Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Super więc z jego co piszesz jeśli zakupie np 28 i sprzedawca wystawi rachunek tego roku i wyślę tego roku to na starych zasadach. To bardzo pocieszające. A więc nie pozostaje mi nic jak spróbować. Sprzedawca twierdzi że za ok 90 paczka bedzie u mnie w 3 dni robocze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz myślę że tak. Ale mówię Ci o przepisach. Sporo rzeczy sprowadzam i zazwyczaj najważniejsza była data na rachunku.cos tam kiedyś też na przełomie roku brałem, a przepisy się zmieniały. A co do odpraw to nie wiem jak jest teraz z UK. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym miał szczęście. Do tego zapytam jeszcze o płatności PayPal idę właśnie czytać ale może @zielonyjamajczyk powiesz mi czy wpłacając tam pieniądze na założone tam przeze mnie konto będą bezpiecznymi pieniędzmi i czy jest to dyskretna forma transakcji? 

Z kolei zamawiając coś z ebay UK raczej nie obawiam się jakiś większych problemów, myślę ze nawet jeśli pójdzie coś nie tak to jakoś te pieniążki odzyskam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ma lampy z angielskim napięciem 110-120v, więc muszę dokupić coś takiego i niczego nie muszę się obawiać?

 

 https://www.mytrendyphone.pl/shop/goobay-konwerter-napiecia-97312p.html?gclid=Cj0KCQiA_qD_BRDiARIsANjZ2LDFnfl5TdEDnis2Jo7OGc__ax7sRzMnrGP_ZKfuXils3-TeupAamXEaAoCiEALw_wcB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Muszę zapytać tym razem zużycie prądu przez sf2000, ponieważ patrząc na p2000 viparspectra widziałem wydajność na poziomie 200w, zaś realny pobór na 120-130w.

Jezeli chodzi o spider farmer 2000 to jedyne co znalazłem to pobór mocy 198w( plus minus 5w). Czy oznaczało by to że pobiera tyle samo co daje czy jest jednak energorszczesna i jej realne zużycie jest wiele niższe...? 

 

Następne pytanie jest trochę nietypowe. 

Obliczyłem pobór prądu na miesiąc czasu przez 3 takie sztuki licząc po (plus minus) 130w każda, wychodzi mi, że rachunek za prąd wyjdzie mi wyższy ok. 130-150zl/miesiąc przy 18/6

I ok 80-100zl/miesiąc przy 12/12 

 

Czy rachunek o tyle wyższy może skłonić dostawce o sprawdzeniu tego miejsca pod kątem zbyt dużego poboru Energi jak wyszło w prognozie? 

Z góry 

Dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Jakby taki rachunek skłaniał dostawce  np. do powiadomienia policji, bo podejrzane byłoby dla niego dodatkowe zużycie prądu na poziomie 100-150 zł miesięcznie to wszyscy, jacy kupują mocne pecety gamingowe mieliby u siebie kontrolę policji. Dodatkowo teraz sporo osób ma w domach koparki kryptowalut, jakie ciągną więcej prądu niż nie jedna spora uprawa. Koparka złożona z silnych kart graficznych np. 6x RX580 8GB ma pobór prądu rzędu 1400 W, a chodzi 24 h na dobę, co miesięcznie generuje koszt w granicach 700 zł za samą tylko koparkę, nie licząc innych sprzętów, jakie są w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz W opisie paneli jest zaznaczone ile prądu pobierają, z tym, że jest to moc max, bo sporo paneli można regulować.

Co do wzrostu zużycia, to ja szczerze nie słyszałem, żeby kogoś złapali z tego powodu z namitem na kilka krzaków. Za każdym razem jest to spora farma i jak się wczytywałem w szczegóły, to były też często problemy z płaceniem tych rachunków. 

Dam ci prosty przykład: klimatyzacja na mały domek z jednym agregatem i wymiennikami w 3 pomieszczeniach będzie miał moc max około 5kW, więc jak to się ma do namiotu 1kW. 

miałem kiedyś akwarium zużywające 700W, dobry komp może mieć ponad 1kW, do tego ludzie teraz ładują auta i com jeszcze chcą. Nie ma się czym przejmować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jak już pisałem na samym początku tematu pudło w tym roku będzie 3x większe więc będę potrzebował nie 3x sf2000 a 9x. (ewentualnie będę się rozglądał za czymś co zrobi robotę jak 6x sf 2000 na tą powierzchnię ale zuzuje trochę mniej prądu) 

Rachunek wtedy powiększy się z dotychczasowych (np. 150zl) za prąd na 500-600zl. 

Oczywiście rachunki będę płacone na bieżąco. 

Do tego słyszałem coś takiego jak "prognoza". Śmiem rozumieć z tego co napisaliście że jeżeli nawet dostawca sprognozowal zuzycie miesięczne (np. Kwartalne) na poziomie 150zl, a zwiększy się one 2 lub 3 krotnie, to nic nie oznacza dla nich, tylko to że musiałem zacząłem używać w domu sprzęt który zurzywa więcej prądu, i nic więcej :) 

 

W dalszym ciągu nie mam się czego obawiać? 

 

Do tego mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie(zużycie prądu) 

Place za prąd osobno za mieszkanie osobno za klatkę schodową, natomiast np. Strych (z tego co kiedyś wspominał mieszkaniec tego budynku) jest nie podłączony do żadnego licznika. 

Licznik na klatce schodowej jest nowym licznikiem i nie wiem jak sprawdzic czy faktycznie tak jest. 

Żyje obawom, że podłączając się właśnie tam a nie w mieszkaniu przy wpisywaniu licznika przez dostawce okaże się jednak, że prąd z tamtego miejsca jest liczony właśnie na ww. Liczniku. 

Jezeli jestem to w stanie zmierzyc w jakiś inny mniej inwazyjny sposób niż przeprowadzając jeden cały cykl 3-4 miesięczny uprawy - to bardzo proszę powiedzieć jak można to sprawdzic...? 

No i jeżeli nie będę umiec tego sprawdzić w inny sposób to czy po spisaniu licznika dostawca zauważy duże zużycie prądu z np. Strychu (który jednak byłby podłączony do licznika) i wtedy zaraguje wysyłając jakiekolwiek posiłki które mogły by sprawdzić podajrzanie duże zuzycie? 

@doominik @Zielone krainy

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Nie powinni się przyczepić , ale też nikt ci nie da gwarancji, że ich to nie zainteresuje. Był kiedyś reportaż w tvn , koleś miał nalot na firmę, w jakiej trzymał koparki kryptowalut , ale stróże prawa o tym wstępnie nie wiedzieli i założyli, że hoduje tam zielsko. Nie ma opcji, aby zużycie prądu na tym strychu nie było nigdzie rejestrowane, może zużycie prądu na strychu, jak strych to miejsce typu suszarnia, gdzie mają dostęp wszyscy jest dzielone między wszystkich mieszkańców klatki i dopisywane po równo każdemu do rachunku. Ja miałem tak z piwnicą w bloku, w jakiej zużycie prądu było dopisywane po równo do rachunku wszystkich mieszkańców klatki. Lepiej nie sadź tam, gdzie ktoś może zauważyć, że się dokłada do twojej plantacji, a zauważą to, jak im nagle wzrośnie rachunek za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc dobrze z tego co piszecie to na początek z 3x sf2000 nie mam się co martwić. Jeżeli chodzi o przyszłość, z tego co widzę to mogę będę mógł rozdzielić zużycie na dwa osobne liczniki, dwa osobne pomieszczenia, ale umowa z dostawca jest na jedną osobę. Myślę że to załatwi sprawę kiedy na jednej będzie 300zl i na drugim 300zl zamiasy 600zl na jednej. 

 

Potrzebuje tylko informacji jak dużo Energi zużywa sf2000, widzę że napisane jest 200w ale czy to realny pobór?

Czy ktokolwiek posiada taki egzemplarz ewentualnie sf1000 lub sf4000? 

 

Tak czy tak będę zakupywal watomierz na którym będę sprawdzał realny pobór. Lecz chciałbym na pewno dowiedzieć się szybciej 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Masz w specyfikacji tego panelu podany pobór mocy :

 

202.3W±5%@AC120V

196.7W±5%@AC240V  

196.6W±5%@AC277V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Zenonowicz  Masz w specyfikacji tego panelu podany pobór mocy :

 

202.3W±5%@AC120V

196.7W±5%@AC240V  

196.6W±5%@AC277V

Jezeli tak jest, a chyba tak jest to ze 150-ciu zł opłata w pierwszych miesiącach wzrośnie (na vegu będzie włączona 18/6 ale będzie też skręcona stopniowo od 40do80 procent mocy, więc jej pobór obliczam w ten sposób. A jeżeli chodzi o flo 12/12 ale już 100 proc mocy)

Ok. 120-130zl, a w następnych mniej więcej o tyle samo więc to jeszcze nie problem. 

Problem pojawi się przy próbie podłączenia następnych, więc może od razu zapytam:

Czy ktoś ma jakieś konkretne propozycje jeżeli chodzi o pokrycie powierzchni np. 2m2 panelem ledowym lub (jeżeli tak jest lepiej kilkoma panelami) które będą tak samo dobrej jakości jak te "sf" (lub lepszej), zaś które będą pobierał/y maxymalnie mniej prądu. Czy w ogóle takie istnieją? 

Czyli w dwuch słowach " bardziej energoszczednej"

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz czy dobrze rozumuję że zaczynasz przygodę z indoor, i lecisz od razu na 2 m2 ? 

Wiem że może się czepiam, ale skoro masz takie obawy co do poboru prądu, przypału itd to może indoor zmniejsz, a pomyśl nad dobrym outem w sezonie bez takiego nakładu finansowego?

Bo rozumiem że tego tematu, to dla samego siebie nie chcesz robić. Pamiętaj że to około 18 krzaków na raz. 

W cholerę odżywek, wody, pracy. 

A jak jakaś puca poleci na Ciebie, to wyrok będziesz miał wyjebany. Zwarzą Ci prawie 20 krzaków, a oni topów nie odrywają, i przybija Ci 10 kg. 

Hmm ja tak tylko z troski. Ja myślę jak skitrac 500 gram, a Ty będziesz musiał albo szybko w miasto to pchać na hurt, albo mieć zajebiste skrytki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielonyjamajczyk napisał:

@Zenonowicz czy dobrze rozumuję że zaczynasz przygodę z indoor, i lecisz od razu na 2 m2 ? 

Wiem że może się czepiam, ale skoro masz takie obawy co do poboru prądu, przypału itd to może indoor zmniejsz, a pomyśl nad dobrym outem w sezonie bez takiego nakładu finansowego?

Bo rozumiem że tego tematu, to dla samego siebie nie chcesz robić. Pamiętaj że to około 18 krzaków na raz. 

W cholerę odżywek, wody, pracy. 

A jak jakaś puca poleci na Ciebie, to wyrok będziesz miał wyjebany. Zwarzą Ci prawie 20 krzaków, a oni topów nie odrywają, i przybija Ci 10 kg. 

Hmm ja tak tylko z troski. Ja myślę jak skitrac 500 gram, a Ty będziesz musiał albo szybko w miasto to pchać na hurt, albo mieć zajebiste skrytki. 

Na troskę i ocenę nie liczyłem ale jeżeli już jest to miło 🙂

Nie, źle zrozumiałeś, startuje z boxem o wymiarach ww. , dlatego też będę za niedługo w posiadaniu trzech zestawów ledowych. Więc trochę źle zrouzmiales i tym większe byłoby twoje zdziwienie. W przyszłości zaś będę powiekszac dlatego od razu zapytałem. 

Na taki metraż tylko 18 sztuk? 😛

Jezeli chodzi o uporanie się z tym to o to nie będę pytać 🙂

Jezeli nawet zdążyła by się tak nie fartowna sytuacja nie wydaje mi się żebym dostał wyrok 8lat. Połowę jak nie mniej. Nie mam zamiaru mieć tego spakowanego, podzielonego czy chociażby mieć w posiadaniu wagę.

Ale ten temat zostawmy. 

 

Powracajac do pierwotnego pytania jeżeli ktoś może pomóc to proszę :

1 godzinę temu, Zenonowicz napisał:

Jezeli tak jest, a chyba tak jest to ze 150-ciu zł opłata w pierwszych miesiącach wzrośnie (na vegu będzie włączona 18/6 ale będzie też skręcona stopniowo od 40do80 procent mocy, więc jej pobór obliczam w ten sposób. A jeżeli chodzi o flo 12/12 ale już 100 proc mocy)

Ok. 120-130zl, a w następnych mniej więcej o tyle samo więc to jeszcze nie problem. 

Problem pojawi się przy próbie podłączenia następnych, więc może od razu zapytam:

Czy ktoś ma jakieś konkretne propozycje jeżeli chodzi o pokrycie powierzchni np. 2m2 panelem ledowym lub (jeżeli tak jest lepiej kilkoma panelami) które będą tak samo dobrej jakości jak te "sf" (lub lepszej), zaś które będą pobierał/y maxymalnie mniej prądu. Czy w ogóle takie istnieją? 

Czyli w dwuch słowach " bardziej energoszczednej"

 

 

pan widget

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30x30 na krzaka, to łatwo chyba podzielić ? 

9 na metr a, 18 -21 na dwa metry. 

Nie obraz się ale już po tym widzę że pojęcia to za dużo nie masz.

Ok nie wtrącam się już. 🙂

Dla mnie te wyliczenia prądu są śmieszne. Bo uwzględniasz tylko lampę. Gdzie wentylatory mieszające,wyciągowe, osuszacz,  nawilżacze, przecież to będzie ogromna kubatura. A Ty sie szczypiesz o rachunek.

a pobór z samych lamp będzie różnił się plus minus kilka procent przy ledach. 

jak dla Ciebie 4 lata to nic to spoko. 

 

tutaj było już kilkunastu co srali co oni nie zrobią, i znikali tak samo szybko jak się pojawiali. 

pozdro wyłączam się z tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...