Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

@Przemol8521 dlatego że w ziemi masz nawozy. Woda która przefiltrowana jest przez ziemię staje się wtedy bardziej kwasową niż zasadową i pH spada, ale nie istotne jest jaka wyleci na dole tylko jaką lejesz dlatego też warto sprawdzać pH ziemi co jakiś czas a nie samej wody. 

Większość nawozów sztucznych jest robiona na kwasach typu amoniak, kwasy fosforowe itd i dlatego właśnie tak się dzieje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 All-Mix jest mocno nawożoną ziemią, widzę to też u siebie. Nawozy organiczne których używa BioBizz mają mniej stabilne pH niż nawozy syntetyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Przemol8521 to że woda na dole wylatuje Ci z tak niskim pH nie znaczy że gleba ma też tak niskie pH. Kup zestaw do sprawdzania pH ziemi, myślę że będziesz miał na poziomie ok 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 tak, light mix. Ziemia jest dobra tak samo u mnie jak u ciebie. Po prostu wodą ze złym ph podlewales dlatego sie popsuło. Na forum @Dom wrzucal zdjecie w swojej fotorelacji jak jest opisane o ziemi z BioBizza jakie ph powinna miec woda i jak zmienia sie ph po kilku tyg od podawania odzywek. I kilka różnych ciekawostek. Warto poszukac, żeby chociaż minimalnie zrozumiec. Ale tak czy inaczej woda jaka podlewasz rosliny w biobizzie powinna byc co najmniej 6.5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemol8521 to cały czas postępuje i widzisz na kolejnych liściach ? Czyli pH gleby dobre, pH wody podlewanej też dobre. 

A dla mnie to była zablokowana roślina, tak mi to po głowie przynajmniej chodziło. 

Więc trzeba myśleć dalej. 

Dolomit uruchom w podlewaniu. 

Edytowane przez zielonyjamajczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka mieszkam za granica i mam problem z dolmitem jedynie co mogłem tu znaleźć na szybko to takie cos 

20201201_193904.jpg

@zielonyjamajczyk tak postepuje caly czas a nowe liscie przytopowe są duzo jaśniejsze moze chodzi o azot nie wiem moze to przelanie ale watpie zawsze ważyłem rosliny 

@zielonyjamajczyk skad taki sam jak domolit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...