To bym bardziej odbierał jako kwitnienie w bardziej zaawansowanej formie A nie początku kwitnienia. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dziękuje za rady odnosnie filtra,  w koncu sie zmotywowałam i udało mi się go zamontowac. 

@Mr.Green dziękuje za uwagi, podniosłam juz lampę trochę wyżej.

Poobrywałam tez troche liści od dołu ktore bardzo zasłaniały dostęp do światła i powietrza, nie wiem czy powinnam poobrywac ich więcej? Te mini kwiatostany ktore się tworzą tez poobrywac?

Dzis jest 8 dzien kwitnienia

412.jpg

257.jpg

1339.jpg

229.jpg

424.jpg

926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto, ladnie, schludnie.. filtr zamontowany.. a widzisz, tak sie obawialas ze nie dasz rady.. 

Tych mini kwiatostanow nie ruszaj.. obrywaj co jakis czas duze liscie wiatrakowe przy glownych lodygach, ewentualnie jesli nie planujesz montowac siatki, to probuj czesc z odrostow albo naginac do swiatla recznie, albo podwiazywac sznurkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green zrobiłam więc raz a konkretnie ale chyba jednak nie do konca bo codziennie coś nowego wyszukuje i urywam. 🙈

@romanek namówiłeś mnie, tylko do kiedy mozna zakładac siatke? czytalam ze najlepiej to robić w fazie weg, moje mają 12 dzien flo. Drucikami caly czas są dociągane i "układane" w miare możliwości.

Wolałabym w sumie nie zakładać tej siatki bo lubie je sobie wyjmowac z namiotu do pielęgnacji itp a siatka mi to chyba uniemożliwi. No ale faktycznie jest problem z wybijaniem się szczytów głównych do gory, najbardziej ta złamana roślina się wyprostowała ale ją musiałam spuścić z drutu i podeprzec do góry aby sie regenerowała, drugą roślinę tez spuściłam z drutu bo mi sie wydawało ze ma juz super kształt no i tez się bardzo wyprostowała. Założyłam więc tą siatke ale na tyle wysoko aby podoginać tylko te główne szczyty a do podlewania itp chyba bede podciagać siatke do gory i wyjmowac sobie rośliny tak jak do tej pory 🤔 zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, siatka ma otwory 10x10cm. No i tak sie zastanawiam... Duzo wogole te rosliny jeszcze urosną? W ktorym tygodniu flo zazwyczaj osiągają swój docelowy rozmiar? 

Aha... i najwazniejsze... kiedy zacząć im coś podawać? na razie nie dostały nic poza dwoma biotabsami (po drugim kilka dni temu).

 

010.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green co do samego podlewania roslin pod zamontowana siatka uzywalem dluzszego kawalka rury fi60-100mm jako podajnika do tych dalej odsunietych roslin..

Co do siatki, to chyba najprostsza metoda na opanowanie tematu nad wybijajacymi sie szczytami, a jeszcze lepiei sprawuje sie podobno metoda na 2 siatki.. sprubuj, moze spodoba Ci sie walka z rosnacymi po swojemu szczytami.

Co do podawania nawozow, to czesc twierdzi ze powinno sie zaczac podawac nawozy na flo zaraz po przalaczeniu, inni ze po pokazaniu sie preflowerow.. a jeszcze inni.. ze przy pokazaniu sie niedoborow..

Moglabys teraz dac w sumie czegos co pomoze roslinie w stymulacji produkcji kwiatow, tylko nie wiem za bardzo co Ci tu doradzic.. przy prawie bio, jaka prowadzisz nie mam pojecia co sie stosuje..

Ogolnie, wygladaja idealnie jak na chwile obecna, bylebys nie kombinowala za duzobez potrzeby i bedzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym tabsie to kwiaty nie spuchna 🙂  Cos musisz zapodac na FLO 

i to w miare szybko bo niedlugo pojawia sie pierwsze niedobory 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poniżej zdjęcie urwanych liści w swietle dziennym, moze ktos bedzie w stanie doradzic co im dzis podac przy podlewaniu? 

Sam calmag wystarczy? bo te jasne paseczki to chyba znak ze za malo magnezu? Czy inne rzeczy od biobizz tez im dać?

2355.jpg

333.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko stwierdzic.. bo moze to byc poczatek niedoboru PK.. 

Przy organicznych nawozach nie musisz sie bac ze przedawkujesz je w łatwy sposob przy pierwszej lepszej okazji.. wiec mozesz juz regularnie dawac to co masz na FLO najlepiej wedlug dawek producenta. 

Rosliny beda budowac teraz strukture topów co wymaga budulca jakim sa pierwiastki  🙂 zryc , zryc i jeszcze raz zryc 😄 FLO sie rozkreca wiec nie dopusc do brakow bo w organice ciezko nadgonic 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020

Estetyka

Rownomierne rozmieszczenie topów celem rownomiernego doswietlenia kazdego topa

Zabawa + nauka

 

Baczka rosnie jak choinka a lampa tylko z gory swieci.. nie jak slonko od rana do wieczora z roznych stron 😉 a ze czlowiek to przechuj jest 😄 to cos co rosnie do gory probuje zmusisc do rosniecia na boki 😛 by zamiast stozkowej formy osiagnac plaski ekran ( lub cylindryczny ) na ktorym upinasz sobie ladnie odrosty i kontrolujesz ich wzrost co daje Ci wieksze szanse by wszystkie topy byly rowno doswietlone i dostawaly podobna energie co sprawia ze rosna w maire rowno na jednej płaszczyznie 🙂 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 Jest wiele czynnikow od ktorych zalezy "plon". Ciezko pominac ktorys by "plon" byl dobry. Rozne treningi oraz sposoby uprawy powstaly bo ludziom nudzi sie uprawa ciagle tego samego w kolko i kombinuja na milion sposobow jak zawsze 😉  by zawsze polepszac swój plon  

:yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...