Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać ponieważ jestem amatorem i dopiero chciałbym wystartować to jakich lamp (najtańszych a dobrych Led) mógłbym użyć i ilu na wymiary dl. 260 szer. 130 wys. 130 

Może coś takiego? 

https://allegro.pl/oferta/led-grow-cob-300-w-lampa-panel-do-uprawy-roslin-9425309210

 

A może coś firmy "hillvert" bodajze jest czymś godnym uwagi? 

Dodam że potrzebuję światła na obie fazy dojrzewania. 

 

Dodatkowo zapytam o to czy ewentualnie można je połączyć z lampami mh? 

Czy to coś pomoże czy może nic nie da? 

Rozmieszczenie ich w połączeniu z ledowymi lampami mam rozumieć... jak wyczytałem z innego tematu... powinno być na bocznych ściankach? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. 

 

P.S. Oczywiście mam wiele innych pytać ale zostawiam się na za chwilę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz A możesz powiedzieć jaki chcesz przeznaczyć budżet na wyposażenie całego boksa, oraz ile roślin hodować ? Bo to bardzo duża powierzchnia, i cały osprzęt nie będzie tani.

Fajnie że jesteś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?Jak już wspomniałem z biegiem tematu będę pytać o wszystko związane z doposażeniem. 

A więc... Chcę stosować żarówki(panele) ledowe. Chcę wydać jak najmniej pieniędzy i zakupić na tyle dobry sprzęt aby zapewnić im jak największą penetracje na m2. 

Jeśli chodzi o ilość to maxmalna ilość biorąc pod uwagę, że po uzyskaniu potwierdzenia moich informacji będę stosować metodę SCROG i musi być tam minimalne miejsce na wejście do niego i pielęgnację. 

Jestem majsterkowiczem więc jeśli jest możliwość stworzyć coś samemu i dostanę odpowiednie informacje, zrobię to... 

Widziałem pomysły z połączonymi żarówkami Led (np firmy philips) słyszałem jednak również, że potrafią oddawać dużo ciepła. 

Widziałem też tematu z tworzeniem własnego panelu LED, lecz tak jak wspomniałem na początku, po uzyskaniu odpowiednich informacji chce być pewny czy mam dobry sprzęt i że każda wydana złotówka będzie dobrze wydana złotówka. 

 

Proszę o licznę włączenie się wątku.

 

Pozdrawiam. pan widget

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zaś nie wiem jak odzwierciedlać ten kalkulator w rzeczywistości za bardzo, wolałbym jednak dostać informacje ktora lampa była by dobra na taka powierzchnie. 

 

Znalazłem diody od Samsunga stosowane chyba w lampach spider farmer lub na alliexpres z możliwością zwrotu i darmowa dostawa 100w Ktora pozwala oświetlić 60x60 i jest bardzo polecena, jeżeli chodzi o zakup w Polsce lub za granicą. 

 

SF1000 https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001489000634.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.4f3a5fd1jCcKrR&browser_id=b6c3341f735847a5be7af4346ce54a8d&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=kirogexitnccavmr17623aa96d7c6cf92fddc01cd1&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FHa6b7a12dfd254427a162d3b0053a2aedw.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

 

https://m.pl.aliexpress.com/item/4000171217867.html

 

A to same diody na których jeżeli są dobre (i widać nie drogie) - (tutaj to chyba się pomyliłem) można by było zbudować taki podobny panel? 

-->

https://pl.farnell.com/c/komponenty-swietlne-led/diody-led-duzej-jasnosci/diody-led-duzej-jasnosci-duzej-mocy-biale-powyzej-75ma?brand=samsung&asortyment-produktow=lm301b-series

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sam lutowac panel na diodach samsunga (QB), to kurwa powodzenia i cierpliwosci ?  Chcesz tanio i naprawde dobrze, to kup sobie 2x VIPARSPECTRA  P4000. To tez jest panel QB, nie na diodach samsunga, ale jakosciowo i wydajnosciowo bardzo zblizone do siebie parametrami. Dodatkowo panele te posiadaja juz wbudowany potencjometr i radiator na calej powierzchni. Czyli mozesz oszczedzac kase skrecajac panele na powiedzmy 40-50% jak planty beda na wegu. No i dzieki radiatorowi ktory chlodzi cala powierzchnie panelu, nie bedziesz mial w boxie piekarnika.

Sam uzywam ich paneli tylko ze  tych nowszych modeli XS.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz ten panel SF1000 jest na Zalecana powierzchnia: Veg: 92x92 cm, Flower:60x60 cmto byś kilka takich paneli musiał mieć na twoją powierzchnię 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Szym napisał:

@Zenonowicz ten panel SF1000 jest na Zalecana powierzchnia: Veg: 92x92 cm, Flower:60x60 cmto byś kilka takich paneli musiał mieć na twoją powierzchnię 

Czyli były dobre tyle że musiałbym kupić co najmniej 6x? I wtedy śmiało wystraszy? Do tego czy na alli można to kupić (sf1000)? 

 

51 minut temu, CheMsKuN napisał:

Jak chcesz sam lutowac panel na diodach samsunga (QB), to kurwa powodzenia i cierpliwosci ?  Chcesz tanio i naprawde dobrze, to kup sobie 2x VIPARSPECTRA  P4000. To tez jest panel QB, nie na diodach samsunga, ale jakosciowo i wydajnosciowo bardzo zblizone do siebie parametrami. Dodatkowo panele te posiadaja juz wbudowany potencjometr i radiator na calej powierzchni. Czyli mozesz oszczedzac kase skrecajac panele na powiedzmy 40-50% jak planty beda na wegu. No i dzieki radiatorowi ktory chlodzi cala powierzchnie panelu, nie bedziesz mial w boxie piekarnika.

Sam uzywam ich paneli tylko ze  tych nowszych modeli XS.

 

Czy najniższa cena to ok. 340 dolarów?  Nie ma nic tańszego w podobnych parametrach/jakości?

Czy przy wyborze jednej bądź drugiej opcji mogę być przekonany o najwyższa pemetracje na ten obszar? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zenonowicz napisał:

Czy najniższa cena to ok. 340 dolarów?  Nie ma nic tańszego w podobnych parametrach/jakości?

Tak to jest cena jednego panelu, ktora miom zdaniem jest stosunkowo niska.  Biorac pod uwage to, ze za swoje pieniadze dostajesz solidnie wykonany czterystu watowy panel na technologi QB. Ktory dodatkowo gabarytami idealnie pasuje do twojego boxa.

Jesli szukasz czegos tanszego ze sredniej pulki, to zainteresuj sie firma Mars Hydro albo poszukaj panelu opartego na diodzie COB.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czyli jesli zakupie polecany przez Ciebie Led, ile jestem w stanie wydobyć materiału z takiego boxa i czy będzie on bdb jakości? (oczywiście pomijając inne ważne kwestie przy uprawie)

I dodatkowe pytanie ile takich paneli potrzebuje na 10m2 i czy lepiej wziąć takie a wiele czy dużo większą moc a kilka? 

 

Co oznacza średnia Pułka? Tzn ze nie będę w stanie wydobyć takiego dobrego materiału jak z tych które poleciłeś? 

 

Moze znasz jakiś dokładny przykład że średniej półki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz  Tzn.  zebysmy sie zle nie zrozumieli, gorna polka to np. panele firmy Lumatek (Attis,Zeus). Ale prawda jest taka ze nawet najlepsze swiatlo nie zapewni Ci dobrego jakosciowo suszu, jesli nie torafisz uprawiac zielska. Pytales o srednia polke, np. panele Mars Hydro (np. Mars Hydro TS 3000)  daja dobre jakosciowo swiatlo, ale jakosc ich wykonania nie zachwyca .Szybko przepalajace sie diody, niestabilna obudowa/czesciowo rozpadajaca sie obudowa itp. Jeden panel  VIPARSPECTRA  P4000 zapewni wystarczajaca ilosc swiatla dla pow. 1,3m2, a np. mniejszy model  VIPARSPECTRA  P2000 jest w stanie efektywnie oswietlic pow. 1 m2, policz sobie ile takich paneli potrzebujesz. Przelicz co Cie taniej wyjdzie.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie odrazy Rzym zbudowano ale chciałem aby nie wyszła półka lecz dobry zbity eskuen. Zdecyduje się chyba na polecane przez Ciebie lampy tyle że jeśli mówisz że seria 4000 oświetla 1.3m2 a seria p2000 potrafi oświetlić nawet 1m2 to już sprawdzam cenę 

P2000 229 dolarów potrzebuje 3x

P4000 339 dolarów i potrzebuje z tego co mówiłeś x2 ale z tego co pisze o wymiarach to wychodzi mi  3. 2m2 więc potrzebuje również x3? 

 

Czy jeśli zachowam największą możliwa fachowość to ile jestem w stanie wynieść z takiego metrażu suszu jakości ww.? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz Nie licz materiału którego fizycznie nie masz. Możesz szacunkowo pomnożyć metry kwadratowe razy 400-500 gramów przy super warunkach. Ale nie nastawiaj się na takie wyniki bez doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze proszę o odpowiedź co do lampy p2000 czy p4000(ile p4000 potrzebuje na 3m2) rozumiem że jest to wyżej niż średnia połka? 

Gdzie najlepiej (najtaniej) i najbezpieczniej taka zakupić? 

Czy wzmacnianie się innymi lampami typu mh da mi jakieś dodatkowe efekty? 

 

A jeśli chodzi o dalsze pytania to te 400 500 to max na metr rozumiem przy zachowaniu profesjonalizmu? 

 

Co z metoda scrog czy jest to dobra metoda by osiągać właśnie wysokie plony? 

Jaka ziemię dobrać? 

Jaka pestkę kupić chce iść bardziej na ilość jakośc postaram się aby była jak najlepsza. 

I dodatkowo proszę o propozycję  najlepszych dodatkow nawozowych. Jakie stosują najlepsi growerzy. Przy których efekt jest najlepszy. 

 

Rozumiem również ze potrzebne mi będą miernik pH i miernik wilgotności, co jeszcze? <nie mówię tu o filtrach czy wyposażeniu Growbox>

Z góry dzięki. 

5 godzin temu, CheMsKuN napisał:

Jesli szukasz czegos tanszego ze sredniej pulki, to zainteresuj sie firma Mars Hydro albo poszukaj panelu opartego na diodzie COB.

 

Jeszcze zapytam, gdyż zauważyłem że potrafią uprawiać pod lampami cob jak wspomniałeś, w jednej z relacji gość pisze ze na 0.4m2 stosował "Led cob 150w" i fotorelacji wyglądało to bardzo zadowalająco. Czy o taką lampę chodzi :

https://allegro.pl/oferta/dioda-led-cob-150w-14500lm-biala-190x53mm-pod-230v-7302620344

 

Jeśli to ta lampa to czy wystarcza ona na wzrost i na kwitnienie? Czy zakupując właśnie taką muszę martwić się o dodatkowe doposazenie jej w radiator czy wystarczy odpowiednia wentylacja w growboxie? 

Czy jeśli ta lampa cob jest średniej półki to jak już wcześniej spytałem czy przy p2000 czy p4000 będę miał jeszcze lepsze efekty niż ww cob? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Zenonowicz napisał:

To jeszcze proszę o odpowiedź co do lampy p2000 czy p4000(ile p4000 potrzebuje na 3m2

chemskun pisał że oświetli 1.3m więc dwie plus jeszcze jakiś panel albo 3 sztuki p2000

 

32 minuty temu, Zenonowicz napisał:

Gdzie najlepiej (najtaniej) i najbezpieczniej taka zakupić? 

poczaj na netach

 

32 minuty temu, Zenonowicz napisał:

Czy wzmacnianie się innymi lampami typu mh da mi jakieś dodatkowe efekty? 

można jak brakuje światła

 

33 minuty temu, Zenonowicz napisał:

A jeśli chodzi o dalsze pytania to te 400 500 to max na metr rozumiem przy zachowaniu profesjonalizmu? 

tu zależy od odmiany i warunków 

34 minuty temu, Zenonowicz napisał:

Co z metoda scrog czy jest to dobra metoda by osiągać właśnie wysokie plony? 

może być

 

34 minuty temu, Zenonowicz napisał:

Jaka ziemię dobrać? 

masz tego trochę do wyboru nawet zwykła uniwersalna będzie dobra

 

35 minut temu, Zenonowicz napisał:

I dodatkowo proszę o propozycję  najlepszych dodatkow nawozowych. Jakie stosują najlepsi growerzy. Przy których efekt jest najlepszy. 

też masz tego do wyboru coś z canny, plagron

 

36 minut temu, Zenonowicz napisał:

Rozumiem również ze potrzebne mi będą miernik pH i miernik wilgotności, co jeszcze?

zależy niektórzy nie używają miernika ph i wilgotności ale zawsze dobrze mieć,  stacje pogodową sobie spraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zenonowicz napisał:

To jeszcze nutuje mnie to pytanie... 

Jeszcze zapytam, gdyż zauważyłem że potrafią uprawiać pod lampami cob jak wspomniałeś, w jednej z relacji gość pisze ze na 0.4m2 stosował "Led cob 150w" i fotorelacji wyglądało to bardzo zadowalająco. Czy o taką lampę chodzi :

https://allegro.pl/oferta/dioda-led-cob-150w-14500lm-biala-190x53mm-pod-230v-7302620344

 

Jeśli to ta lampa to czy wystarcza ona na wzrost i na kwitnienie? 

Czy jeśli ta lampa cob jest średniej półki to jak już wcześniej spytałem czy przy p2000 czy p4000 będę miał jeszcze lepsze efekty niż ww cob? 

Może coś takiego widzę są już z chłodzeniem. 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-led-2-zarowki-cree-cob-h7-8000lm-5-gen-gw24-7913083134

Widziałem również diody cob zamawiane z Chin np 100w. Jeśli jest taka możliwość zbudowania własnych radiatorów i chłodzenia, i zakupie takich diod za grosze to bardzo proszę o propozycję. 

Jezeli istnieją takie od razu z chłodzeniem to rozniez proszę o propozycję. 

Dodatkowo czy można zbudować takie diody o różnych barwach i co dadzą mi te różne barwy? 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc popisałem troche bzdury więc podsumuje poprzedni post. 

1. Proszę o zaproponowanie paneli Led cob cree na 1m2. Najlepiej z Chin gdyż tam jak wiadome jest to najtańsze. Czy wystacza na obie fazy? 

2. I proszę o wskazanie jaka będzie różnica paneli serii p2000 i takich paneli cob (zawsze mogę dodać do nich mh).

Pokój 

 

 

Edytowane przez Zenonowicz
Dual post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...