Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Lemon Skunk - Green House Seeds / Lumatek Attis 200W / 60x80-0.48m2

Rekomendowane odpowiedzi

@KlausKörner powieksz sobie zdjecie, szczegolne te wczesniejsze. Zobaczysz, że najmłodsze liście są żółte, a te ciut starsze mają widoczne żółte paski. To są braki mikroelementów, cynk, magnez. Trudno dokładnie powiedzieć na podstawie zdjęć, musiałabym rośliny zobaczyć " na żywo ".

Porównaj sobie że zdjęciami z tej stronki.

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/zinc-deficiency

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Czarownica71 napisał:

@KlausKörner powieksz sobie zdjecie, szczegolne te wczesniejsze. Zobaczysz, że najmłodsze liście są żółte, a te ciut starsze mają widoczne żółte paski. To są braki mikroelementów, cynk, magnez. Trudno dokładnie powiedzieć na podstawie zdjęć, musiałabym rośliny zobaczyć " na żywo ".

Porównaj sobie że zdjęciami z tej stronki.

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/zinc-deficiency

 

 

Czytałem... 

Tłumaczę :

Czasami niedobór cynku w konopiach (jak wszystkie niedobory) może być wywołany przez stresujące warunki i może ustąpić samoistnie po zakończeniu okresu stresu. Jednak, aby zminimalizować uszkodzenia, ważne jest jak najszybsze reagowanie na wszelkie problemy związane z uprawą, szczególnie w fazie kwitnienia.

 

Prawda jest taka, że większość hodowców konopi  nie  musi dodawać więcej cynku w odpowiedzi na niedobór cynku!

W rzeczywistości większość hodowców podało już dużo cynku swoim roślinom konopi, ponieważ znajduje się on obficie w większości wody z kranu. Jeśli używasz wysokiej jakości gleby prawdopodobnie nie musisz się martwić o dodanie większej ilości cynku. Ogólnie rzecz biorąc, niedobory cynku są bardziej prawdopodobne, gdy hodowca używa silnie filtrowanej wody lub wody z odwróconej osmozy (RO) do karmienia roślin, ponieważ wszelki cynk został usunięty, ale pH jest znacznie częstszym powodem, dla którego hodowcy widzą niedobory cynku w swoich roślinach konopi .

 

Konkluzja jest taka, że nawet jak jest deficyt to i tak nic nie lej(w sensie nawozów). 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Czarownica71 napisał:

@KlausKörner powieksz sobie zdjecie, szczegolne te wczesniejsze. Zobaczysz, że najmłodsze liście są żółte, a te ciut starsze mają widoczne żółte paski. To są braki mikroelementów, cynk, magnez. Trudno dokładnie powiedzieć na podstawie zdjęć, musiałabym rośliny zobaczyć " na żywo ".

Porównaj sobie że zdjęciami z tej stronki.

https://www.growweedeasy.com/cannabis-plant-problems/zinc-deficiency

 

 

@Czarownica71 Proponuję zobaczyć fotorelacje od początku. Ta roslina ma takie liście od kad pokazała pierwsze liscie. Ma takie geny i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale łatwiej wyciągnąć artykuł z neta i obejrzeć focie. Diagnoza? Deficyt cynku bo po fociach widzę. Panaceum? Lej im papu. 

A doczytać artykuł ze zrozumieniem już trudniej... A dalej napisano, że w odpowiedzi nic się nie robi,ze przypadłość rzadka, a jeśli już reagować to stabilizacją pH gleby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner podlałem raz po 1 litrze. Wydaje mi sie ze w środku byla dość zbita ta ziemia i może za często podlewalem. Chociaż wcześniej podlewalem jak bylo naprawdę sucho. Takze niewiem czy za duzo czy co. Narazie nie podlewam i sie trochę polepsza. Zobaczymy w następnych dniach.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 liście jeszcze nie do końca są takie jak powinny być ale z dnia na dzien co raz lepiej. Wraca tez zielony ciemniejszy kolor. Mysle ze do 2 tygodni powinno wystarczyć. Jak bedzie trzeba więcej to tez przyrrzymam bo i tak przechodziło mi przez głowę zeby je wywalić.

wniosek taki ze rośliny były przelane pomimo tego jak wkładałem prawie calego palca w ziemie to bylo sucho. W środku ziemia byla za bardzo ubita i tam gromadziło sie najwięcej wody. We wcześniejszych uprawach podlewałem gdy doniczka byla lekka. Tutaj ze względu na siatkę nie mogłem tego zrobić.

Dzieki wszystkim za rady które mi daliście, ale jak widać błąd był po mojej stronie.

20210628_165353.jpg

20210628_165401.jpg

20210628_165356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!  moim zdaniem to wcale źle to nie wygląda. planujesz dać jej jeszcze extra 2 tygodnie, czyli mniej więcej 14 czerwca przejdziesz na flo, według mnie jest to dobry pomysł do tego czasu może być grubo na tej siatce. ile masz tam tych szczytów? bo mi to wygląda na ponad 40

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 licząc te co są pare cm pod siatką to około 50. Chciałbym żeby wszystkie były na tej samej wysokości. Juz niechce więcej. Przy przelaczeniu sie rozciągnął, to je wtedy ladnie poprzeplatam żeby bylo na tej samej wysokości. Juz nic wiecej od niej nie wymagam. Przez moje niedopatrzenie korzenie sie dusiły prawie 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner siemanko. Wrzuce jakies foto wieczorem po pracy. Ogólnie roślinki wyglądają słabo kondycyjnie... nabrały tylko zielonego koloru a liście dalej delikatnie oklapnięte. Zrobiłem delikatny oprysk z cal mag bo pokazało braki ale nawet to nie pomoglo. Nie podlewałem od ostatniego razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! jaką masz tam temperature?

Co do podlewania, to ja miałem możliwość uniesienia około 1 cm doniczki by sprawdzić jej ciężar, wtedy właśnie podlewalem. Nie kiedy nawet 2x dziennie.

Zobacz u siebie czy jesteś w stanie jakiś delikatnie unieść doniczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...