Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakladam fotorelacje gdyz bede potrzebowac Waszej pomocy. Kiedys mialam jednego parapeciarza przy ktorym nie robilam kompletnie nic, mialam tez raz outa przy ktorym tez nic nie robiłam - na oucie jedna roslina okazała sie żeńska a 2 męskie (nasiona z banku w uk) i tym sposobem zostałam z mnóstwem nasion...

No i tak wrzucilam sobie w styczniu kilka tych nasionek do wody + dodałam tez jakies wyciągnięte z palenia. Szczerze mowiąc nie wiem ktore wykiełkowały a ktore nie... No i gdy na parapecie pierwsza roślina zaczęła mi padać dałam je pod lampe 30w... Ale tak czytając Was i obserwując 6 wykiełkowanych roślinek zrobilo mi sie ich szkoda i postanowiłam zaopatrzyć się w namiot i inne potrzebne rzeczy. 

Wiec padło na box 100x100

Lampa lumatek atis pro,

filtr primaklima carbon k2600 (125)

profan extractor ttmax 125

profan oscillating 2.0 20w

W lutym roślinki wylądowały w donicach 11l, ziemia light mix biobizz, dostaly tez po jednym biotabsie, od tamtej pory dostają tylko odstaną kranówkę. 

Za początek uprawy uznaje 14 styczen choc najmlodsze z nich wykluły sie tydzien później. 

Zdjecia ponizej dzieli 12 dni. 2 zdjecie jest sprzed 2 dni. Lst robilam pierwszy raz w zyciu.... prosze o wyrozumiałość... Jeszcze 2 tyg temu nie wiedzialam nic o treningach.  

Wczoraj przełączyłam je na 12/12, (wczesniej byly na 20/4) czy nie za wcześnie? najstarszy mial 28 dni najmłodszy 21... Lampa wisi ok 65 cm nad, na 50%. Powinnam ją obniżyć po przełączeniu? dac juz ją na 75%?

No i wilgotnosc, po podlaniu i nocy sięga nawet 90%, nie podłączyłam jeszcze zadnych wentylatorow bo nie wiem jak... Musze kupic tą srebrną taśmę chyba...

Powinnam dokupic jakies nawozy poza biotabsami? chcialabym zeby bylo organicznie...

Dodałabym więcej zdjęć ale niestety jest limit. 

29.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green na samych biotabsach kwitnienia nie uciagniesz.. teraz poki co, rosliny korzystaja z tego co im daje gleba, ale tego na zbyt dlugo nie starczy. Co do odzywek BIO, niestety nie pomoge. Co do wentylacji, pospinaj wszystko dopiero w momencie kiedy zaczniesz wyczuwac nieporzadane zapachy, szkoda wczesniej filtra katowac.. jesli jest duza wilgotnosc. Do samego polaczenia filtra z wyciagiem mozesz uzyc jakiejkolwiek tasmy (ja osobiscie uzywam tasm 3M) nie koniecznie musi byc srebrna, ewentualnie metalowych opasek. Ps, piekne sztuki 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lady Green napisał:

Wczoraj przełączyłam je na 12/12, (wczesniej byly na 20/4) czy nie za wcześnie? najstarszy mial 28 dni najmłodszy 21... Lampa wisi ok 65 cm nad, na 50%. Powinnam ją obniżyć po przełączeniu? dac juz ją na 75%?

Na kwitnienie 30-35 cm zalecana odległość lampy od roślin

Edytowane przez Borówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup sobie jakieś Bio pk np biobloombastic lub biotabs pk 5-8 herbatka kompostowanie od biotabsa 🙂 masz pare opcji które daja radę 😋 a jakie masz tam donice ? 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romanek a dziekuje.... zapach w sumie jeszcze nie przeszkadza choc w pomieszczeniu gdzie stoi box jest juz delikatnie wyczuwalny. A moze to zapach namiotu? 🤔 on tez jest taki specyficzny. 

@Borówa juz obniżyłam na 35 cm 

@Spizgany dziekuję, mam nadzieje ze cos z tego urośnie...

@Katastrofedens myslalam o tym trzypaku z biobizz (bio grow, bio bloom i top max), da rade? herbatki troche sie boje bo to trzeba jakos napowietrzac? i czytalam tu na forum ze podając ją w złym momencie mozna narobic sporo szkod. Donice 11 litrów.

 

I zdjęcie sprzed chwili, po lisciach chyba zaczyna juz byc widac niedobory... 

Podlewam 0,5 litra co 2 dni, przy tej wilgotnosci chyba im starcza...

5351.jpg

 

@Borówa a czy przypadkiem nie powinnam obniżyć lampy dopiero jak zaczną kwitnąć??  (sorki za post pod postem)

Edytowane przez Lady Green
2x to samo sie napisało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dobry ale moim zdaniem do tego try paku pk się przyda 🙂 to kup Np samo pk nie musisz herbatki 🙂 i lej im więcej wody mi się wydaje ze maja mało 😉 tak z 0.6-0.7 na 2-3 dni powinny mieć 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis mija 6 dni od przełączenia, wypatruje płci i chyba jeszcze nadal nie widac? 

Troche ciasno juz zaczyna sie robic, ciekawe ile z nich okaże się roślinami męskimi... oby nie wszystkie 😖 jak obstawiacie? 

 

14008.jpg

3513.jpg

13236.jpg

A tutaj calosc sprzed chwili. 

3515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green   Jeszcze nie pokazała, ale to normalne, bo pokazuje od 7 dnia w górę, u mnie to zwykle 7-8 dzień od przełączenia na 12/12, gdy pokazują się pierwsze prefolwery, na razie jest ok. Co do płci, jak masz feminizowane nasiona to powinny wyjść odmiany żeńskie, jak masz pestki od sprawdzonego producenta i nie zawalisz warunków, aby nie dać im szansy hermienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green kozacko zrobione lst,  ładnie rośnie bez oznak niedoborów czy też przeladowania nimi,  chwilą moment i pokaże płeć 

A co do męskich,  mam nadzieję,  że nie będzie żadnego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nasionka niestety nie były feminizowane więc szanse na męskie rośliny są spore. 

@Spizgany dziękuje za komplementy, bardzo mi miło, szczerze mowiąc nawet nie chce myslec ze wszystkie 6 to kobiety 😅 nie dałabym chyba rady ich ogarnąć, to moj pierwszy raz 😁

 

Tak wogole to kiedy powinnam spuścić je z tych drutow? 

Czy lampa na 50% mocy na tym etapie jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Jak wyjdzie jakiś samic to od razu go wyrzucaj, bo jak zostawisz to będzie pylił w konsekwencji będziesz miała pestki w topach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 lub 4 roślinkach zauważylam dzis rano takie włoski. Czy to już oznacza że są one płci żeńskiej? Na 2 roslinach jeszcze nic nie widać, sprawdze ponownie późnej.

Bede tez potrzebowac rad jak połączyć i zamontowac te rzeczy z 3 zdjęcia, lepiej jak wyciąg jest w namiocie a filtr na zewnątrz, czy odwrotnie? a moze lepiej to i to dac na zewnątrz? wolałabym chyba kable z przedłużaczem miec na zewnątrz namiotu ale na zewnątrz nie mam pomyslu na czym to przymocowac...

337_Gallery.jpg

410_Gallery.jpg

5016.jpg

34615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lady Green napisał:

Na 3 lub 4 roślinkach zauważylam dzis rano takie włoski. Czy to już oznacza że są one płci żeńskiej?

tak

 

daj w środek filtr i wentyl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green Odmiany żeńskie, pokazały wstępne oznaki kwitnienia. Można dać filtr węglowy na zewnątrz, ja tak mam, ale to jest podyktowane brakiem miejsca w szafce uprawnej, lepszym rozwiązaniem, jak chodzi o filtracje jest filtr węglowy w namiocie, bo wtedy pierwsza warstwa filtracyjna zapobiega dostaniu się kurzu i innych nieczystości do filtra, co wydłuża jego żywotność, jednak jak chodzi o kontrolę zapachu to wszystko jedno czy filtr węglowy będzie w środku czy na zewnątrz.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za rady... jeszcze nie przymocowałam filtra ani wyciągu, jakos boje sie za to zabierać, nie wiem od czego zacząc, moze dzis to jakoś zrobie. Miejsce w namiocie się zrobiło, wczoraj wywaliłam z namiotu 2 roślinki ktore wg mnie są męskie, dziś wyleciała trzecia... Prosze o weryfikacje tego czy sie nie pomyliłam.

Na pierwszym zdjeciu roslinka ktora wyleciała jako pierwsza, kolejne 2 zdjecia to roślina ktora wyleciała jako druga, na 4 i 5 zdjęciu roślina ktora spędzila jeszcze dzisiejszą noc z paniami w namiocie, jednak nadal nie widac na niej włosków i dzis zaczęły się formowac takie jakby jajeczka. Dobrze zrobiłam czy powinnam jeszcze poczekac aż się bardziej określą?

4637_Gallery.jpg

4801_Gallery.jpg

5357_Gallery.jpg

107_Gallery.jpg

2035.jpg

A tutaj panie ktore zostały, do kiedy moge je doginac aby rozprowadzic je po jak największej przestrzeni? Jakieś inne rady aby zmaksymalizować plon? Liczyłam ze będzie 4, no ale 3 z 6 to uczciwy wynik, w koncu szanse kazdej z nich były 50%. 

03709.jpg

 

Edit: No to ponaginałam.. 🤦‍♀️ złamałam jedną.. 🤦‍♀️ oby to przetrwała...

 

952.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lady Green  Ze zdjęć jakie przedstawiłaś tylko na dwóch widać narządy samca. Jak chodzi o złożenie całości , to jak masz miejsce w namiocie to filtr węglowy do środka do tego rura wentylacyjna , jaką oklejasz srebrną taśmą uszczelniającą , wyprowadzasz rurę wentylacyjną na zewnątrz i na końcu umieszczasz wentylator wyciągający, sprawdź tylko, by był właściwa stroną podłączony, aby wyciągał powietrze, a nie wprowadzał i też oklejasz taśmą uszczelniającą srebrną i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...