Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czekam na wyniki grapefruitów wiadomo dlaczego 😄 kibicuje!

jak ustawiałeś wentylator mieszający kolego? czytam, że trzeba kierować na roślinki żeby łodygi były silniejsze a jak mój dmuchał to we dwóch liście się kładły. w podręczniku też czytam, że przez pierwsze 2,3 tygodnie nie powinno się dmuchać bezpośrednio na rośliny tylko ustawić tak żeby była cyrkulacja powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny grower z problemami z biobizz. Ogólnie po konsultacji z jednym z użytkowników tego forum, i po przeczytaniu kilku artykułów na zagranicznych forach jedna rzecz może się przydać . Otóż nie powinno się regulować ph przy dodawaniu odżywek od biobizz jeśli korzystamy z ziemi biobizz!!! Jeżeli po dodaniu odżywek ph pożywki nie jest większe niż 7.3-7.5 ph to mikroorganizmy w glebie biobizz same wyregulują to ph ale tylko w dół! Nie podniesa nam ph do góry. Co innego jeśli mamy naprawdę twarda wodę wtedy można użyć ph- ale ważne aby obniżać to ph organicznymi produktami które nie zniszczą mikroorganizmow w glebie.

Sam miałem i ciągle mam problemy z tą ziemia i nawozami ale wkrótce przeprowadzę mały eksperyment na moim krzaku który to wszystko zweryfikuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Mieszko1 używałem BioBizz w ostatniej uprawie z ziemia all mix, zbijałem PH z 9.1 na 6.7-7.0 i nic się nie działo 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie no tak 9.1 to już by było za dużo, ale gdy ma się lekko większe ph pożywki np. 6.8 czy 7.2 to nie powinno się nic robić bo mikroorganizmy zbija do 6.2, 6.3 zanim roślina pobierze te składniki dla siebie.  Szkoda ze sam się o tym tak późno dowiedzialem🤣🤣 może się ta informacja komuś się przyda więc postanowiłem że się tym podziele

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

O kurde, to dzięki za info. Ja muszę zbijać nie mam innej opcji woda w uk w moim obszarze pojebana, na starej chacie miałem 9.7 🥴🥴🥴

@Mieszko1 btw, gdzie to wyczytałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie na forach zagranicznych i trochę na stronie biobizz, zaczęło się że wspomniał mi o tym na priv użytkownik "Dom", później zacząłem szperać. Pamiętaj tylko że jak zbijasz to ph żebyś używał organicznych produktów do tego które nie zabija tych mikroorganizmow 

@Urojenie

Screenshot_20201207-101651.jpg

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie ja się teraz tak poprostu zastanawiam... U mnie woda ma ph jakieś 7.5. Dopóki nie miałem ph metra wszystko szło u mnie w miarę spoko, dopiero gdy kupiłem miernik i zacząłem zbijać pożywkę do tych 6.2 zaczęły się problemy. Później sprawdzałem i wyszło  że zbyt wysokie ph ziemi (a wcale pewnie to nie był żaden problem) zacząłem kombinować i efekty są jakie są. Wiec następny raz nie ruszam ph pożywki z nawozami a tylko wtedy gdy leje sama wodę będę zbijać ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Urojenie tak ma być lst dobrze siadlo 

@wesolybudda wentylatory mieszajace mam 2 z zasilaczy od pc chodziło o hałas dlatego mam tak zbudowany boks aktualnie dwa jakies 10 cm nad szczytami wieje na roślinki przedzej mialem wlaczony tylko jeden jeszcze na wegu zeby powietrze mieszał tylko tak pomiędzy lampa a szczytami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

Jesteś 2 dni przede mną. Ładnie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Przemol8521  Mam dwa panele CREE CXA2520 GROW LED 60w . Ziemia to plagron growmix. Doniczki 7,5 l. Nawozy jakie stosuje to plagron : alga grow i alga bloom.  Wodę leje odstaną kranową, jaką zakwaszam sokiem z cytryny, by miała około ph 6. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wczoraj z ciekawości ze względu na dane producenta zostało 1.5 tyg do kosy dla 60 day ujebalem topa z dolnych parti zajebiscie oszronionego i klejącego szybkie suszenie spaliłem blanta i porównując z naszym osiedlak haze 😅 kopie lepiej wiec czekamy 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Przemol8521  Ja bym się danymi producenta nie sugerował, bo na to kiedy roślina dojdzie wpływa wiele czynników. Ja przez producenta na Purple haze mam czas kwitnienia deklarowany 8-9 tygodni, a obstawiam tak na oko , że 9 to będzie mało, ale jak twoje ciebie już teraz lepiej klepie niż to skitrane na osiedlu to tylko się cieszyć.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...