Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Lemon Skunk - Green House Seeds / Lumatek Attis 200W / 60x80-0.48m2

Rekomendowane odpowiedzi

@Dobry_Człowiek! mam nadzieję że wszystko się dobrze skończy i finalnie zbierzesz dobry plon. U mnie też nie pykło z FIM do tego roślina zatrzymała się w rozwoju na 2 tyg ale człowiek uczy się na błędach. pozostaje wyciągać wnioski i przeć do przodu. Może być tak że z tych krzaków zbierzesz 300g, nigdy nie wiadomo jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@point.99 najgorsze jest to ze one stoja w miejscu od jakiegos czasu. Obawiam sie ze ten keramzyt zmniejszył miejsce w doniczce na korzenie i one po takim czasie wege nie mają miejsca rosnąć dalej. Bo napewno ich nie przlewam i nie przesuszam. Leje im co 3 dzień wode z rhizotnic na zmiane. Ph kontrolowane za kazdym razem. Temperatura i wilgotność książkowo, także niewiem co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dobry_Człowiek! napisał:

@point.99 najgorsze jest to ze one stoja w miejscu od jakiegos czasu. Obawiam sie ze ten keramzyt zmniejszył miejsce w doniczce na korzenie i one po takim czasie wege nie mają miejsca rosnąć dalej. Bo napewno ich nie przlewam i nie przesuszam. Leje im co 3 dzień wode z rhizotnic na zmiane. Ph kontrolowane za kazdym razem. Temperatura i wilgotność książkowo, także niewiem co jest grane.

Czy możesz mi napisać  jakie dasz im teraz EC ? Mozliwe, ze potrzebują wiecej papu.

W zeszłym roku robiłam SCROG i byłam w szoku jakie było wysokie zapotrzebowanie na nawozy. 

I warto zainwestować w dobry booster na topy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarownica71 nie daje im nic oprócz rizhotonic. Na zmianę z czystą wodą. Mam ziemie plargon batmix. Żarcia starczy na 6 tygodn w tej ziemii. Ale pierwsze dwa tygodnie byly w ziemi LIGHTMIX. Dopiero 30 dni sa w tej ziemi. 

Wydaje mi sie ze nie maja juz miejsca w doniczkach na korzenie. Mam doniczki 15 litrów ale na samym dnie mam około 5cm keramzytu.

Na flo mam caly zestw od canny. Canna boost pk i flores. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Jak uważasz. Moim zdaniem je glodzisz. Ja nigdy się nie sugeruje zaleceniami producenta, tylko potrzebami roślin. Ja okolo 40 dnia życia roślin daje EC 2.5.

Producenci podaje tego typu dane orientacyjnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarownica71 na chwile obecną nie widzę żeby roślina domagała sie jedzenia. Ona od jakiegos czasu stoi w miejscu i z obserwacji wydaje mi się ze to wina braku miejsca na korzenie. Możesz mi powiedzieć na jakies podstawie piszesz że je glodze? Po lisciach nie widac braków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Czarownica71 Rośliny żywią się bardzo indywidualnie, co zależy od bardzo wielu zmiennych, producent podaje dawki orientacyjne, jakie nie jednokrotnie okazują się być przesadzone i szkodzą roślinie zamiast jej pomóc prawidłowo się rozwijać. Lepiej dawać mniejsze Ec i obserwować, a w razie dostrzeżenia niedoborów uzupełniać braki w sposób adekwatny do realnego zapotrzebowania danej rośliny. Myślę, że rośliny genetycznie nawet, jak chodzi o tą samą odmianę potrafią się od siebie różnić, więc każda według mnie wymaga indywidualnego prowadzenia opartego na obserwacji aktualnego stanu rzeczy.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dlatego napisałam, że nawożę wg potrzeb roślin a nie wg dawek sugerowanych przez producenta. Tak samo z ziemią. To co, że producent pisze, że wystarczy żarcia na 6 tygodni, a co jeśli roślin a ma większe wymagania pokarmowe? Np SCROG moim zdaniem wymusza na roślinie większy wysiłek a ci za tym idzie potrzebuje wiecej jedzenia.

Tu autor skarży się, że rośliny nie rosną, więc moim zdaniem potrzebują jeść żeby je pobudzić do wzrostu.

Tym bardzie, że robiłam już SCROG i to nie raz, żarły jak wściekłe. No ale zbiór miałam taki, że były osoby co zarzucał mi oszustwo ( miałam fotorelację w brytyjskiej grupie ) 

Często ludzie pytają się mnie o dawki, mam 1 odpowiedz, dziękuję nawozy wg potrzeb a nie wg tabel.

@Zielone krainy jakie dajesz im EC ?

Edytowane przez Czarownica71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dobry_Człowiek! Raczej nie głodzisz, ale tam jest coś nie tak ze szczytami lekko, gdy mowa o roślinie po prawej stronie, wołają o coś czego nie mają, ale nie wiem czy to głód czy są czymś poblokowane lekko. Tak wizualnie to bym powiedział, że może im brakować potasu, bo to nie azot i nie fosfor, o ile w ziemi wszystko gra, czyli ph się zgadza.

@Czarownica71  Dawkę nawozów zmieniam na każdym etapie, więc u mnie Ec jest płynne i nie jest koniecznie uzależnione od tego, w jakiej fazie rozwoju znajduje się roślina, a wszystko zależy od jej indywidualnych potrzeb, jakie pokazuje liśćmi. Ja lubię kierować się myśleniem, że każdy organizm jest inny i każdy należy traktować bardzo indywidualnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...