Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Np. Czy jedna dobra lampa lub kilka dobrych lamp(jeśli tak to ile) LED (bardziej energoszednych niż spider farmer) będzie w stanie penetrować teren np. 3m2 *

 

Chodzi mi o maxymalna oszczędność Energi w stosunku do takiego metrażu. Wolę kupić drozszy panel na ten metraż niż płacić więcej za prąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, doominik napisał:

Pasowały by ci dwa lumatek zeus pro 465W, a nawet 600W.

budżetowo na styk miałbyś 2x Mars fc4800

Czyli rozumiem że coś lepszego to właśnie zeus 465w a nawet zeus 600w 

To najpierw zapytam o nie. Z tego co rozumiem jedna wystarczy mi na cały ten metraż i lepiej jest użyć jednej niż kilku?(np 3x sf2000) czy to będzie właśnie ta różnica o którą pytam (bardziej energoszczedny panel na ten metraż)? 

Gdyż jeżeli i tak będzie pobierać 600w jak 3x sf2000 (i nie ma nic bardziej energoszczednego na ten metraż) to tylko pozostało by pytanie czy lepiej jest użyć jednej czy np. trzech. 

A może różni się czym jeszcze innym? 

4 godziny temu, zielonyjamajczyk napisał:

30x30 na krzaka, to łatwo chyba podzielić ? 

9 na metr a, 18 -21 na dwa metry. 

Nie obraz się ale już po tym widzę że pojęcia to za dużo nie masz.

Ok nie wtrącam się już. 🙂

Dla mnie te wyliczenia prądu są śmieszne. Bo uwzględniasz tylko lampę. Gdzie wentylatory mieszające,wyciągowe, osuszacz,  nawilżacze, przecież to będzie ogromna kubatura. A Ty sie szczypiesz o rachunek.

a pobór z samych lamp będzie różnił się plus minus kilka procent przy ledach. 

jak dla Ciebie 4 lata to nic to spoko. 

 

tutaj było już kilkunastu co srali co oni nie zrobią, i znikali tak samo szybko jak się pojawiali. 

pozdro wyłączam się z tematu. 

Tak wiec spytałem dlaczego tak mało ponieważ ja myślałem o 3m a napisane o 2. To moja omyłka i stąd to głupie pytanie. 

Uwzględnię jutro cały pobór jezeli chodzi o wentylatory, tylko że jeżeli chodzi o tak mały pobór prądu jak wentylatory chociażby wyciagowe czy może nawet osuszacz (w stosunku do lamp) podłącze pod inne wyjscie. +20-30zl miesięcznie poradzę sobie, nie wliczam tego. 

Nie mówię że dla mnie 4 lata to nic, może znów źle się wyraziłem. Dla mnie to ogrom czasu. Żyje nadzieja jednak ze nie dostałbym całości grożącej mi kary (tj. Do 3 lat) bez jakiekolwiek udownienia udziału w sprzedaży czy też biorąc udziału np. w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Nie rozumiem tylko przed ostatniej wypowiedzi, że wielu takich było co później zaginął po nich słuch. 

Znaczy.... Popytali, popytali i uciekli. 

Czy raczej miałeś na myśli że mieli, za duży metraż i prawdopodnie mogli pasc ofiarą organów? 

Co do ostatniej wypowiedzi to bardzo proszę, abyś jednak nie wyłączał się z trwającej dyskusji, wierzę że jeśli wyrazisz chęć będę mógł jeszcze nie raz zaczerpnąć informacji z nabytej przez Ciebie wiedzy. 

 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz na taki namiot musisz dać dwa takie zeusy. 3 sf to będzie straszna bida. Ja mam 2.4/1.2m i mam dwa zeusy pro 465W i to jest optymalne moim zdaniem. Są growerzy, którzy w takich namiotach maja po 2 zeusy 600W i sobie bardzo chwalą. 
Jak dasz połowę mocy, to będziesz zbierał popkorn a nie zioło, za które ktoś będzie chciał dobrze zapłacić. Jak musisz ograniczyć zużycie prądu, czy koszt początkowy, to lepiej idź w trochę mniejszy namiot z dobrym setupem, a lepiej na tym wyjdziesz. Światło to podstawa przy uprawie dobrego ziółka-sam przerabiałem kupowanie tańszych paneli, potem dokładanie dodatkowego światła, a na koniec wymianę na coś z górnej półki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 02/12/2020 o 19:36, CheMsKuN napisał:

@Zenonowicz  Tzn.  zebysmy sie zle nie zrozumieli, gorna polka to np. panele firmy Lumatek (Attis,Zeus). Ale prawda jest taka ze nawet najlepsze swiatlo nie zapewni Ci dobrego jakosciowo suszu, jesli nie torafisz uprawiac zielska. Pytales o srednia polke, np. panele Mars Hydro (np. Mars Hydro TS 3000)  daja dobre jakosciowo swiatlo, ale jakosc ich wykonania nie zachwyca .Szybko przepalajace sie diody, niestabilna obudowa/czesciowo rozpadajaca sie obudowa itp. Jeden panel  VIPARSPECTRA  P4000 zapewni wystarczajaca ilosc swiatla dla pow. 1,3m2, a np. mniejszy model  VIPARSPECTRA  P2000 jest w stanie efektywnie oswietlic pow. 1 m2, policz sobie ile takich paneli potrzebujesz. Przelicz co Cie taniej wyjdzie.

 

Też do konca gdyż żyłem przekonaniem że na ten metraż, jak napisał @CheMsKuN może wystarczyć mi 3x p2000 (która potrafi oświetlić nawet 1m2) dletego też po ponownym utwierdzeniu zakupiłem już 3x sf2000 które są stosunkowo lepsze. 

Hmm.. Zgłupiałem to po trochę pieniążki mogły zostać wydane lepiej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę czekać na odpowiedź. 

Tymczasem czy osuszacz wystarczy taki? 

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/osuszacze-powietrza/osuszacz-eldom-op600?gclid=EAIaIQobChMIwOGPs_-E7gIVgRkGAB1PSQdHEAQYASABEgKaBPD_BwE

I pestki polecacie jakiś automat czy raczej nie? 

Myślałem o np o auto big Princess albo np:

Auto power plant 

A z nie automatycznych np. Cookies gelato #33

 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik czy "odpusc automaty" znaczy jeżeli chodzi o plon w odniesieniu do liczby dni uprawy bardziej wydajnie na pewno wyjdzie na fotop? 

Jeśli tak myślę szukać coś na thx-thx.co i wziąć udział w promocji 1+1.

Do wyboru mam: 

Cookies gelato 

Euphoria

Fat Banana 

Northern Light Xxl

Orange Bud

Power Plant

Purple Bud Xxl

Royal Gorilla 

Strong Berry 

Super LSD XL 

To wszystkie z promocji z pośród nie automatycznych odmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym co znaczy że przekazuje informacje o wysyłkach i potrafi się nimi dzielić? 😕 nie ładnie! Kur.. 

Ale tak czy tak to nie zamawiam na siebie i nie na swój adres więc raczej nic mi nie grozi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz automat jest minimalnie szybszy od nasionka do ścinki, ale jeśli chodzi o czas flo to już praktycznie to samo, a z sezonów możesz wycisnąć więcej lepszego towaru. 
ja mam osobny namiot na veg i w tym przypadku to już wogole automaty bie maja sensu. Sezony też trudniej „popsuć” a i łatwiej naprawić. 
nasionka możesz zamówić gdzie chcesz. 
ja dziś ściąłem cookie gelato i jak ja razie jest ok-ładne zwarte topy typowe dla indici, doszły w 9 tygodni i powinny być dosyć ciężkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@doominik  Mógłbyś pokazać, jakieś foto tych topów od cookie gelato? Chciałbym zobaczyć, jak wyglądają u ciebie po 63 dniach kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@doominik  Coś chyba poszło nie tak, jak powinno, bo żadnej foty nie widzę.

Dobra teraz się pojawiło zdjęcie . Monstrualne nie są, ale ładnie wyglądają. Dzięki.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@doominik Po chwili zdjęcie się pokazało. Przy jakich trichomach ścinałeś swoje krzaki?

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...