Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Przemol8521  Ładnie, ale za nim w pełni dojrzeje to jeszcze trochę sobie poczekasz. U mnie kosa będzie wypadała, gdzieś w Styczniu. Według producenta byłby to 3 Stycznia, ale sądzę, że to potrwa dłużej, co najmniej tydzień więcej niż deklaruje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Jamajczyk13 @Seba691 @Vampidrut @doominik @mikosz Witam, sorki za te oznaczanie , ale może ktoś miał ten problem niestety moje planty znów mają jakiś problem 😔 ph ziemi wychodzi dobre wedlug testów elektroniczny i manualny ph wody tez ok bylo dobrze przez jakiś czas 3 tyg do kosy a tu takie coś... może ktoś z was mial taki przypadek 

Screenshot_20201214-230908_Gallery.jpg

Screenshot_20201214-230915_Gallery.jpg

Screenshot_20201214-230915_Gallery.jpg

Screenshot_20201214-230936_Gallery.jpg

Screenshot_20201214-230946_Gallery.jpg

Screenshot_20201214-230952_Gallery.jpg

Zaczyna się od tych małych plamek na liściu po czym całe usychają nie wiem czy to problem przelania ale aktualnie donice po podlaniu maja po 3.500g donice maja po 9l panna 40cm wzrostu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 jak temperatura ? Wilgotność ? I ile cm od szczytów masz lampę ? 
Jeżeli po 2-3 minutach czujesz gorąco na zewnętrznej stronie dłoni gdy trzymasz rękę na wysokości szczytów , to znaczy że masz zbyt nisko światło. I ja obstawiam właśnie light burn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 U mnie criticale tak mają za każdym razem ja pod koniec zaczynają mocno puchnąć. Inne rośliny podlewane z tego samego zbiornika nie maja tego problemu. To są niedobory,, na pewno wapnia (bo wyskakują na samej górze rośliny) i potasu (często tak jest bliżej końca) i może jakichś mikroskładników. Może je po prostu spaliłeś? 

Jakie nawozy i ile im podajesz?

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 teraz już jej przed kosą nie wyleczysz. Daj jej dawkę nawozu i pozwól roślinie dojść do końca. Miałem tak raz jak były duże upały i w boxie ponad 40°, musiałem codziennie lać ponad litr wody na roślinę i dawałem raz na 3 lania nawóz, po kilku dniach pokazały podobne objawy a jak przed kosą odstawiłem nawozy na 2 tygodnie to z liści w zasadzie nie było co zbierać, ale topy ostatecznie były ładne i zdrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 To warunki masz bardzo dobre. Ja osobiście bym tylko blooma dawał. Odstawiłbym bio grow. Ale to moje zdanie. Lampa 20 cm to jak najbardziej ok !  Jakie masz trichomy już ? Są mleczne czy całkowicie przezroczyste ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk Piszesz ze obstawiasz potas, a teraz piszesz ze ma odstawić grow? No ciekawie 

jeżeli jest tak jak mówi Dominik potrzebny będzie Calmag i normalne zalecane dawki grow przez producenta (BioBizz zaleca podlewać biogrow aż do flusha zwiększajac dawki na koniec kwitnienia)  Jeżeli używasz all mixa to mniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie bo bloom ma potas w składzie, nie dużo ale ma. Dlatego w tej fazie bym z niego zrezygnował, bo roślina jeśli nie przyswaja, zblokowała się na potas - to jeśli nawet dokurwisz go dużo to tylko może wyjść na złe. Teraz rozumiesz ? 

Pomyśl i wyjdź czasem poza schemat tekstu z opakowania producenta. Doprowadziłeś w growboxie coś już do końca ? 

Skoro go dawał i wyszło jak widać, to znaczy że teraz powinien jeszcze dołożyć, czy szukać gdzie indziej przyczyny ? 

Fajny z Ciebie facet ale czasem chcesz być wyżej niż jesteś. 

@Przemol8521 Powiedz mi jeszcze o częstotliwości podawania odżywek ? Jak często dajesz samą wodę ? Zauważyłem u siebie, że jak nie było podlewań samą wodą, to często roślina miała za mało czasu na przerób podawanej ilości nawozów. 

Na koniec lecę tylko bloom i kilka razy podaje PK, najczęściej jak widzę braki, ewentualnie też jak tylko dobrze wykształcą się topy. I nie mam żadnych problemów a plony spore. 

@Urojenie Jednak nie zrozumiałeś 🙂 ok... 

 

 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@zielonyjamajczyk  oczywiście ze doprowadziłem i w dodatku używając wszystkich biobizzow oraz tej samej ziemi. Dokurwil dużo? 2mg /l  przy all mixie 🤣 a tak poza tym cieciu z gumy wszystkim tylko przytakujesz i dodajesz regułki z googli także o czym my rozmawiamy? 🥴

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie napisałem jak dokurwisz dużo, a nie że dokurwił, jednak jesteś już ograniczony z czytaniem ze zrozumieniem, więc polemika z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Już nie powiem kto tu cytuje opakowania producenta przy sytuacji gdy chłopak ma w takim stanie plony.  

A cieć z gumy to niestety Cie spłodził, a matka niestety szacunku nie nauczyła. Jesteś leszcz i tyle. Pokażesz plony to pogadamy. Przełączyć to też chciałeś jak kurwa wszystko było w połowie wega, więc tak się znasz że szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczersze mówiąc przyglądam się tej dyskusji i mogę powiedzieć tylko jedno.

Gdyby nie Zielonyjamajczyk moja roślinka, która była już bardzo skatowana i pocharatana  radami innych użytkowników byłaby w koszu i musiałbym uprawę rozpocząć od nowa. Zielonyjamajczyk perfekcyjnie wyprowadził moją roślinkę, która jest w końcowej fazie i zanosi się jeszcze na dobry plon. Dziesiątki odpowiedzi na forum, dziesiątki prywatnych konwersacji z takim ekspertem- a gwarantuję, że Wasze zbiory przekroczą najśmielsze oczekiwania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj calmag zero nawozów bo i tak jesteś przed ścinka lampa o 10 cm w górę i czekaj na zbiory. Nie faszeruj już niczym rośliny bo i po co? Pamiętajcie nie przesadzać chyba że lubicie pelargonie i nic na siłę chyba że chodzicie na siłownię. Pozdrawiam i udanych zbiorów

Edytowane przez EneDue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk trichomy sa przezroczyste narazie . Ostatnie 2 podlania dawałem z blomem i growem bo było trochę lepiej myslisz ze ta dawka calmag 1.5ml na litr maksymalna według biobizz to dużo? Mysle czy nie dojebac z 5ml calmaga może się coś poprawi 

Zastanawiam się jeszcze czy jej nie przelewałem i nie ujebalem korzeni bo były okresy ze plant po podlaniu z wodą doniczka 9litrow I ziemia wazyl okolo 4kg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...