Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green serio to juz? To nie mam im lac nawozów jeszcze przez 3 tyg tak jak na ulotce z biobizz? Licze na podpowiedzi co i kiedy bo kompletnie jestem zielona w temacie.

Próbowałam podglądać trichomy przez mikroskop, ale trzymanie telefonu z ekranem w jednej rece a w drugiej rece mikroskopu i probowanie nakierowania go odpowiednio, utrzymania nieruchomo + ustawienia ostrosci palcem tej samej ręki kiepsko mi wychodzi. 🤦‍♀️ Macie jakis patent na to? Wydaje mi sie ze są przezroczysto mleczne, w jednych miejscach z przewagą jednych w innych miejscach z przewagą drugich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby popalone końcówki a kolory coraz jaśniejsze. Ładny krzaczek propsy.

Osobiście bym dolewał nawozów jeszcze przez tydzień lub dwa i tyle. Potem wodę. Regulujesz pH wody? 

Ktoś tu pisał, żeby calmag w oprysku zastosować na kwitnieniu 🤯, zrób tak ale wyślij mu to do jarania i niech odpowie czy dobre. 

@Lady Green

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green ja tez właśnie nie wiem... 🙈 sprawdziłam w lodówce i wydaje mi się że ich mamą była blue treacle bo mam jeszcze kilka tych nasion, leżą sobie tak juz conajmniej 7 lat... 🤦‍♀️ (bede probowała je kiełkować jak tylko te zwolnią miejsce)

Mikroskop to jakis najtańszy chiński pen z usb, zoom 1600 ale ostrosc łapie tylko w okolicach zoom 100.

@Truman nie reguluje ph wody. Niby przy biotabs nie trzeba było, moze teraz powinnam zacząć? Podlewam odstaną przez 48h kranówką.

@grolsch3 pojedyncze już całkiem żółciutkie, reszta ok.

 

20230328_101446.jpg

04.jpg

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten tydzień możesz podawać nawozy. Potem się zobaczy. Wygląda jakby za 2 max 3 tygodnie były do kosy.

Z mikroskopem nie tańcuj bo poki co jest za wcześnie a jak co to teraz lub na weekend może lepiej.. utnij topka jako sampla i połóż go by wykonać lepsze zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green  biogrow masz ten 'nowszy' z npk 436? Ja serio podałbym pod korzeń nakrętke i podlał topmax z wodą... i jego też nie żałował do wody. A heaven to swoją drogą, ale z tym ostrożnie bo też ma azot 😉 obserwuj, bo w sumie możliwe że nie tyle popalone końcówki co może braki potasu. Duże kwiatostany w końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tak, ten 436. Nakrętkę czyli 10ml? Każdemu po nakrętce czy temu jednemu co nie żółknie odpuścic? Ile tego topmaxa i ile wody na te proporcje? Coś jeszcze?

Wczoraj dostały po 1,5l wody i do tego gdzieś po 8ml grow, 12ml bloom, 6ml topmax, i 8ml heaven i 0,5 calmaga.

@Tester czy mozna zmienic nazwe z 6x no name na 3x no name? Z góry dziękuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green  to jak takie dawki poszły to poczekaj z podlewaniem do kolejnego i z topmax 2 x większe niż na butelce. Ewentualnie calmag dodaj, też można 2 x większe. Zawsze różne pożywki jak inaczej rośliny wyglądają. Niestety jak w hasłach komunistycznych, każdemu według potrzeb, żeby nie brakło 😉 ale jak teraz niedobory są k, a widać że chyba te kwiaty luźne, dużo białych pistili to możliwe że silniejszy nawóz będzie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  nawozy zaczęłam im podawać dopiero 3 tygodnie temu od dawek po 1 ml, mniej więcej od tygodnia dopiero im to podnosze. Przy przedostatnim podlaniu na 1,5 l wody bylo 6ml bloom, 6ml grow, 4ml topmax, 6ml heaven, ale wcześniej to mało co dostawały z tego co teraz widze. 

Ok, więc przy następnym podlaniu zwiększe x2 topmax i calmag. Tej największej z przodu chyba musze dolac czegoś więcej bo ona najbardziej się wyjada, a tej zielonej moze wleje ciut mniej grow tym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green tak ale jedziesz na tabletce. Więc uważaj, nie sledze na bieżąco 😉 ale może dopiero zacząć się uwalniać jak zalałaś bio nawozami. Obserwuj i nie bój się biobizza wymieszanego z wodą. Tydzień maks pokazuje po zastosowaniu na liściach jak dawka była odpowiednia. Po tym czasie możesz reagować czy zwiększać czy zmniejszać. Przynajmniej w moim ogródku tak było z bizzem ale bez tabletek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28/03/2023 o 16:27, Lady Green napisał:

czy mozna zmienic nazwe z 6x no name na 3x no name? Z góry dziękuje. 

było 6 na początku roślin to niech zostanie 6, kto będzie chciał ten doczyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...