Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Urojenie @Farmerka @Vampidrut @Cieniu @zielonyjamajczyk @Szym Siemka, dzis podlewałem swoje panny i wode ktora się przelała zarzucielm do ph metra i mnie zatkalo woda ktora wyleciała ma odczyn ph nie całe 4 wyjaśniło się wszystko dlaczego podanie wapnia pomogło roslince dzis zauważyłem na drugiej roślinie te same objawy plamki itp wiem już ze mam zbyt niskie ph bo jak lałem nawozy na weg ph sie podnosiło i było w miarę dobrze po przejściu na nawozy na flo które obniżają ph zaczęły się takie jaka do rzeczy podpowie ktos jak szybko podnies ph ziemi bo te 3.5 to jest tragedia robic fluscha ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521

Flusha się robi przy przenawożeniu, a ty masz po prostu najprawdopodobniej złe pH.  Podejrzewam, że to przyczyna tych plamek, roślina ma niedobory bo nie pobiera substancji odżywczych.

Przede wszystkim zmierz  pH gleby. Jeśli będzie ono niższe niż 5,5-6 podsyp doniczki dolomitem.

Magnez i wapń wchłaniają się powyżej pH 6.5, więc  jeśli masz kwaśną glebę to rośliny nie pobrały tego wapnia.

 

 

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 podlewaj narazie wodą z dolomitem, ph w tym wypadku przy tak zakwaszonej glebie , może być do 8 nie wyżej , sugerował bym 7.6-7.8 i za 24 godziny zbadał bym znowu przelaną wodę . Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Przemol8521 napisał:

@Vampidrut ok nie mam dolmitu teraz jutro wypada podlanie wiec kupie dolmit i bede podlewał nie wiem tylko czy czekanie nie zaszkodzi panna bo ti jednak 24h

Po podlaniu 24 godziny , a nie czekać z podlaniem 24 godziny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut zle mnie zrozumiałes chodziło mi o to ze nie mam teraz dolmitu więc nie podlewam panienek a jutro mi wypada podlanie to od razu podam dolmit ale chodziło mi o to czy czekanie do jutra nie zaszkodzi jeszcze bardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Przemol8521 napisał:

@Vampidrut zle mnie zrozumiałes chodziło mi o to ze nie mam teraz dolmitu więc nie podlewam panienek a jutro mi wypada podlanie to od razu podam dolmit ale chodziło mi o to czy czekanie do jutra nie zaszkodzi jeszcze bardziej 

Nie masz wyjścia w sumie , skoro nie masz dolomitu to lepiej poczekać niż lać zwykłą wodę która rozpuści resztki nawozów w glebie co może dodatkowo zakwasić jeszcze , a tak puki mają względnie sucho to  korzenie mają lekko utrudniony pobór zakwaszonej wody z gleby. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Przemol8521 napisał:

@Vampidrut dolmit mieszać z wodą w jakich proporcjach

Zaczął bym od łyżki stołowej na 1litr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...