Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

dzień 20

Dzisiaj poprawiłem LST i wykonałem fimming na wszystkich widocznych szczytach (nie wiem czy zrobiłem dobrze, czy FIM wykonuje się tylko na głównym szczycie czy można na wszystkich?)     Weg się znów przedłuży, zobaczymy ile dziewczynom zajmie odbicie się po dzisiejszym treningu. 

Żółte plamki na liściach jak były tak są, jutro podleję samą wodą i zobaczymy czy coś się polepszy.

Czy wilgotność momentami wchodząca na 90% może zaszkodzić czy na wegu im więcej tym lepiej? 

1BFE66CA-646C-4CD3-903C-FEA9C4148C4B.jpeg

9180EF96-B6A8-41CC-9375-E2FA0D2E7B31.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chyba mam odpowiedź że coś zjebałem. Jedna wygląda tragicznie a jeszcze 2 godziny temu była normalna. 

Da się coś z nią zrobić? 

A8654BA1-5C57-4831-B9CF-F097F8E1F3FA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikosz napisał:

Czy wilgotność momentami wchodząca na 90% może zaszkodzić czy na wegu im więcej tym lepiej? 

na wegu dobrze jest

 

nie przesuszyłeś rośliny? podlewasz dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Gleba była jeszcze lekko wilgotna, podlewana 3 dni temu bo co tyle właśnie jakoś podlewam. Przed chwilą wszystkie dostały pić czystej wody. Mam nadzieję, że ta jedna jakoś odżyje ale szczerze mówiąc czarno to widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, uszkodziłem łodygę przy LST, ledwo trzymała się na włosku. Zakleiłem taśmą i żyłką ale chyba za późno. Jest szansa że po całej nocy tak stania jeszcze się zregeneruje?

 

31EAB42A-3FFE-4090-B8EA-60DA24A540C8.jpeg

image.jpg

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Będę zraszał wodą, a z tymi zwiędłymi liściami coś zrobić czy je tak zostawić? jakby się miała naprawić to ile to może potrwać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 23

Niestety nie udało się uratować złamanej łodygi, musiałem odciąć praktycznie połowę rośliny. 

Martwią mnie te przebarwienia na liściach, co to może być? Narazie leję im samą wodę.

56522541-F186-4A0E-A536-ADC87F1F73AF.jpeg

8153B6A3-0F92-44E7-BB4E-D1FFA33D66E7.jpeg

4D07F062-6FE0-4D2D-AF81-43333A94437B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz miałam takie listki na początku poprzedniego grow i były one tak samo przebarwione, roślina z tego sama wyszła po przeprowadzce do innej, bardziej lekkiej gleby

nie martw się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że stan „chorych” liści się pogarsza, ale nie ma ich dużo i co najważniejsze - liści tych nie przybywa. Temperatura w dzień oscyluje pomiędzy 27 a 29 więc przegrzanie raczej nie wchodzi w grę ale zapobiegawczo podniosłem lampę o kilka centymetrów. Zobaczymy, może jeszcze się zregenerują w te kilka dni przed flo. Przytrzymam je jeszcze na wegu do 28 albo 30 dnia, chcę dać czas Gelato się możliwie jak najbardziej odbić po tej złamanej łodydze. W najgorszym przypadku po prostu je poucinam. 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Moja roślina wyglądała tak - potem wyrosły nowe liście bez takich cudów, nie przycinaj tamtych, wyjdą nowe zdrowsze. 

Czytałam gdzieś też, że to mogą być poparzenia od dotykania, czy pocierania, żeby poczuć zapach. 

IMG_20200617_110159.thumb.jpg.bc85aa665905704fc36b31a438cea802.jpg

Najważniejsze, że nie pojawiają się nowe przebarwienia i zmiany kształtu na końcach 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 26

Robi się coraz ciaśniej i pachnie coraz ładniej. Zamieniłem wczoraj miejscami to biedne Gelato ze środkową roślinką, może dzięki temu szybciej odbije. Poza tym nie zaobserwowałem żadnych nowych niepokojących objawów od ostatniej aktualizacji. Jutro chyba naleję im trochę Bio-Grow, dawno nic nie dostały. 

A26234EA-2439-4CB2-AE6A-D7A5C2EBEF0D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się martwić o te liście bo zauważyłem, że końcówki nowych listków tez są przepalone. 

909AF29B-D073-422A-83B4-72C49E5D6DF2.jpeg

E324AAF3-A826-49C6-938D-257B9BB8CACB.jpeg

6D6A9793-442A-4FD7-AA46-0CFE049D7326.jpeg

 

23753913-B8E3-4013-BAA7-B8C51A53E2CE.jpeg

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...