Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Lemon Skunk - Green House Seeds / Lumatek Attis 200W / 60x80-0.48m2

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

@Czarownica71 co ma tu Ec do znaczenia skoro podlewane są samą woda na zmiane z rizhotonic? Ta ziemia jest nawozona na 6 tygodni. Widziałem pare fotorelacji z tą ziemią i ludzie naprawdę nie nawozili jej przez 6 tygodni a czasmi i dłużej. Moim zdaniem rosliny nie potrzebują na tą chwilę odżywek. Jeżeli myslisz inaczej to prosze Cię zebys uzasadniła swoje zdanie i na jakiej podstawie myslisz ze je glodze. Zeby nie bylo, pisze na spokojnie bez zadnej spinki. Normalna rozmowa 🙂

Sam napisałeś, że nie rosną od 2 tygodni. Chociażby to sugeruje, że potrzebuje jedzenia.  

Nie będę ponownie pisać tego samego, ja podaje jedzenie wg potrzeb roślin a nie wg tego co pisze producent. Plus to SCROG,  czyli znecasz się nad roślin w a  co za tym idzie roślin w potrzebuje więcej jedzenia żeby poradzić sobie ze stresem. 

Producent pisze, że jedzenia wystarczy na 6 tygodni, to też SUGESTIA, producent nie wie jaka masz odmianę, nie wie czy masz SCROG czy jak natura stworzyła. Nie wie czy dodajesz extra  CO2 czy też nie. 

 

Nawet taki drobiazg jak dodatkowe CO2 zwiększa zapotrzebowanie roślin na jedzenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ginekolog nie bede jej podlewal odzywkami bo nikt nie potrafi logicznie wytłumaczyć czemu mam je podlac skoro nie pokazuje braków? Pomoze mi napewno zdrowy rozsądek a nie sluchanie kogos. Prosze tylko o radę a co zrobie to zrobie. Ja wiem jak ja prowadze te rosliny i dobrze wiem ze nie ma barakow.

A ta roslina akurat ma takie liscie od kąd pokazała pierwsze liście. Gdy liście staja sie większe kolor staję sie normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarownica71 akurat w tej sytuacji nie sugeruje sie sie opinią producenta aproo ziemi. Tylko roslina nie pokazuje żadnych objawów niedoborów dlatego jej nie karmie. Po co mam nawozic roślinę ktora tego nie pokazuje? I mam dodatkowe 2 worki z co2.

@fxxx1337 ona ma takie liscie jak pokazała pierwsze liście.  Proponuję obejrzeć fotorelacje od początku. Z kazdym nastpenym pietrem liscie wracaja do normalnego koloru. Ma jakis defekt od urodzenia. Ale rosnie dlatego ja zostawiłem.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 no ta po prawo ma takie geny. Masz racje. ale to po lewo od początku byla numerem 1. az do teraz.

@fxxx1337 nic sie nie rzucam. Zero spiny, norlana rozmowa. Czytam i odpisuje jak najbardziej norlamnie.

myslisz ze co drugie podlanie mogło by mieć ten negatywny wpływ? Cala dawka co drugie podlanie. Dałeś do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy tego nie używałem i nie wiem jakie może mieć to negatywne skutki, ale na pewno jest to cos co mozna wziac pod uwage

kurwa sorry ze moge cos pisac nie zwiezle ale bombe mam

xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Dobry_Człowiek! napisał:

@Czarownica71 akurat w tej sytuacji nie sugeruje sie sie opinią producenta aproo ziemi. Tylko roslina nie pokazuje żadnych objawów niedoborów dlatego jej nie karmie. Po co mam nawozic roślinę ktora tego nie pokazuje? I mam dodatkowe 2 worki z co2.

@fxxx1337 ona ma takie liscie jak pokazała pierwsze liście.  Proponuję obejrzeć fotorelacje od początku. Z kazdym nastpenym pietrem liscie wracaja do normalnego koloru. Ma jakis defekt od urodzenia. Ale rosnie dlatego ja zostawiłem.

To czemu Ci rośliny od 2 tygodni nie rosną?

Nie będę Cię przekonywać. Każdy ma prawo do własnej opinii.

Skoro producent wie jaka masz odmianę, że dodajesz CO2 i dostosował ziemię do indywidualnych potrzeb Twoich roślin. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlewaj 2.5l wody na raz i tak co 2 3 dni na zmiane z odzywkami, jak producent podaje np 2ml/l to daj 1.6-8, nie zaniżaj jakoś bardzo. A jeżeli to sezon, co chyba tak? to zaraz odbije po tym fryzjerze, przedłuż troche wega i zobaczysz sam 😀

Zrezygnowal bym tez z pryskania liści. Ale chyba są trochę jasne? A co jak faktycznie potrzebuja troszke jedzonka wiecej, korzenie moze miejsca nie maja, ale moga robić sie chyba grubsze? Ja z moim seoznem też mowilem ze daje czas do X i przełączam juz na kwitnienie, dochodzil dzien X i mowie nie no dobra jeszcze 5 dni 🤣 cierpliwości, czytalem duzo, ze cierpliwość jest bardzo ważna.

Masz przykład mojej. 

2maja wygladala tak

Screenshot_20210624_223816_com.android.chrome.thumb.jpg.07e6b939366f988b52f9c241d7cc0ace.jpg

Byla strasznie rozrośnięta, jak jakies truskawki na polu, na dole miala takie penerskie liscie przy samej ziemi z takimi grubymi lodyzkami, mega mnie to irytowalo i kolejnego dnia powiedzialem sb ze nie podobai sie to w chuj i mam wyjebane, leci fryzjer. To byl wiek jakos 5.5 tygodnia. Tak ja wygolilem, ze jak wyslalem koledze fote to mi odpisal:

- coś ty kurwa zrobil? - byla taka naga, ze ja pierdole xD a tu jak wygladala 7 dni pozniej

Screenshot_20210624_223840_com.android.chrome.thumb.jpg.baa3c7d8c9478da1e6ef00027bb43d42.jpg

Calego boxa zapelnila xd

Dobra lecę w kimke, powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!

Rozmawiałem dziś telefonicznie z plagron, nie PL,  NPK 5,5-11-5,5

Potas mógł się wypłukać. Plagron poleca podsypać świeżej ziemi na wierzch. Wcześniej glebę spulchnić. 

Istnieje również możliwość, że ziemia jest zbyt ubita i korzenie mają trudności z oddechem. Mało prawdopodobne jest ze brak im miejsca w twojej donicy. 

Aha, gleba tak czy inaczej sama wyrówna sobie pH. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu👍

Tu dziękuj: plagron-grünhaus AG Switzerland. 

Zainteresowałem się, bo mam tą samą ziemię. I ona serio jest bezobsługowa. Autopilot. Dodatkowo zmieszana z canna terra plus+ NPK 12-14-24 I z założenia nie planuje żadnych nawozów. Może top max biobizzu 0,1-0,01-0,1

Spulchnić, tak on powiedział. 

Spulchniam tak: ( materialowa donica) 

Wyjmij z boxa, posciskaj z każdej strony (jak do przesadzania) ona się rozluźni przy ściankach, a potem nie głęboko jakimś widelcem czy małymi grabkami przekop. Ze 3 4 cm. Ona powinna się napowietrzyć wtedy luźna po prostu będzie. Znowu posciskaj donice po bokach. Jak się spulchni to powinno być jej tak jakby więcej, wyżej. I tą nową ziemię też bardzo dokładnie rozdrobnij przemieszaj spulchni i dosyp. Można trochę podlac

@Dobry_Człowiek!   A ogólnie spulchnianie:

W ogrodach ekologicznych proces spulchniania gleby polega na delikatny naruszeniu wierzchniej warstwy. Wykorzystuje się do tego widły amerykańskie. To narzędzie do spulchniania gleby wykorzystuje się po prostu do wbicia zębów w podłoże i poruszania nimi w obie strony. 

Ale to już zapewne znalazłeś u googla😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner zrobiłem wszystko tak jak napisałeś. Korzeni widzialem mega dużo. Ziemia w środku byla dość zbita i tam prawdopodbnie bylo najbardziej mokro i byc moze za czesto podlewalem. Z wiechrzu wywaliłem troche starej ziemi dobre naście garści i dałem świerzą batmixa i pare garści ligtmix bo mi troche zostało. Starałem sie mocno nie ugniatać. Panny bez siatki nie wyglądają aż tak tragicznie jak z siatką i jestem trochę spokojniejszy. Jeszcze raz wielkie dzięki i mam nadzieję ze to pomoże.

20210625_172034.jpg

20210625_172026.jpg

20210625_172019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygląda. Wigoru trochę im brakuje, nie widać jednak żeby coś nie grało. 

Wyszło na to, że siatka za wysoko bo na las to nie wygląda, czytaj, boxu ani siatki nie wypełniły. 

Teraz myślę, albo przesusz trochę i zobacz co dalej, albo nalej I nie podlewaj z 5 dni. 1 lipca programator na 12h.

Chcial,nie chciał po 100g z krzaka zdejmiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...