Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

@Zenonowicz mi się udało dotrwać do końca uprawy z lekką plechą, wywaliłem zarażonego topka, zmniejszyłem wilgotność w boxie. Codziennie Patrzyłem na topki i regularnie szukałem plechy. Ważne jest reagowanie szybko, zanim problem się pogłębi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz od razu tak też pomyślałem nie mogę być codziennie ale co drugi ew. 3 dzień tak. Myślę że jeżeli właśnie obnize wilgotność i będę na nie spoglądał może również mi się udać. 

Dalej niestety nie jestem zdecydowany, może jednak wezmę jeden z tych preparatow które wymieniłem (który jest na bazie grejpfruta) myślę, że to jedyny naturalny wymieniony. Chodzi mi tylko i wył o to aby nie zepsuć im smaku czy zapachu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym tak też pomyślałem więc dodałem im duży wiatrak mieszający. 

Czytałem również że nadmiar azotu powoduje tendencje do jej powstawania - więc teraz dałem im sama wodę. 

Natomiast zrobię tak jak pisał @fxxx1337 . Będę bacznie je bacznie obserwował w miarę możliwości. Na razie nie będę stosować żadnych preparatów. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, możliwe, że jedno z ostatnich... 

Wiem, że Canna boost mogę dodawać do samego końca, czy tak samo jest z Atami Bloombastic? Czy ten nawóz mam odstawić, by nie zepsuć smaku bądź zapachu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, doominik napisał:

@Zenonowicz ja flush robię tylko z nawozem do flush. Odstawiam wszystko inne

Czy w takim razie idąc twoim tokiem, leje wodę z terra boost? (tj nawóz z tego co mi wiadomo używany do końca) 

... I dodatkowo pytanie jaki Ty używasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz ja używam bazy canna coco i boost mam od monkey nutrients (bliźniak canna boost). W czasie flush nie używam już ani bazy ani boost, tylko plant magic flush. W ziemi pewnie bym sobie odpuścił nawet i ten. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik widzę że ten Plant magic flush trudno znaleźć do zakupu w Polsce.

Rozumiem że przy flushu kwiaty nadal będą nabieraly masy, ponieważ nawozy lane do tej pory utrzymują się w podłożu, i w miarę lania wody będę wypłukiwane i wchłaniane przez rosline? 

<pytam ponieważ, na tym etapie szczyty nie są jeszcze gotowe, oczekuje ze przez te dwa tyg. jeszcze powiększa swoją objętość i masę>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz podczas flush rośliny są już dojrzałe. Nabierają jeszcze trochę masy, ale już nie dużo. Ja uprawiam w kokosie i ten plant magic flush jest potrzebny, żeby rośliny nie miały niedoborów na sam koniec. W ziemi pewnie jest niepotrzebny

w całym flush chodzi o to, żeby roślina zużyła nawozy, które zgromadziła w swoich liściach itd. Nie płukanie rośliny smakują o wiele gorzej-nadmiar fosforu i potasu jest najgorszy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik to prawda, kiedyś jak używałem nawozów mineralnych i ripena musiałem kosić 3 dni po podlaniu bo miałem jakieś tam przypały. Wysuszylem zapaliłem i o mało nie zwymiotowałem, wszystko poszło na hasis :roorrip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, doominik napisał:

@Zenonowicz podczas flush rośliny są już dojrzałe. Nabierają jeszcze trochę masy, ale już nie dużo. Ja uprawiam w kokosie i ten plant magic flush jest potrzebny, żeby rośliny nie miały niedoborów na sam koniec. W ziemi pewnie jest niepotrzebny

w całym flush chodzi o to, żeby roślina zużyła nawozy, które zgromadziła w swoich liściach itd. Nie płukanie rośliny smakują o wiele gorzej-nadmiar fosforu i potasu jest najgorszy 

A więc jeśli są dojrzałe to tym które nie uważam za dojrzałe potrzebuje przedłużyć trochę kwitnienie, tak to rozumiem.? 

Rozumiem jeśli zacznę robić flush nie będę używać nic poza wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz ja zaczynał flush jak już mam mleczne trichomy. Także po tygodniu czy dwóch cześć robi się bursztynowa.

w ziemi odkładają się nawozy, wiec ja bym odpuścił jakikolwiek nawóz. 
ja teraz będę próbował roztworów flush aromatyzowanych-jakas jagoda, truskawka 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...