Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym Sporo dostawała, za każdym razem od kilku podlewań praktycznie coś tam leję azotu, bo to ta jasno-zielono/żółta. Chyba jednak nie azot, bo poprawa koloru jest znikoma a teraz jeszcze na kilku listkach te plamki doszły. Może za dużo potasu albo brak magnezu? Dodam jeszcze, że niektóre liście mają czerwone łodygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz spójrz do mojego tematu, miałem chyba takie same plamki na hulkberry na początku, u mnie pomogła większa dawka potasu

Edytowane przez Mieszko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 dzień flo

Szkoda, że nie możecie poczuć tego co ja... Coś pięknego! Wczoraj wszystkie dostały potasu i fosforu, a te żółtawe dodatkowo azotu. Wydaje mi się, że nabrały trochę koloru. Narazie idzie wszystko bez większych problemów, martwią mnie tylko te plamki bo zaczęły się rozpowszechniać na kilku nowych listkach, ale może wczorajsze odżywki pomogą. 

BF7647CD-C56F-4D04-A745-F4DF0E7A5132.jpeg

EBF2009B-29CC-41B6-ACB3-31BCAAACA85A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz u mnie było identycznie na jednej. Podniosłem lampę i wróciło do normy. Ale z tego co widzę masz chyba ok odległość , więc dalej pozostaje chyba wyjście : albo braki , albo nadmiar. Jak pH z wody w podstawce po podlaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Lampa jest wysoko, na pewno nie to. Przez tą jedną która tak poleciała do góry musiałem podnieść. pH od dołu nie mierzyłem. Chyba je będę flushował bo już nic innego mi nie przychodzi do głowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Ja mam 23-25. Wilgotności 40-50.

I jak z wymianą powietrza ? Wentylacja chodzi na maksa ? Wyciąg ?

Jeśli te warunki masz ok, to bym najbliższe podlanie poleciał z wody. Dał jej z 3 dni i wtedy zobaczył. 

Niech jeszcze inni popatrzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Już ostatnio jak to się dopiero zaczynało i się przestraszyłem to podlewałem z 2 czy 3 razy tylko wodą. Ale później pisaliście NPK to dostały NPK.

Poczekajmy, może jeszcze niech ktoś się wypowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wtedy woda nie pomogła , potem NPK, aczkolwiek ja pierwsza myśl miałem tylko PK, azotu nie obstawiłem , to musi być problem z przyswajaniem , a piszesz że pH jest ok.

Hmm ciekawy przypadek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk pH na pewno ok, zawsze mierzę tuż przed podaniem i reguluję na 6.1-6.2. Miernik ma 2 miesiące ale na wszelki wypadek wczoraj go wyregulowałem. Sprawdziłem z ciekawości pH kilku cieczy przed i po regulacją, wyniki te same albo prawie te same. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...