Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mocno ma @Przemol8521 klapnięte liście. Może jednak przelaleś ?  Nie pomogę Ci z tym wapnem, nie stosowałem ani kredy ani wapna. Bardziej już dolomit. 

Te defekty na liściach nie są od przelania. Ona nie przyswaja pierwiastków. Bloka złapała.

@doominik @Vampidrut zerknijcie jak możecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka @zielonyjamajczyk tak wczoraj robilem fluscha woda o ph trochę +7 ziemie do badania pobrałem z wierzchu i teraz próbka z innej donicy i ph wychodzi 6 wiec mimo to niżej gleba może być zakwaszona troche nie wiem juz sam co robić roslina musi jeszcze przezyc jakies 40-45 dni a choroba sie rozchodzi coraz bardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 wstaf foto tego zamiennika oryginalne, też będę chciał kupić to z głowy będę miał zastanawianie się jakie wybrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 teraz się nie spiesz. Wypije i dopiero. Bo już widać efekty przelania, potrzeba czasu. Uważam że teraz ona powinna mieć lepiej do następnego podlania. Sam zaraz ocenisz, patrz czy na kolejne liście się rzuci , czy teraz to się zatrzyma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk ok bede obserwował co się dzieje od wczorajszego fluscha roslina sie zatrzymała całkowicie ale wodę pije dobrze poczekam 2-3 dni jak spadnie poziom wody i wtedy podleje z dolmitem ale nie wiem jaka wodę lac itp widzisz lejac w kółko te sama wodę zjebalem ph albo jakis niedobor nie wiem nikt nie potrafi stwierdzić co to za problem 

@Seba691

Screenshot_20201201-220616_eBay.jpg

@zielonyjamajczyk mysle ze 3-4 dni minimum zanim wode wypije 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 ale pH wody masz dobre. Sprawdziłeś. 

Sprawdź jeszcze raz przed następnym podlaniem. Odstana, w temperaturze pokojowej . I mierz przed samym podlaniem, nie reguluj jej jak tylko z kranu wyleci. 

To że się zatrzymała to najmniejszy problem. Byle razem z tym zatrzymało się to co teraz się z nią dzieje. 

A glebę też masz teraz z dobrym pH . Więc tutaj potrzeba teraz chwilę czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk tak ph wody mam dobre bez odżywek oczywiście sama woda wychodzi mi w ph 6-6.5 podlewam wodą ze sklepu mineralna w kranie mam wodę ph 8 niby z dobrym ph ale ziemie do badań wzialem z wierzchu doniczki nie bede grzebal w korzeniach ale dzis sie dokopie troszkę w najbardziej zniszczonej roślinie i zmierzę jeszcze raz te ph gleby 

@zielonyjamajczyk jak narazie po wczorajszym fluszu w nocy wyszlo więcej tego gówna teraz patrzyłem fluscha robilem woda o troche większym ph za 3 dni jeden plant juz będzie do wyrzucenia teraz patrzyłem dokladnie on jest prawie cały chory

@zielonyjamajczyk dodam tylko ze liscie które tak się zachwouja maja czerwone lodygi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co waliłeś nawozy jak miałeś ziemię biobizz allmix, ten miernik chyba nie zbyt dobrze mierzy 

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym to nie wina nawozów ph znow teraz mierzyłem z dna donicy i 6.5 jest więc to nie ph ani przenawozemie po wczorajszym fluchu w celu podwyszenia ph jest tylko gorzej 

@Szym nawozów to ona dostala tyle co nic 

@Szym po wczorajszym przepłukaniu ziemi jest tylko gorzej dodam ze ten problem maja tylko duze rosliny mam jedna karlowata podlewana tymi samymi dawkami i roslina jest zdrowa moze jest glodna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Farmerka said:

Ale tak czy inaczej woda jaka podlewasz rosliny w biobizzie powinna byc co najmniej 6.5 

Exactly farmerka exactly ja bym łał 7 -7.3 , tak zalecał producent , tak robiłem i wszystko było cacy , najważniejsze to żeby nie było mniej niż 6.2ph , optymalnie 7 dla biobizza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 ja już się zamotałem dolomit to minerał czyli nawoz odkwaszający glebę i chodzi mi o nazwę lub zdjęcie tego co kupiłeś. A to co na zdjęciu to miernik ph temperatury wilgotności i światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...