Skocz do zawartości
Zenonowicz

Wyposażenie boxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Zenonowicz To możesz już podawać pk 13/14, ale oceń wpierw roślinę i lej z umiarem, chyba że masz miernik ec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Zenonowicz  Patrz na rośliny czego potrzebują, leje się, jak widać, że lać można, w 4 tygodniu stan twoich roślin powinien pozwalać na pk , ale nie zaczynałbym od pełnej dawki, a na pewno na raz nie mieszałbym tego od razu z dodatkowym stymulatorem, bo najprawdopodobniej popalisz rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam prośbę o pomoc jeśli taka może nadejść 😄 Mianowici3 jest 5 week flo i zauważyłem na 2 topach które ładnie już wyglądały i posiadają dużo żywicy "Szara pleśń" 😞 😞tempertura to od 19 do 23 stopni. Wilgotność do 45%. 

Dodam że miejsce zarażone pleśnią od razy po zauważeniu odciąłem z całymi topkami które byly lekko zarażone. 

Jedno co na pewno moze zapobiec to większy przewiew więc zakupiłem i postawie jeszcze jeden wiatrak mieszający i podkręciłem ogrzewanie kiedy mają noc aby temperatura nie spradal poniżej 19-20 stopni. 

Myślę dobrym pomysłem będzie zaprzestac je podlewać przez kilka dni, ponieważ podlewane są co dwa trzy dni 0.4l na 15l donicy. 

Moje pytanie brzmi czy jest jakiś środek który w tym okresie moze pomoc mi na pleśń? (biorąc pod uwagę że za nie wiele ponad dwa tygodnie będa przechodzić flush) 

 

Czytam: "Po stwierdzeniu objawów chorobowych opryskać

-Amistral250 SC
-Biosept 33 SL
-Topsin M 500 SC" 

Lub

"Jeżeli jednak szara pleśń wystąpi na naszych roślinach, można ją potraktować opryskiem z Polyversum WP. Jest to środek biologiczny. W swoim skłdzie zawiera innego grzyba - Pythium oligandrum, który pasożytuje na Botrytis cinerea, sprawcy szarej pleśni." 

Czy któryś z ww preparatów mogę użyć, jeżeli tak to który? 

Z góry dziękuję 😉

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pleśni nie wytepisz możesz tylko spowalniać jej rozwój lepiej będzie usnąć spleśniałe kwiaty 

zdjecie prosimy

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Annigmato napisał:

Pleśni nie wytepisz możesz tylko spowalniać jej rozwój lepiej będzie usnąć spleśniałe kwiaty 

zdjecie prosimy

Postaram się wrzucic.

Natomiast... Co znaczy nie wytępię, znaczy mam się z jej obecnością pogodzić? 

Zastosować któryś z ww preparatów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz każdy z nich tylko spowolni rozwój pleśni nie zwalczy jej . A co do tego który to musisz poczekać na bardziej doświadczonych i usuń ta pleśń bo się rozlezie na inne rosliny chyba ze masz 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Annigmato napisał:

@Zenonowicz każdy z nich tylko spowolni rozwój pleśni nie zwalczy jej . A co do tego który to musisz poczekać na bardziej doświadczonych i usuń ta pleśń bo się rozlezie na inne rosliny chyba ze masz 1

Napisałem już że usunąłem żarażone topy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zenonowicz napisał:

Mam prośbę o pomoc jeśli taka może nadejść 😄 Mianowici3 jest 5 week flo i zauważyłem na 2 topach które ładnie już wyglądały i posiadają dużo żywicy "Szara pleśń" 😞 😞tempertura to od 19 do 23 stopni. Wilgotność do 45%. 

Dodam że miejsce zarażone pleśnią od razy po zauważeniu odciąłem z całymi topkami które byly lekko zarażone. 

Jedno co na pewno moze zapobiec to większy przewiew więc zakupiłem i postawie jeszcze jeden wiatrak mieszający i podkręciłem ogrzewanie kiedy mają noc aby temperatura nie spradal poniżej 19-20 stopni. 

Myślę dobrym pomysłem będzie zaprzestac je podlewać przez kilka dni, ponieważ podlewane są co dwa trzy dni 0.4l na 15l donicy. 

Moje pytanie brzmi czy jest jakiś środek który w tym okresie moze pomoc mi na pleśń? (biorąc pod uwagę że za nie wiele ponad dwa tygodnie będa przechodzić flush) 

 

Czytam: "Po stwierdzeniu objawów chorobowych opryskać

-Amistral250 SC
-Biosept 33 SL
-Topsin M 500 SC" 

Lub

"Jeżeli jednak szara pleśń wystąpi na naszych roślinach, można ją potraktować opryskiem z Polyversum WP. Jest to środek biologiczny. W swoim skłdzie zawiera innego grzyba - Pythium oligandrum, który pasożytuje na Botrytis cinerea, sprawcy szarej pleśni." 

Czy któryś z ww preparatów mogę użyć, jeżeli tak to który? 

Z góry dziękuję 😉

 

A więc ponawiam pytanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik@doominik @Szym @Tester     Wolałbym podpowiedzi kogoś kto już miał styczność z pleśnią i udało mu się z którymś z preparatow dojść końca uprawy...? @Zielone krainy @Piccolo@fxxx1337 @CheMsKuN

 

Podpowiecie? 😄

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, fxxx1337 napisał:

@Zenonowicz ja miałem pleche to wycinałem

Nic nie pryskales tylko bacznie obserwowałeś i od razu wycinałeś? Czy po wycięciu zarażenia pleśniak nie powrócił? 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem może jeszcze ktoś coś doda. Widzę że jeden przeze mnie ww jest na bazie grejpfruta, poztale w tym Scorpion 325 sc to chyba trochę chemia. Pytanie czy bez problemu można w tym okresie pryskać po całości czy nie zniszczy to smaku zapachu itd.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kozak w piątym 

W dniu 31/05/2021 o 15:14, fxxx1337 napisał:

@Zenonowicz nie pryskałem, ale wiele osób poleca Scorpion 325sc na pleche

@fxxx1337 (*wiele osób) co to oznacza na innym forum ktoś polecał?

Nikt nic nie proponuję więc będę zmuszony spróbować to użyć (scorpion 325sc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...