Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

@Zenonowicz COB składa się z wielu maleńkich diod LED, ciasno umieszczonych na jednym chipie, aby wytworzyć pojedynczą, silną wiązkę światła. Na płycie QB znajduje się również wiele diod LED, ale te diody LED są mocniejsze i bardziej rozstawione. Zasadniczo QB to po prostu bardzo duży COB.

Panel QB jest duży i ma diody rozrzucone na całej powierzchni. Oznacza to lepsze oświetlenie bardziej równomierne rozprowadzanie światła.

tu jakiś na COB https://www.alibaba.com/product-detail/COB-CXB3590-led-grow-light-3000K_62379756370.html?spm=a2700.galleryofferlist.normal_offer.d_title.27eb5fdab1MFAw ale nie wiem na jaką powierzchnię 

bierz te co chemskun zaproponował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Mój COB 320W dedykowany jest na 1m2. Ja mam co prawda 3 soczewki w jednym rzędzie, ale myślę, że tutaj powierzchnia będzie podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Szym Green Fox Maroko 3 320W. Polska lampa z gwarancją na 5 lat. Katalogowo kosztuje 2900 bodajże, ja na paragonie mam 2600 ale dostałem zniżkę 10% na całe zamówienie a było tam gratów za 5 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zapytam czy jest duża różnica między lampami mh i tymi Led przy uprawie. 

I jeszcze pytanie do chemskun... Pisałeś że masz lepsza serię niż p2000 jak dokładnie nazywa się model twojej lampy i czy jest o wiele lepsza od poprzedniej tej ww.  

Czy to taka? 

https://www.ledgrowshop.eu/viparspectra/led-grow-light-xs-series-xs2000/

Jej koszt jest nie wiele większy od p2000  229$ vs 249€

Chce mieć pewność, że będę mieć szanse na bardzo TWARDE zbiory.

No i co do lampy p2000 jeszcze, gdzie kupić aby mieć pewność uwzględniania gwarancji i z tego co widziałem żywotność 100000 h? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz odznacza się użytkownika aby lepiej został poinformowany o tak @CheMsKuN

1 godzinę temu, Zenonowicz napisał:

To jeszcze zapytam czy jest duża różnica między lampami mh i tymi Led przy uprawie

w plonach aż tak dużej by nie było, bardziej oszczędność prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Szym napisał:

@Zenonowicz odznacza się użytkownika aby lepiej został poinformowany o tak @CheMsKuN

w plonach aż tak dużej by nie było, bardziej oszczędność prądu

A więc jaka ilość takich żarówek mh musiałbym miec na 3.2m2? 

Czy będzie problem z nagrzewaniem się? Czy mogę podłączyć bezpośrednio każda żarówkę do gniazdka i tyle? 

 

Zaraz sprawdzę koszt żarówek mh ale w myślę że możliwe że zdecyduje się na te p2000 tylko czekam na odpowiedz @CheMsKuN odnośnie różnic między p2000 a seria XS2000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Zenonowicz napisał:

Zaraz sprawdzę koszt żarówek mh ale w myślę że możliwe że zdecyduje się na te p2000 tylko czekam na odpowiedz @CheMsKuN odnośnie różnic między p2000 a seria XS2000. 

W wersji XS masz juz orginalne diody sansunga lm301h no i zasilacz MEANWELL ELG Series.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Zenonowicz napisał:

A więc jaka ilość takich żarówek mh musiałbym miec na 3.2m2? 

Czy będzie problem z nagrzewaniem się? Czy mogę podłączyć bezpośrednio każda żarówkę do gniazdka i tyle? 

zczaj ile ma lumenów ta żarówka mh i napisz, one nagrzewają się więc możliwe że byś musiał mieć dobrą wentylacje, balast trzeba do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN Okej ale to że diody samsunga są jeszcze bardziej pewniejsze niż te z p2000 to już pisałeś, no i ten zasilacz to jest druga różnica ale co on mi daje. 

@Szym kurde sorki kolego ale chyba chodziło mi o uprawę pod cfl to one są chyba troszkę energooszczdniejsze i to one mniej się nagrzewaja - to czy pod nimi można i spoko wyjdzie i jak je podłączyć do zasilania normalnie bez żadnych zasilaczy wkręcam i podłączam i ma być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zenonowicz napisał:

kurde sorki kolego ale chyba chodziło mi o uprawę pod cfl to one są chyba troszkę energooszczdniejsze i to one mniej się nagrzewaja - to czy pod nimi można i spoko wyjdzie i jak je podłączyć do zasilania normalnie bez żadnych zasilaczy wkręcam i podłączam i ma być? 

no można pod nimi uprawiać tylko są mniej wydajniejsze od innych lamp, normalnie bez zasilaczy się je podłącza ale na taką powierzchnię trochę byś ich musiał dać, musiał byś podać jakie cię interesują CFL aby obliczyć ile byś ich musiał użyć, ale wolał bym o wiele bardziej LEDy jak bym miał wybór 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli plon już moz3 ni3 być tak zadowalający? Jeśli tak ciach bajera, A więc prośba tylko do @CheMsKuN o odpowiedź na poprzedni post i pytanie kolejne do niego czy w penetracji roślin też będą miały te dwa modele różnice?

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Zenonowicz napisał:

 A więc prośba tylko do @CheMsKuN o odpowiedź na poprzedni post i pytanie kolejne do niego czy w penetracji roślin też będą miały te dwa modele różnice?

 

Tak beda mialy, panele z wersji XS maja duzo lepsza penetracje swiatla. Czy to odgrywa az tak duza role ? Moim zdaniem nie, bo wersja nanelu np. P2000 o mocy 200W dalej bije na leb na szyje 250/cio watowego hpsa.

1 godzinę temu, Zenonowicz napisał:

@CheMsKuN Okej ale to że diody samsunga są jeszcze bardziej pewniejsze niż te z p2000 to już pisałeś, no i ten zasilacz to jest druga różnica ale co on mi daje.

Wiesz co, napisze moze tak. Zakupilem panele VIPARSPECTRA w wersji XS, bo zdecydowalem sie na zmiane oswietlenia z diody COB na wlasnie QB. Ale gdybym posiadal juz panele od VIPARSPECTRA  w wersji  Pro Serie (np. P2000), napewno nie wymienial bym ich na nic innego. Przynajmnie jeszcze przez naprawde dlugi czas.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN dobrze więc  jeśli mówisz że doswiadczonemu growerowi wyjdzie na tym najlepszej klasy owoc, powiedz gdzie najlepiej zakupić te panele najpewniej. 

Znalazłem w fajnej cenie na stronie producenta, to chyba najpewniejszy wybór? 

188.22€ = 692.41

Tylko potwierdzenie czy to taka i muszę zobaczyć jak kosztowna jest wysyłka, tyle że wezmę 3 to może coś upuszcza. 

https://www.viparspectra.com/products/pro-series-p2000

 

I jeszcze sprawdzę jak z gwarancją na jako okres czasu? 

Rozumiem że taka lampa może być używana 100tys. H, więc to bardzo wiele cykli. 

Czyli mam pytanie od razu do ciebie jak używać tych paneli.

Cyt. @CheMsKuN

"Dodatkowo panele te posiadaja juz wbudowany potencjometr i radiator na calej powierzchni. Czyli mozesz oszczedzac kase skrecajac panele na powiedzmy 40-50% jak planty beda na wegu. No i dzieki radiatorowi ktory chlodzi cala powierzchnie panelu, nie bedziesz mial w boxie piekarnika." 

Więc jeśli będą kiełkować i kiedy będą na wegu można ustawić ww parametry p2000? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz Ja zamowilem zwyczajnie na ebay, mieszkam w niemczech. 188.22€  to dobra cena, na ebay p2000 chodza po 215 euro. Tak p200o bedziesz uzywal przez wiele cykli. Jak planty beda na wegu (generalnie w poczatkowej fazie rozwoju) mozesz skrecic panele na minmum 50%. Dopiero na flo potrzebujesz duzo swiatla.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Zenonowicz już nie przesadzaj, dodałeś wyżej link gdzie masz wszystkie informacje w tym odległość od roślinek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane na wzrost 60 % i 26-30cm,  22-26cm, 18-22cm wysokości, a czy naświetlenie również stosować jak napisano 12/12 ; 18/6 ; 12/12? (kiełkowanie, węg, kwitnienie)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...