Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Lemon Skunk - Green House Seeds / Lumatek Attis 200W / 60x80-0.48m2

Rekomendowane odpowiedzi

@point.99 dzisiaj zakladam siatkę. Jedna panna sie strasznie rozrosła. Niewiem tez czy nie zostawie tylko jednej roślinki bo druga jakaś maruda. Tylko mam za male doniczki i do tego kermazyt na dole... na chwile obecną zostawiam dwie ale jak tamta nie odbije to będzie jedna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! ja na twoim miejscu umieścił bym siatke nad roślinami te 35 cm jak zakladaleś, i poczekał jeszcze okres jaki chciałaś trzymać. W moim przypadku wzrost był taki na scrogu że siatke 2 razy zakładałem bo nie miałem jak przepłacać, i w sumie mi wyszło że rośliny mają po 80 cm od ziemi do najwyższego szczytu a siatke zakładałem jakoś w 50+ dni wega po czym niedługo po tym przelaczylem na FLO i siatke szczyty przerosły bardzo sporo 30cm+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Na 20 cm nie zakładaj to ja zakładałem teraz na takiej wysokości, bo mam niskiego boxa. Wcześniej dawałem na 25 cm siatkę, a ty spokojnie daj na 30-35 cm od doniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @WielebnyMerry  siatkę dalem 30cm nad doniczki. Jedna roślina juz jest na równo z siatką. 

Wczoraj obcialem po 6 wiatraków ktore przylegały do głównej łodygi. Były potężne i zasłaniały dolne odrosty. Widać że pomogło.

20210608_175119.jpg

20210608_175112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WielebnyMerry napisał:

@Dobry_Człowiek! ja na twoim miejscu umieścił bym siatke nad roślinami te 35 cm jak zakladaleś, i poczekał jeszcze okres jaki chciałaś trzymać. W moim przypadku wzrost był taki na scrogu że siatke 2 razy zakładałem bo nie miałem jak przepłacać, i w sumie mi wyszło że rośliny mają po 80 cm od ziemi do najwyższego szczytu a siatke zakładałem jakoś w 50+ dni wega po czym niedługo po tym przelaczylem na FLO i siatke szczyty przerosły bardzo sporo 30cm+.

A jaką miałeś wysokość lampy od szczytów w tamtym momencie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 dzien wega. 

Temperatura i wilgotność dzień 

26-28 stopni 70-80%

Tepmartura i wilgotność noc

20-22 stopnie 70-80%

Cały czas podlewane woda na zmiane z rizhotonic Ph 6.2 - 6.5

Co może być przyczyną tak wyglądających liści? Jest na jednej roślinie. Liście takie są odkąd wyszł z pestki. Roślina rośnie ale liście jak salata i troche oklapniete.

 

20210612_164016.jpg

20210612_164009.jpg

20210612_163843.jpg

20210612_163832.jpg

20210612_163827.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Może na jakimś etapie miałeś ph , jakie blokowało lekko potas, bo takie odbarwienia na liściach mi osobiście przypominają te, jakie pozostawia na liściach niedobór potasu w początkowej fazie niedoboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Ziomku, co tam konkretnie w ziemi wystąpiło to tego nie wiem, ale niedobór, jaki pokazuje się na liściach pasuje mi do wstępnego niedoboru potasu. Jeszcze może być opcja, że para skropliła się na liściach i to, co przez liście z tej pary przyjęła roślina wpłynęło na wygląd liści. Mam też pytanie do ciebie, bo jutro koszę, a mam w domu temperaturę 28 C, więc kiepsko. Suszyć bez trymowania , co byś zrobił, masz jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jak duza temperatura to i pewnie mała wilgotność. Albo daj nawilżacz i utrzymuj 60% wtedy powinno tez zbic temperature. Ale suszyć bez trymowania też dobry pomysł.

Z tym skraplaniem możesz miec rację bo rosliny były przez 2 tygodnie w inkubatorze. Mialem taka samą w małej doniczce i miała takie same objawy jak ta. Moze ta co nie ma objawów jest silniejsza i na niej nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek!  Wilgotność w okolicach 50 %, boję się dać nawilżacz. W pokoju, w jakim mam szafkę chodzi osuszacz powietrza, bo mam mimo wysokiej temperatury wysoką wilgotność. Jakbym wyłączył osuszacz to za chwile wilgotność poleciałaby do 70% . Co do twoich roślin to dokładnie może być tak, jak piszesz. Czyli co chyba najlepsza opcja suszyć bez trymowania, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...