Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując czy po przełączeniu na cykl 12/12 następuje o wiele szybszy wzrost niżeli normalnie? 

Czytając :

"... 

Odmiany Indici znane są z tego, że rosną niższe, ale bardziej krzaczaste niż odmiany Sativy. Podczas kwitnienia obydwa te gatunki marihuany zachowują się bardzo odmiennie. Ogólnie można powiedzieć, ze roślina Indici podczas kwitnienia zyskuje jedynie 25 do 50% na wysokości. Oznacza to, że jeśli w czasie wzrostu dasz jej wyrosnąć na wysokość 60 centymetrów, to do zbioru łącznie osiągnie wysokość około 90 centymetrów.

Z drugiej strony rośliny Sativy są znane z tego, że rosną o wiele wyższe niż Indici i idą w górę nawet wtedy, gdy już kwitną. Konkretnie oznacza to, że Twoja roślina, która w czasie fazy wzrostu osiągnie wysokość 60 centymetrów, do momentu zbioru może osiągnąć wysokość nawet 180 centymetrów.

Zwróć przy tym uwagę na to, że ta ogólna reguła dotyczy się tylko roślin o 100% odmian Sativy, które stanowią niezwykłą rzadkość. Większość growerów stosuje odmiany Indici albo krzyżówki obydwu gatunków, chyba że hodują na skalę komercyjną, która umożliwia uprawę wysokich roślin Sativy.

Wielu hodowców marihuany decyduje się na krzyżówki, ponieważ zawierają one właściwości obydwu gatunków. Podstawowa reguła dla krzyżówek jest taka, że do momentu zbioru powiększają swoją wysokość dwukrotnie. Oznacza to, że jeśli roślina ma 60 centymetrów w fazie wzrostu, to możesz wyjść z założenia, że w momencie zbioru osiągnie łączną wysokość 120 centymetrów. "

Tycząc się ostatniego akapitu myślę czy jest faktycznie tak jak pisze, czyli wzrost rośliny jest bardzo szybki w pierwszych tygodniach po przełączeniu? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz jak przełączysz na kwitnienie to roślina będzie skupiać się na tworzeniu topów, urosnąć coś tam zazwyczaj urośnie, indica mniej niż sativa, a ile urośnie to zależy od konkretnej odmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Szym napisał:

@Zenonowicz jak przełączysz na kwitnienie to roślina będzie skupiać się na tworzeniu topów, urosnąć coś tam zazwyczaj urośnie, indica mniej niż sativa, a ile urośnie to zależy od konkretnej odmiany

A więc nie pozostaje mi nic innego jak przedłużyć weg jeszcze o tydzien, później przelacze i sprawdzę jak szybko rosną. Dziękuję Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na kwitnienie bede stosować : Canna Flores, Canna boost, Atami bloombastic. 

Miałem również zamówić green sensation ale dostałem informację że używając (boost + bloombastic) jest to zbędne. 

Czy jest jeszcze jakoś dobry preparat który mógłby łączyć się z ww nawozami aby jeszcze bardziej starać się polepszyć zbiory? 

Proszę o propozycję... Widziałem nawóz top max od bio bizz może to? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc nie myle się pisząc że mając boost i blombastic jest ok? 

Nie ma już nic innego, nic dodatkowego co mogło by pomóc w smaku/twardości? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fxxx1337 @Zielone krainy a więc zrobię, przełączę i będę podlewać samą wodą. Po około 2 tyg. zacznę podlewać na kwitnienie, ponieważ jeśli muszę zaczekać 2tyg plus 2tyg przed ścinka flush nie pozostawi mi zbyt wiele czasu na odżywki, które jak rozumiem mają zrobić dobra robote. 

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz  Nawozy są potrzebne, ale zbyt szybkie ich podanie, lub nieumiejętne ich stosowanie może szybko prowadzić do popalenia rośliny nawozami, a czasami stan przenawożenia może być tak poważny, że roślina padnie. Dlatego lepiej czekać, lać po mniej, zaczynać od połowy dawek sugerowanych przez producenta i cały czas obserwować rośliny, aby reagować na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Zenonowicz napisał:

Panowie jeśli używać zaczynać będę bloombastic to czy po 13-14 rowniez mogę podać teraz kiedy jest już na to czas? 

co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo nie czytelnie to napisałem @Zielone krainy@Szym

Jest już czas na podanie PK 13/14 i również nadszedł czas w którym mogę podać bloombastic (tj. 6-7 tyg przed końcem) czy podać to PK 13/14 czy już nie będzie potrzebne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...