Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie... Od kiedy i jak liczycie flo?

Tu na forum spotkalam sie z wersją ze 1 dzien kwitnienia to dzien pokazania włosków (około 7 dni po przełączeniu swiatła), czyli wg tego 14 dni po przełączeniu swiatła i 7 dni od pokazania włosków kończymy 1 tydzień flo i zaczynamy drugi? 

W wielu innych miejscach jest informacja ze 1 tydzien tydzien flo zaczyna sie w momencie przełączenia światła i kończy sie zazwyczaj pokazaniem pierwszych włosków.

Więc ktora wersja jest prawdziwa? Z tego wszystkiego nie wiem juz czy dzis konczymy 4 tydzien czy 5 tydzień flo... a co za tym idzie jak dawkowac nawozy i co ze światłem...

 

 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez znaczenia, zazwyczaj kwitnienie zaczyna się przy pojawieniu włosków, co nie zmienia faktu, że nie patrzymy w dalszej kolejności na dane producenta w ilości tygodni do zbioru, tylko poprzez obserwacje trichomow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się schematem czasowym tworu ludzkiego. Roślina nie widzi ludzkiego zegarka.

Licz cykle rośliny jakimi ona żyje. 

Różne odmiany różnie kwitn

Tydzień 1

 

full-1.jpg

Tydzień drugi 

 

full-2.jpg

Tydzień 3 

full-3.jpg

Tydzień 4 

 

full-4_1.jpg

Tydzień 4 

full-4_1.jpg.83c106a7b2bb300737ff9ee311353ef5.jpg

Tydzień 5 

 

full-5_1.jpg

Tydzień 6 

 

full-6_1.jpg

Tydzień 7 

 

full-7_1.jpg

Tydzień 8 

full-8_1.jpg

Można ścinać indyczke lub hybrydę co po 8 tygodniach dochodzi 🙂 albo poczekać np. 9 tydzień jak ktoś woli więcej bursztynu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga czytałam kilka razy to co napisałes i nie qmam za bardzo... czyli ze nie ważny wiek rosliny i nie dawkujemy nawozów pod to tylko pod trichomy? da sie cos z moich zdjęc w takiej jakosci wyczytac? mikroskopu nie mam

@Mr.Green niby tak tylko dalej nie wiem czy dawac nawozy na 5 czy 6 tydzien a roznica jest spora... swiatlo 100% czy nadal 75... no ale ok, chyba rozumiem... 🤔 bede bardziej wsłuchiwać sie w rośliny i nadal kierować się intuicją...

 

 

 

15.jpg

38.jpg

27.jpg

36.jpg

50.jpg

56.jpg

214.jpg

0234.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green więc jutro zaczynają 5 tydzień nie 6? ok, dzięki 👍

nie rozumiem tylko nadal czemu w artykułach o uprawie, na stronach producentow pestek, stronach o uprawie itd itp wszędzie pisze ze pierwsze włoski pojawiają się w 2 tyg flo... 🤔 zachwiało to troche moim poczuciem kontroli sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green weg - flip - średnio tydzień indukcji - pierwszy tydzień wega. Tak to mniej więcej wygląda lecz reguła nie jest wolna od wyjątków. 

Rozbieżność kilku dniowa nie ma tak na prawdę większego znaczenia. Rośliny często trzeba traktować z osobną uwagą 🙂 trzeba wyczuć temat i sobie opracować swój skuteczny sposób 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300watt na 100% i 35 cm.. może je pokarać. Ile teraz masz wysokości nad roślinami ? Daj może najpierw z dobre 50cm i lampę na 100% i obserwuj. Czy im nie ciąży za bardzo. Ewentualnie potem delikatnie obnizaj. Aczkolwiek może to być zbędne. Lepiej dawkować po trochu niż zapodac full gaz.. bo wtedy w ciągu np. dwóch dni może pokarać rośliny. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green aż zmierzyłam bo wczoraj troche kombinowałam z wysokością tego światła, opuściłam go, potem podniosłam i tak nie mogłam się zdecydować, teraz wisi okolo 55 cm od siatki i szczytów ktore są na jej wysokości i około 30 cm od najwyzszych szczytow. 

Tak wogole to od rozpoczęcia podawania nawozów mam popalone końcówki w liściach więc chyba coś robie źle, od kilku dni kolor zieleni w srodkowej części boxa jakoś blednie a dzis zauważyłam takiego liścia, nie wiem od czego to moze byc... 

16_Gallery.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjada się z azotu..? Zwiększona moc lampy lub niższa wysokość sprawia że fotosynteza przyspiesza i roślina więcej zjada, wyjadając się z zapasów. 

 

Pokaż całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ale jesli podaje po 3ml na litr to wychodzi 6-21-12? nie mam pojęcia czy tak się to oblicza... 🙈 jesli dodam 1ml biogrow (4-3-6) to razem bedzie 10-24-18? 🙈 W tabeli producent zaleca 3 ml biobloom i 4 ml biogrow czyli to by dało 22-33-36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty.. 😛 ile ml byś nie dała to stężenie jest dalej 2% to się nie sumuje  w taki sposób. 🙂

Nawozy organiczne ciężko przedawkować a już na pewno nie w takich małych ilościach. Zwiększ do 4ml a za np. jedna lub dwa podlania nawet do 5 😉

 

Ja bym dał nawet 5 ml odrazu 🙂 ale to ja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no tak właśnie nie do końca mi pasowało ze to się tak sumuje...🙈🤣

Dziękuje za informacje, czyli biogrow wraca, lampa narazie zostaje jak jest, w weekend moze ją podniosę i zwiększe moc 👍😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...