Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

@Zenonowicz na okrągło to ci nie zakwitnie jak to fotoperiod , ale dałeś link gdzie jest napisane jakie odległości 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak już tutaj ziomek mi wspomniał @Urojenie i dobrze napisał ?

@Szym ale nadal nie wiem jak długo i na jakim etapie ma być włączona... 

A więc pytanie pewnie zatoczyło koło i kieruje się w stronę @CheMsKuN ... 

Co wysokości z linku się zgodze ale co do czasu naświetlania - wątpię (chce osiągnąć jak najlepszy możliwy efekt) więc muszę być pewny i pytać coś jak głupi który nie wie że jest głupi 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat jak długo oświetlać na pewno znajdę.

Jezeli chodzi o wentylator, czy możecie jakis zaproponować do takich filtrów jakie posiadam. 

Do tego nie do końca wiem jak je zamontowac :/?

 

No i co do uprawy myślałem właśnie nad zamówieniem cookies gelato + gratisy ak472 i ak47 xxl

Chodzi mi o jak największy zbiór, czy to dobry wybór? 

Screenshot_20201211_114338_pl.allegro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz A ty cokolwiek wiesz ? Czy jeszcze coś powinniśmy narysować ? Jak pytasz nawet jak filtr zamontować to trochę lipa kolego. Nikt nie będzie Ci na tak banalne pytania odpowiadał. Wieje to zagadkami w stylu jak poprawnie zalać herbatę ?

Weź trochę poczytaj i wróć z powrotem. Zostaw trochę miejsca na późniejsze pytania, bo teraz pytasz o rzeczy które na forum już są.  Nawet nie policzyłeś sobie kubatury, by dobrać odpowiednią moc wentylatora - później każdy będzie miał Ciebie dość. 

Kto pyta nie błądzi, jasna sprawa - ale szukanie, myślenie, i czytanie też nie boli.  Masz całe forum o tym. 

Na każdej fotorelacji widać jak wisi filtr z wentylatorem, więc wnioskuje że masz wywalone na to co inni już na tym forum zrobili dla dobra ogółu.  

Ciągle podkreślasz : dobry zbiór. Żebyś miał dobry zbiór, to musisz zacząć czytać ! Bo samo zakupienie dobrego sprzętu jest połową sukcesu. A Ty wyglądasz mi na osobę która chce wsadzić pestki, a potem liczyć na 100 gram z krzaka XXL. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Zenonowicz A ty cokolwiek wiesz ? Czy jeszcze coś powinniśmy narysować ? Jak pytasz nawet jak filtr zamontować to trochę lipa kolego. Nikt nie będzie Ci na tak banalne pytania odpowiadał. Wieje to zagadkami w stylu jak poprawnie zalać herbatę ?

Weź trochę poczytaj i wróć z powrotem. Zostaw trochę miejsca na późniejsze pytania, bo teraz pytasz o rzeczy które na forum już są.  Nawet nie policzyłeś sobie kubatury, by dobrać odpowiednią moc wentylatora - później każdy będzie miał Ciebie dość. 

Kto pyta nie błądzi, jasna sprawa - ale szukanie, myślenie, i czytanie też nie boli.  Masz całe forum o tym. 

Na każdej fotorelacji widać jak wisi filtr z wentylatorem, więc wnioskuje że masz wywalone na to co inni już na tym forum zrobili dla dobra ogółu.  

Ciągle podkreślasz : dobry zbiór. Żebyś miał dobry zbiór, to musisz zacząć czytać ! Bo samo zakupienie dobrego sprzętu jest połową sukcesu. A Ty wyglądasz mi na osobę która chce wsadzić pestki, a potem liczyć na 100 gram z krzaka XXL. 

Wszystko to rozumiem, zamontowałem już filtr z rura poza boxa. Wyślę fotki może później. Nie wiem tylko w którym miejscu zamontować ten wentylator ponieważ druga strona od filtra jest zatkana. Ale jak tak napisałeś to sam do tego dojdę. 

50 minut temu, Szym napisał:

@Zenonowicz filtr musi mieć większą wydajność niż wiatrak aby nie czuć zapachu 

Podałem wielkość boxa 3.2m2 i czy te filtry które mam, powinienem wymienić na inne? Rozumiem, że przy każdym filtrze powinien być wentylator. 

Box gotowy, w tym momencie zamówić chce peste więc pytam czy dobrym wyborem będzie cookies gelato? 

Dodatkowo zamawiam od razu stacje pogodowa i koce ratunkowe - widziałem również specjalne folie w cenie ok. 500zl za 1.3m na 10m - dostalem informacje, aby nie inwestować w nie i wystacza folie ratunkowe. 

Myślę sądzić je w donicach 10l które również zamawiam. 

Sznurek/Linke pod scrog sam skontruuje 🙃

Lampa - zdecydowałem się na vitarspectra p2000 x3 - czekam jednak do czasu przed bożonarodzeniowego, ponieważ w ostatniej promocji mikołajowej na stronie producenta widniała cena 159.22$ (Standardowa 199.88$)

No i oczywiście szereg kolejnych pytań wraz z fotorelacja myślę dodać pod koniec roku lub początkiem nowego. 

 

P. S. Nie chcę by ktokolwiek miał mnie dość więc poświęcę jeszcze wiecej czasu na szukanie i czytanie po forum (co już oczywiście robiłem) zaś jestem z tych ludzi którzy wolą założyć własny temat i w nim upeniac się na 101% o słuszności działania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz jak świecisz automaty to cały czas 18/6, jak sezony to 18/6 od początku, a jak będziesz chciał żeby zaczęły kwitnąć zmieniasz na 12/12

Filtr montujesz przed wentylatorem. Normalne, że jest zatkany z jednej strony bo zasysa bokami. FILTR-WENTYLATOR-WYLOT

możesz połączyć filtr z wyciągiem rurą wentylacyjną. Wieszasz wszystko w środku i od wentylatora rura do wylotu. Proste jak budowa cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@zielonyjamajczyk zgadzam się w 100%,

 

odwalacie za niego całą robotę, po co??? 

@Zenonowicz nos w artykuły i fotorelacje, lenistwo tępić! 

@Szym co Ty znowu pierdolisz z tymi m3

nie mam dziś nerwów na leserstwo i na chorego królika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Groovebusters napisał:

@zielonyjamajczyk zgadzam się w 100%,

 

odwalacie za niego całą robotę, po co??? 

@Zenonowicz nos w artykuły i fotorelacje, lenistwo tępić! 

@Szym co Ty znowu pierdolisz z tymi m3

nie mam dziś nerwów na leserstwo i na chorego królika 

Miałem napisać dłuższą wypowiedź ale to nie ma najmniejszego sensu. 

Fajnie zostałem przywitany 😉 i milo było ale niestety muszę się pożegnać ÷l

Nie muszę zadawać głupich pytań 😉

Myślałem, że jeśli pociągnę ten temat dłużej to wyjdą z niego nieźle informacje jak już napisałeś może pomocne dla kogoś w przyszłości. 

Nie mam zamiaru też się kłócić i wysłuchiwać jak łatwo mogłem znaleźć odpowiedzi bez pytania. Oczywiście jak zawsze posługuje się wypowiedziami na forach i  również na tym znalazłem różne potrzebne dla mnie informację 😉

Nie wątpię w siebie i pewnie uda mi się to co sobie założyłem. 

 

P. S. Pokój 

 

Edytowane przez Zenonowicz
Ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zenonowicz napisał:

Oczywiście jak zawsze posługuje się wypowiedziami na forach i  również na tym znalazłem różne potrzebne dla mnie informację 😉

Nie wątpię w siebie i pewnie uda mi się to co sobie założyłem. 

 

P. S. Pokój 

 

Udowodnij ze Twoje slowo cos znaczy !!! Odpal fotorelke i nawet z nasza pomoca dociagnij ja do konca ! Nie zrobisz tego, bo to zadanie (chodz jest proste) Cie poprostu przerasta 🤣


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię motywację poprzez słowa nie "uda Ci się", "przerasta Cie to" dzięki 😉😂

A więc że chce byc do końca miesiąca przygotowany z całym sprzętem...

Pytam ponownie Czyli te filtry co mam po 150m3/h nie odciągnął za wiele. Więc albo zamontuje przy nich dwa wentylatory trochę niższej klasy niż ten od 

46 minut temu, doominik napisał:

@Szym U mnie podobną powierzchnię ogarnia td silence 6" i filtr phresh. Na lato i w przypadku np użycia hps'ów pewnie przydałby się o rozmiar większy.

Albo zmienię na właśnie takie (tyle że to kolejny spory wydatek) 

Hałas zbytnio mi nie przeszkadza. 

 

P. S. Moje pytanie z serii" jak zamontować wentylator " nie było najmądrzejsze 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz jak ci hałas nie przeszkadza, to odpuść te wyciszone-są sporo droższe. Policz to tak, żebyś miał tak z 500m3 na godzinę w takim boksie i powinno dać radę. Jak rośliny sa małe, to nawet połowa tego bez problemu wystarczy, także możesz zacząć, a potem zrobić upgrade. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie swoją odpowiedzią potwierdziłes że nie chcesz podjąć wyzwania. 

Bo samo ,, szukać" stało się zbyt wielkim problemem. 

Wchodzisz w miejsce @Zenonowicz z skarbincą wiedzy, a pomijasz ją. 

Wiesz ilu takich tu już było ?

Weszli , zadali 100 pytań. Daliśmy setki odpowiedzi, a potem ktoś znikał.

I oczywiście niczego nie szukał tylko czekał na gotowe. 

To nie market budowlany gdzie wszystko dobierają dla Ciebie. Tam biorą pieniądze.

Tu masz pasjonatów , niesamowitych ludzi. Bardzo pomocnych - ale dla ludzi dających też coś  od siebie. Wiesz ile czasu nie jeden tu poświęcił na napisanie postów np dla początkujących, takich jak ja byłem ? Mnóstwo . 

A takim podejściem olewasz ich wiedzę. 

My nie stracimy jak odejdziesz. 

Powodzenia i tak w przyszłości 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądrze kolego. Nawet jeśli ktoś przyszedł zadać pytania i odszedł to trzeba było dać mu szanse. Inaczej nie dowiesz się czy będzie w rodzinie. 

Do tego jak ww napisałem otwieram temat bo może zdarzy się tu coś (np wypowiedź) które jeszcze się nie zdarzyła lub powtarzając się upewni kogoś w przekonaniu. 

Oczywiście postaram się nie zadawac pytań tak prostych jak jedno z poprzednich, i choć po tym pytaniu nasuwa się myśl, że nic nie czyta i nie szuka to spory błąd. 

Jak dla mnie odejście z forum też nie zrobi wiele problemów, ale tu nie chodzi o obrażanie się.

Zapytam jeszcze:

Czy kiedykolwiek komuś zdarzyło się namierzenie przez organy ścigania kogos kto prowadzi fotorelacje?

(używam DNS Google i kart incognito) 

Jeśli to w pełni bezpieczne nie zawaham się podjąć wyzwania i dodać kolejna kolekcje fotorelacji na tym forum. 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...