Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

@doominik okej, a więc będę lał samą wodą ewentualnie chciałbym spróbować twój preparat flush aromatyzowany, tylko jak taki dostać, gdzie kupić? Widzę że akurat jest chyba nie dostępny od ręki w Pl...? 

Rozumiem, że ma polepszyć on smak i zapach? 

Olejek do ciasta? Ma działać podobnie? To sprawdzona metoda?  

 

😉

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz ani ten dedykowany, ani aromat do ciasta nie jest sprawdzony-ten drugi sprawdzę jutro i będę wiedział jak wysychanie, a te flush aromatyzowane to tak na prawdę sprawdzę przy następnej ścince, bo to raczej trzeba cały flush zrobić, a nie tylko jeden dzień. 
ja to kupiłem w lokalnym grow shopie, ale ja nie mieszkam w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, doominik napisał:

@Zenonowicz ani ten dedykowany, ani aromat do ciasta nie jest sprawdzony-ten drugi sprawdzę jutro i będę wiedział jak wysychanie, a te flush aromatyzowane to tak na prawdę sprawdzę przy następnej ścince, bo to raczej trzeba cały flush zrobić, a nie tylko jeden dzień. 
ja to kupiłem w lokalnym grow shopie, ale ja nie mieszkam w Polsce

To znaczy olejek do Ciast użyłeś. To proszę daj znać jak z efektem....? 

Niestety w Polsce słabi o dostęp tego grotek final flush. Ewentualnie zakupie Canna flush jak juz używam prawie samej Canna od początku. Zawsze to coś pomoże. Choć nie ukrywam, że śmiało spróbował bym tego co pokazałeś. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak atak pleśni jest widoczny nadal w niektórych miejscach, mam nadzieję że nie zje mi połowy wszystkiego. Niczym nie pryskam bo to już kilka dni do flush. Mam wielką nadzieję, że jakoś dadzą radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek jest w stanie pomóc w temacie doboru odpowiedniej siatki do suszenia. Mianowicie widzę wszelako dostępne siatki wiszące z przegródkami tj. np. 

https://allegro.pl/oferta/siatka-do-suszenia-ziol-10610617754?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Architektura+ogrodowa,+doniczki+i+pojemniki+oraz+przedmioty+dekoracyjne&gclid=EAIaIQobChMI7Lbh5Zix8QIVGJOyCh3OGQfCEAQYAiABEgI9w_D_BwE

 

Jednak chodzi mi o siatkę która mogę rozwiesić w pudle najlepiej zachaczajac o chaczyki na jego ściankach. 

Odpowiednie też była by :

https://sioubiz.pl/pl/p/Siatka-do-suszenia-na-stelazu/1082?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9832596225&gclid=EAIaIQobChMIkoeM15mx8QIVE0mRBR2jFQlcEAQYASABEgJWAfD_BwE

 

Jednak nie jest dostępna. Czy znacie jakoś materiał na którym dobrze będzie suszyć i będzie na tyle stabilny aby nie podarł się przy przywiązywaniu do chaczykow na ściankach boxa? 

 

A może ktos z was używał takiej? 

https://sioubiz.pl/pl/p/HerbDryer-Elektryczna-siatka-do-suszenia-z-filtrem-i-wentylatorem/2111?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=9832596225&gclid=EAIaIQobChMIkviOkZqx8QIV1YmyCh0irg3yEAQYASABEgJLCvD_BwE

 

 

---> 

 

Proszę o pomoc, chciałbym zamówić ja jutro do południa, z góry dziękuję. 

@doominik ...? 

 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ginekolog

Materiał z którego możesz wykonać samemu siatke to;

Moskitera wygladem najbardziej przypomina strukturę siatki do suszenia.

Agrowłóknina albo agrotkanina chpdz chyba moskitera wygrywa.

 

Co do siatki z filtrem i wiatrakiem to nie używalem ale patrząc na wielkośc filtra to nadaje siendo tego co na filmiku czyli bazylia i inne zioła legalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz ja mam takie zwykłe bez żadnych wiatraków itd. 

Tych z wentylatorami i wkładkami zwęgla nigdy nie miałem, więc się nie wypowiem. 

Jak byś zamawiał zwykłe, to takie z mniejszymi otworami, bo te z dużymi bardzo się uginają pod ciężarem topów i potrafi się trochę wysypać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej na razie próbuje moskitery. 

Zadam jeszcze takie być może głupie pytanie. Czy w ogóle coś da jeśli zaraz przed ścięciem przeleje roślinę duza ilością wody...? 

Oczywiscie od dłuższej chwili dodawałem wodę i Canna flush, natomiast chciałem się upewnić czy Sobie pomogę w ten sposób. 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze sam doszedłem do wniosku, że nie będzie to miało żadnego znaczenia, ponieważ i tak będzie scieta zaraz po przeplukaniu więc nic to nie da tylko nadam sobie dodadkowej pracy. Myślę że ponad 10dni podawania samej wody z flushem Canna też coś pomoglo. Zdaje sobie sprawe, że właściwie powinno się przepłukać je kilka razy, aż do momentu przelewania się wody przez doniczke lecz niestety warunki nie pozwalają mi na taką czynność. 

Po wszystkim na pewno napisze jak ze smakiem i zapachem. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo mnie nie było. 

Oczywiście ww. uprawa została zakończona już dawno.

Był to mój dziewiczy rejs więc nie wyszło tyle ile osiągną by profesjonalista ale zdawałem sobie z tego sprawę. Nie dałem sobie powiedzieć ale mogłem zrobić mniej sztuk, a dobrze. 

Sam temat bardzo mi się podobał, jego smak był bardzo łagodny, a wygląd też niczego sobie. 

Jezeli chodzi o ilość to ok. 600g na 2.5m2, wiem że można o wiele lepiej. 

;) 

 

Tymczasem po drodze do 3x lamp viparspectra 200w dokupiłem marshydro 100W ale jeszcze myślę potrzebuje jednej na około 200w. Ostatnio na internecie do sprzedania była używana lampa Lumatek ATTIS 200w ( bardzo chciałem ja mieć) widze jest to pozadna lampa, a do tego pamiętam że @doominik miałes lampę tej firmy tylko lepszy model "zeus". 

Niestety oferta już nie istnieje. Dlatego też szukam innej używanej, i tak widzę że jest np. Lampa firmy phytolite 200w.

https://www.growweed.pl/pl/p/Phytolite-NX2-288W192W-Lampa-LED-Full-Cycle/1516?gclid=EAIaIQobChMIrKTsw4ya9QIVGc93Ch2ChQHcEAQYBSABEgJ2ffD_BwE

Wygląda jednak ona nieco inaczej niż moje lampy Viparspectr (Która jest prawie 1:1 podobna do spiderfarmer 200w) i dlatego też obawiam się może to nie być dobry wybór...? 

Proszę o pomoc, w między czasie oczywiście popatrzę na inne w aktualnie dodawanych ofertach, mam jeszcze chwilkę czasu. 

Znalazłem jeszcze podobna marki viparspectra v300 :

https://www.ledgrowshop.pl/viparspectra/viparspectra-v300-led-r-swiatlo/

Prośba o pomoc 

Z poważaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję takiej na 200w bo tak jak pisałem mam już 3x 200w i jedna 100w.

Tyle że normalne typu marhysdro spiderfarmer. 

Te które pokazuje wyglądają zupełnie inaczej, chciałem zapytać czy ktoś słyszał o tej firmie np phytolite i czy jest w porządku?

Ewentualnie są te lampy COB czy one też podołają zadaniu jak spiderfarmer? 

3m2 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik wiem, wiem że są świetne spodziewałem się takiej oponi, zaś za drogie jak na ten moment. Chciałem tylko dokupić jakąś 200w aby na tą powierzchnię zastosować już 5 lamp o łącznej mocy 3x200w+100w+200w=900w

Zauwazylem znów w zajebiste cenie lampę Phytolite gx300... 

(https://flora-fauna.pl/lampa-led-gx-300-phytolite-full-cycle-288w-192w-55x35x11cm-oswietla-90-90cm-do-uprawy-roslin,p3973.html

, jezeli chodzi o budowę tej lampy to zupełnie odbiega od konstrukcji spiderfarmer czy marshydro 100w, która mam, zaś uważam że nie ma to większego znaczenia. 

Może ktoś używa lamp tej firmy lub podobną? 

 

Do tego mam pytanie, ponieważ wcześniej stosowałem 18/6 i 12/12 do tego dogrzewalem całość grzejnikiem, aby temperatura była odpowiednią.

Mam pytanie czytając na stronie producenta nasion Auto Ultimate, iż jeżeli jest taka potrzeba można dogrzewac namiot samymi lampami które wtedy można zostawić włączone 20/4 lub nawet 24/0, czy to prawda, a jeśli to czy to nie zaszkodzi im czy ew może nawet pomoże? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zenonowicz napisał:

Mam pytanie czytając na stronie producenta nasion Auto Ultimate, iż jeżeli jest taka potrzeba można dogrzewac namiot samymi lampami które wtedy można zostawić włączone 20/4 lub nawet 24/0, czy to prawda, a jeśli to czy to nie zaszkodzi im czy ew może nawet pomoże? 

jak automat to można i 24h trzymać, jednak większość trzyma 18/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli mam rozumieć że nie da to nic kwiatom poza dodatkowych ciepłem ale również im nie zaszkodzi...? 

 

Widzę, że raczej nie ma tu osób które miały by styczność z lampą phytolite. Zaryzykuje, jedynym mankamentem jest ze posiada ona wiatraki które na pewno w jakiś sposób słychać, zaś mars czy spider nie mają, poza tym daje ona kolorowe światło a nie jak w przypadku ww. w przewadze białe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...