Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka niska 21 dzien 19 noc tak mam w domu a led nie grzeje 

@Jamajczyk13 mam rot juice 

@Jamajczyk13 @Farmerka ostatni raz zastosowałem biobizz kiedys mialem mniejszego growa na cana pod cfl ziemia i nawozy i nic się nie działo coraz więcej ludzi narzeka na te odżywki i ziemie 

Ogolnie to juz wiem o co chodzi z tym wiem ze to napwwno niedobor bo 2 razy mniejszy krzak mam takiej odmiany jak ten chory dawane wszystko to samo tylko wody o połowę mniej a nawozy w tym samym stężeniu i panna swoje topy zaczyna przenetowac tak 

Screenshot_20201203-195228_Gallery.jpg

Na liściach robi się już szron od topkow a te wszystkie które były w docelowych dużych donicach pozostałe 3 zachorowały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 keramzyt na dnie jest tylko w tym małym krzaku który jest zdrowy te duże planty nie maja kermazytu

Mozliwe ostatni raz kupilem ta ziemie mam jeszcze 6 pestek w razie w ale na pewno nie bede juz w tej ziemi lecial i nawozy chyba też wezme z canna

Ziemia po fluschu jest strasznie ubita w tych plantach ze ciężko co kolwiek wyskubać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 szczerze to nie wiem ile kilo. Zawsze sprawdzam na rękę ile przed i po. Jeśli to korzenie to trzeba przesuszyc trochę i potem dać coś na korzenie, ale co i jak to ja nie wiem bo nigdy tak nie miałem. Więc bede się bacznie przyglądać rozwojowi sytuacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeszcze nie jest tak tragicznie, ten biobizz mnie niezwykle ostatnio wkurza, bo spoko ludzie tracą przez niego planty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Farmerka więc uważasz, że jakie błędy popełniają używając je? inne nawozy są bardziej przystępne dla growerow w takim razie, bo ludzie nie mają problemów z używaniem hesi, plagronu czy AN

intuicyjność w używaniu to cecha, której wyraźnie biobizz nie ma

organika rządzi się zupełnie innymi prawami

wydaję mi się, że każdy tu stosował nawozy wg tabelki, a to powinno wystarczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters nawozy moze I dobrze stosowali, ale ph do dupy. Producent Biobizza napisal artykuł jak używać biobizza, jakie ph stosować przy nawozach i ziemi. Autor posta podlewal woda z ph taka jak powinna byc w hydro a dla ziemi z biobizza powinna byc 7, nie mniej jak 6.5. Taki to wlasnie błąd popelnia wiekszosc. Zmniejszaja ph do 5.8-6.2 czasem niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Farmerka mam hesi i jadę na pH 5.5-6 w ziemi biobizz light mix i jest pięknie

 

jedyne problemy z PH jakie miałam były przy wodzie z pH 7-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 na kolejny grow lecę na canna albo hessi

@Farmerka podlewałem wodą z ph 6.5 i dzis sprawdziłem ph nowej ziemi allmix co mi została jest 6.5 wedlug kropel i moje w ziemi ph tez jest 6.5 to nie problem z ph ale z ziemia allmix od biobiza 

@Farmerka pomimo tego i w ph 6.2 panny powinny iść a nie takie jajca

@Groovebusters mysle nad ziemia canna i nawozami hesi lub canna na przyszły grow 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters @Groovebusters @Farmerka @Seba691 @Jamajczyk13 Siemka wszystkim tak jak myślałem wczoraj stwierdziłem że raz się żyje podałem 6ml nawozu na kwitnienie bio bloom max dawka to 4ml i rezultat taki ze jak dzis otworzyłem boksa to się zdziwiłem topy zaczęły szroniec rosliny ruszyła jak z kopyta z nowymi liściami bez choroby Wniosek : rosliny były niedokarmione wyżarły wszystko z ziemi i dlatego były takie jaja na przyszłość dla wszystkich mających taki problem to ma 99% byl brak potasu dzieki za pomoc wszystkim którzy pomogli lecimy z growem dalej ! Dodaje zdjecie jakie przez 24h roslinka zaczęła robic topy pozdrawiam! I jeszcze raz dzieki

Screenshot_20201204-185904_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, wrzucam fotke panienek po 2 dniach od czasu kiedy został wykryty brak potasu mam nadzieję że moja sytuacja uratuje nie jeden przyszly grow ? brak potasu w roślinkach w moim przypadku wyglądał bardziej jak przenawozenie blokada prze zle ph lub brak manganu ?

20201205_222051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...