Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

@CheMsKuN ty masz z tego co pamiętam viparspectra, ale czy są one podobne lub ktoś posiada sf2000? 

 

Ponieważ odebrałem lampy a są praktycznie takie same jak spider farmer. Ogólnie na pierwszy rzut oka jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania. Realny pobór to 203 w plus minus. 

Jednak zastanawia mnie to czy jeśli przekręcę gałke na minimum powinna widocznie przygasnąć czy też nieznacznie? Ponieważ nie widzę większej różnicy. A czy pobór też powinien wtedy się zmienić i być niższy? 

Po co dwie opcje on/off? Lampa działa tylko wtedy kiedy jest jeden i drugi na ON.

Na tym filmie widać jak bardzo można je zgasić i rozjaśnić. (w mojej lampie tak tego aż zciemnic nie mogę pokrętlem) a jeżeli chodzi o drugi przycisk on/off pokazany również na tym filmiku może służyć do włączenia połączenia lancuchowego, ale czy na pewno? 

 

Sprzedajacy mówi że jest jeśli zapoznam się z sf2000 to będę widzisz wszystko na temat ar2000. 

 

 

IMG_20210201_213227.jpg

IMG_20210201_213238.jpg

IMG_20210201_213256.jpg

IMG_20210201_213251.jpg

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz@Zenonowicz

Nie wiem jak mogłem nie dopatrzeć się jak się ją obsługuje. Wszystko jest w porządku zciemniaja się tylko trzeba wyłączyć przełączyć jeden z przycisków na On, w przeciwnym wypadku świeca na max. Oczywiście pobierają odpowiednio mniej prądu. 

To znów jedno z moich głupszych lub zbyt pospiesznych pytań. 

Pokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Luz, podobno nie ma głupich pytań, a tylko głupie mogą być odpowiedzi. Dobrze, że doszedłeś do wszystkiego sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/17/2021 at 10:27 AM, Zenonowicz said:

@Szym czy podstawki pod takie doniczki również zakupić? 

Jak chcesz mieć taki system jak ten gość z filmiku to nie. On zrobił drain-to-waist i tam woda leci ze zbiornika (nie wiadra, bo ten zbiornik ma przynajmniej z 60l) i potem płynie przez doniczki i nadmiar spływa do zbiornika pod tymi roślinami-nie oglądałem całego uważnie, ale wygląda na o, że gość uprawia w kokosie.  Taki system jest bardzo dobry, tylko sporo nawozów się marnuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik tymczasem spróbuję bez podstawek, wyszedłem z założenia że jeśli będą potrzebne dostarczę je im 🙂

@doominik tymczasem spróbuję bez podstawek, wyszedłem z założenia że jeśli będą potrzebne dostarczę je im

Mam w sumie pytanie bo jeśli zamówiłem 3 odmiany i dwie z nich (Orange bud i super lsd) są przewaga sativy, a jedną z nich (strong Berry) jest przewaga indici, to czy nie będzie problemu?

Ponieważ rozumiem że sativy mają to do siebie że w okresie przełączenia się na 12 potrafią bardzo wyciągać się w górę, więc jeśli chce zapełnić całą siatkę (scrog) to powinno się przełączać je odpowiednio troszkę szybciej niż indice która ma trochę mniejsze skłonności do wyciągania się w pierwszych tygodniach kwitnienia.

Proszę o włączenie się do tematu i w miarę szybką odpowiedź. 

 

🙂

Edytowane przez Zenonowicz
Sprawa nagła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz tak sative bardziej się wyciągają, ale czasem nawet jak masz wszystkie krzaki tej samej odmiany, to i tak nie będą równe. Jak masz siatkę, to je naginasz pod siatką trochę (ja mam siatki elastyczne i mogę swobodnie manipulować roślinami podczas flo. Możesz też mniejsze rośliny postawić na podstawce-ja używam w tym celu starych doniczek z wilmy. 

 

IMG_6201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, doominik napisał:

@Zenonowicz tak sative bardziej się wyciągają, ale czasem nawet jak masz wszystkie krzaki tej samej odmiany, to i tak nie będą równe. Jak masz siatkę, to je naginasz pod siatką trochę (ja mam siatki elastyczne i mogę swobodnie manipulować roślinami podczas flo. Możesz też mniejsze rośliny postawić na podstawce-ja używam w tym celu starych doniczek z wilmy. 

 

IMG_6201.jpg

Fajnie że wrzuciłeś zdjęcie. Aby twoja roślina była również rozgałęziona już tak nisko, rozumiem że na początek (mniej więcej 5pietro) uciąłeś ja na  topping i później stosowałeś lst? Czy też samo lst? 

Zapomniałem zapytac czy ile wyszło ci ostatnio g z jeden rośliny (jak dobrze pamiętam cookies gelato)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, doominik napisał:

@Zenonowicz Tak, te rośliny były szybko topowane i tak 3razy, potem LST. Miałem 4 te cookie gelato i w sumie zebrałem 20oz, czyli jakieś 560g. 

20oz suchego czy mokrego? 

Szybko topowane tzn. Tak jak wyzej napisałem zaraz przy piatym piętrze? 

Natepny topping robiłeś jak roślina miała ile pieterek od uciecia? 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz 20oz suchego już po ostatnich wycinkach tego, co nie potrzebne, odleżanego, gotowego do spożycia. 
top przy 5 pięterku, potem to już jak tylko pojawiają się boczne odrosty i zależnie od kondycji roślin. Jedne prawie się nie zatrzymują po topie, a inne spowalniają dość mocno, więc jedne są cięte, a inne dostają lst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

Z 4 roślinek to super wynik. Ile to potrwało do ścięcia? Trzy miesiące z kawalkiem czy więcej? 

Rozumiem, że każdej roślinie fundujesz topping po 5 piętrze a następnie sprawdzasz jak się z tego szybko otrząsnął, a następnie jeśli idzie im w porządku stosujesz dalej topping zaraz po pokazaniu się pierwszych odnóg od miejsca cięcia, a te które słabo znoszą stres za pierwszym razem starasz się już po pierwszym toppingu robić od razu lst? 

 

Musze działać ponieważ jeszcze wiele pracy przede mną :) w przygotowaniach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz Przeważnie mają 7 tygodni veg i potem flo w zależności jak im idzie. Te cookie gelato doszły w 9 tygodni. LST jest tak czy siak, żeby roślina rozłożyła się na boki-mam spore boxy i wolę jak topy mają miejsce. Te rośliny, które idą szybciej są cięte częściej, żeby wszystkie były w miarę równe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, doominik napisał:

@Zenonowicz Przeważnie mają 7 tygodni veg i potem flo w zależności jak im idzie. Te cookie gelato doszły w 9 tygodni. LST jest tak czy siak, żeby roślina rozłożyła się na boki-mam spore boxy i wolę jak topy mają miejsce. Te rośliny, które idą szybciej są cięte częściej, żeby wszystkie były w miarę równe. 

Już rozumiem. 

9 tygodni flo plus te 7 Veg to mniej więcej ścinka od ziarnka 4miesiace :)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Zenonowicz said:

Już rozumiem. 

9 tygodni flo plus te 7 Veg to mniej więcej ścinka od ziarnka 4miesiace :)? 

Tak, ja mam takie cykle-2 namioty na flo, jeden na veg i inkubator i wtedy wychodzi ścinka raz w miesiącu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówicie ze na początku można ustawić śmiało mniejsza siłę lampy np. Na 50-60 procent? 

Jesli tak to jak długo mogę utrzymywać taka proporcje oświetlenia? Do końca Vega? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN

W dniu 2.12.2020 o 15:27, CheMsKuN napisał:

Jak chcesz sam lutowac panel na diodach samsunga (QB), to kurwa powodzenia i cierpliwosci ?  Chcesz tanio i naprawde dobrze, to kup sobie 2x VIPARSPECTRA  P4000. To tez jest panel QB, nie na diodach samsunga, ale jakosciowo i wydajnosciowo bardzo zblizone do siebie parametrami. Dodatkowo panele te posiadaja juz wbudowany potencjometr i radiator na calej powierzchni. Czyli mozesz oszczedzac kase skrecajac panele na powiedzmy 40-50% jak planty beda na wegu. No i dzieki radiatorowi ktory chlodzi cala powierzchnie panelu, nie bedziesz mial w boxie piekarnika.

Sam uzywam ich paneli tylko ze  tych nowszych modeli XS.

 

Jesli możesz powiedz mi jak to jest z tym skrecaniem dokładnie.... 

Na początek dam 50proc. Czy tak pozostawiasz na cały okres wegetacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Mam mały problem, ponieważ tak jak wspomniałem używałem techniki toping oraz lst.

W tym momencie minęło już lekko ponad 7 tygodni. Każda roślina jest ponaginana i wypuszcza wiele kolejnych odnóg, niestety prawie każdej z nich brakuje 10cm lub więcej do osiągnięcia poziomu siatki. 

Pytanie jakim tempem rośliny będą rosnąć przy przełączeniu na cykl 12/12? 

Czy zdaza dojść do siatki? 

Rozumiem, że przy przełączeniu na ww cykl rośliny będą wzrastać jeszcze przez ok. 2 tygodnie...? 

Zdaje sobie sprawę, że bez zdjęć będzie trudno mi pomóc, ale może jednak uda mi się wyciągnąć potrzebne informacje. 

 

Z góry dziekuje, pokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...