Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Lady Green no tak myślę, dużo mlecznych ale bez bursztynów. A są jeszcze przezroczyste wpadające w mleko. Zależy skąd masz te foty, z której wysokości topów. Jak ze szczytów to na pewno trzymałbym te 2 tyg, no może półtora 😁 ale jakbym nie miał jakiegokolwiek ciśnienia. Z drugiej strony wbije kij w mrowisko i czemu jak ziomek@WBB pisze. Moc lampy możesz zmniejszyć i obniżyć, zrobić foto period 15/9, czemu nie? 😁 Półtora tygodnia myślisz że przyhermiom albo zaczną rewega? Hmm ciekawe. Jak bym ryzykował, nie przekonuje 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za te moje seksistowskie hasła powiem Ci jak ja to robię odkąd podejrzałem u kogoś patent:

W dużą donicę wkładam pusty taki kubek i obsypuję go ziemią (zakupuje go w tej ziemi). Kubek wyjmuję i zostaje piękna dziura. I później wyjęta sadzonka z kubka pasuje idealnie w ten otwór 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  wole nie ryzykować tym bardziej że to moja pierwsza uprawa a "grafik" napięty... z automatami musze się wyrobic do polowy lipca bo potem wyjeżdzam na ponad miesiąc. Licze ze się uda... W sumie to mogłam się z nimi wstrzymać do powrotu... no ale już za pózno. 

Foty są z różnych wysokości topów, tych pod siatką też, moze dziś znajde czas aby uchwycić coś lepiej.

@WBB dokladnie tak też robiłam z tą ziemią 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green możesz sadzić automaty nawet w tych plastikowych kubeczkach i dopiero w 2 tygodniu przerzucić do finalnego miejsca. Przesadzic, zmienic box zmienic swiatlo. Będzie wszytsko okej na takim wczesnym etapie sadzonki nie wymagają super dużej ilości światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green automaty rosną tez duże wszytko zależy jak bardzo mało je zestresujesz, ogl automaty same wskakują na flo wiec lepiej odrazu w docelowych lub wykiełkować Max 7 dni j do donicy dużej 🙂 

Donice możesz dać jakie chcesz ale od tego te będzie zależała wielkość rosliny chodzi bardziej o bryle korzeniowa 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green zalezy ile vega sezon miał 😅. Nie koniecznie są mniejsze od sezonowych nasionek. Zależy jaka odmiana, zależy jaki i ile stresu dostana oraz w jakich będą donicach. Docelowo daj w 11L donicach będzie gicik☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens @cejerowski21 dam im docelowo 11 litrów, będe mieć porównanie. 👍

@cejerowski21 aktualnie u mnie roślina z najkrótszym wegiem (ta z przodu boxa, 21 dni w chwili przełączenia światła, dodatkowo w 2 tygodniu flo niechcący złamałam jej łodygę głowną więc spory stres) jest zdecydowanie największa i ma też większe topy niż jej siostry z wegiem 28 dni.

Słuchajcie... co robić z przewracającymi się szczytami? Szczyt przymocowałam do siatki że tak powiem "pod brodą" - w najwyższym możliwym punkcie, a i tak się kładzie na bok... Patyków bambusowych nie mam, a nawet gdybym kupiła to i tak nie mam jak ich zamocować... Jak Wy sobie radzicie? 

 

155.jpg

21.jpg

A tak wygląda sytuacja w boxie z podziałem na rośliny, w kolejności od najstarszej do najmłodszej.

43.jpg

154.jpg

340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za łodygę pod spodem, widziałem gdzies na youtube jak ktoś tak robił. Przywiązywał sznurkiem za łodygę tak luzno oczywiście żeby nie uszkodzić łodygi ani nic do okola. Napewno nie za kwiatostan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cejerowski21 o to chodzi, tak jak pisałam już wyżej, ze ten szczyt juz jest podwiązany za łodygę w najwyzszym mozliwym punkcie - pod samym topem, a i tak się przewraca.

@Udyr ta w lewym gornym rogu tylko pusciła troche nowych włosków po tym jak zdjęłam jej drut który podduszał jej głowny szczyt. W testach 🤣🙈 też wypada ona najsłabiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wszystkie nasiona tej samej matki (mam ich jeszcze pól słoika), no ale faktycznie niektore chyba mogą mieć przewage genów matki, inne ojca? To tak jak u ludzi? Będzie co będzie, pogoda coraz lepsza to najwyżej trafi na outa a na 12h/noc bede ją chować do garażu. 

Nie macie juz innych patentów na te opadające szczyty? Pomysł @Udyr z pętelką nasunął mi myśl o zrobieniu spręzynki na tą łodygę, tylko też nie wiem czy to coś pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green to są yoyo do kupienia. Samemu z drutu też można takie ukręcić. I sznurek do ramy namiotu można przywiazac, albo żyłkę. Znajdziesz puste miejsce na taki cienki element napewno. plant-support-yoyo.jpg.b0e3693e100251720cbed8460a27eebd.jpg

Jak długo kwitną możesz im dać 11/13 światła. Niektóre tego potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowałam... sytuacja ze szczytem opanowana, zobaczymy na jak długo...

Jakie jest prawidłowe tempo rozwoju/wzrostu korzenia z pestki? Wydaje mi się że moje się otworzyły, niektóre ciut wysunęły i stanęły w miejscu... są w mokrych wacikach, woda przegotowana, w plastikowym pudelku z dostępem powietrza, dodatkowo w ciemnym tekturowym pudełku ciut uchylonym, wczoraj wrzucilam je do boxa z roślinami zeby tmp im ciut podnieść, pomyślałam że bliskość/energia roślin też moze na nie pozytywnie wpłynąć... i dalej nic... 😂  Nie robiłam im wcześniej precrushingu, dziś zrobiłam na 3 ktore sie nie otworzyły, twarde jak skały były... Jak je zachęcić do rozwoju? Moze coś robie źle? A może podczas przechowywania ziaren przez tyle lat cos poszło nie tak? Czy moze wtedy by się wogóle nie otworzyły? 

4.jpg

300.jpg

00.jpg

54.jpg

46.jpg

26.jpg

741.jpg

Edit: A może za mokro mają i nie muszą korzeniem wody szukać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kiełkowałem 5-6 letnie ale nie przechowywane w lodówce. 3 tygodnie stracone. Te które wyszły z ziemi zatrzymały się i zostały na etapie 3cm siewki... żal było patrzeć, wyjebałem wszystkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...