Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym Oklapnięte są pewnie dlatego, że zdjęcie tuż po podlaniu i nie zdążyły wstać. Miały sucho przez noc, zjarałem mordę wieczorem i mi się nie chciało już wyjątkowo wstawać do nich. pH zawsze regulowane tuż przed podlaniem na 6,1 - 6,3. Podlewam średnio co 2 doby ok 600-750 ml na każdą roślinkę. Teraz jestem przygotowany na to, że będę musiał lać trochę więcej i częściej odkąd jest osuszacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz @mikosz Wilgotność elegancka. Co do temperatury to powiem Ci że też sprawdziłem jedną z możliwości. Po niechęci do delikatnego fryzjera, bo wszędzie inaczej czytam, że automaty krótki weg, że za bardzo się stresują itp itd, a niektórzy tną dół i zajebiście im leci - postanowiłem trochę pozbyć się dolnych liści, dałem dodatkowo jeszcze mieszający na wysokości łodyg i temperatura mi spadła. Mam 55 % wilgotności na zajebistej stacji pogodowej, bo kurwa mam aż 3 w boksie i ta jedynie nie kłamie i temperatura 24-26.

Dostałem od ojca takie urządzenie za 300 baksów $$ które pokazuje zanieczyszczenie powietrza, smog, i inne bajery a do tego idealną wilgotność i temperaturę

I tu Kurna ZONK !!! Różnica między tymi htc, i innym który tam w growshopie kupiłem wynosi średnio 8-12 % na wilgotności. 

Więc tutaj byłem mocno zaskoczony.

A co po fryzjerze ?

Stracha rano miałem jak do boksa zaglądałem, wczoraj liście już w dół poleciały bo sucho się zrobiło po 3 dniach, więc poszła woda tak koło 1,4 l na sztukę + odżywka na wzrost + biohumus,  i dzisiaj panny zdrowiutko z liśćmi do góry. 

Kwitnie powoli, zaraz przerzucę już się na odżywkę na kwitnienie i zobaczymy co dalej. Dałem kamerkę w środek i obserwuje z roboty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 @mikosz A telefon miałem stary, to zainstalowałem na nim Alfreda i mogę zerkać, ale co najwyżej widzę czy korków nie wyjebało, albo prądu po prostu nie ma. Ale dobra sprawa że zerkam na warunki w każdej chwili (temperatura, wilgotność) i nie muszę wtedy boksa otwierać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Dobrze przekminione. Wiem ile to ułatwia życie jak nie trzeba boxa otwierać za każdym razem jak chce się sprawdzić cyferki. Ja korzystam ze stacji z bluetoothem i mam w aplikacji na telefonie temperaturę i wilgotność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flo dzień 12

Nie wiem o co chodzi, 3 rośliny żółkną coraz bardziej, mimo że daję im bonusowy azot od dwóch podlewań. pH jest git, zawsze reguluję przed podlaniem. Jakieś pomysły?  Chcę jeszcze dziś albo jutro rano je podlać i nie wiem czy jest sens dalej lać Bio-Grow, a jeśli tak to jaka ilość zrobi im dobrze? A może to wcale nie jest niedobór azotu? 

Mogę jeszcze na tym etapie wykonać jakiś trening lub coś co zwiększy plon? W planach jeszcze jedna defoliacja jakoś za tydzień czy dwa jak się zagęści.

4B17469E-0C23-4040-BC37-A66897EB2118.jpeg

Tak wyglądają te żółknące liście.

8AA2BB8C-EF77-4C1B-B0D9-D4C7A0E14401.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mikosz napisał:

Mogę jeszcze na tym etapie wykonać jakiś trening lub coś co zwiększy plon? 

już chyba nie bardzo 

27 minut temu, mikosz napisał:

Nie wiem o co chodzi, 3 rośliny żółkną coraz bardziej, mimo że daję im bonusowy azot od dwóch podlewań.

może to niedobór żelaza, na pewno masz dobre pH? czym mierzysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym pH jest na pewno ok, zresztą jak podlewam to wszystkie dostają to samo a tylko 3 żółkną (i to każda roślinka innej odmiany). Ile mogę im bezpiecznie nalać tego Bio-Grow? 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mikosz napisał:

Ile mogę im bezpiecznie nalać tego Bio-Grow? 

to nawóz z azotem? ja bym nie lał, zresztą przy włączonym świetle ciężko stwierdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Co masz na myśli z tym włączonym światłem?  

Bio-Grow to organiczny nawóz na wzrost od BioBizz (NPK : 4-3-6). Producent zaleca dawkowanie 1-4 ml / litr, z czego przy glebie all-mix (jak w moim przypadku) powinno się podobno lać 1ml / 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mikosz napisał:

Co masz na myśli z tym włączonym światłem?  

że przy włączonym świetle nie widać dobrze koloru liści 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Blade, jaśniutkie zielone i teraz zaczynają żółknąć. Z opisu i porównując zdjęcia wszystko wskazuje na ten azot. 

image.jpg

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o łodygi przy liściach które pokazujesz to jaki mają kolor ?Dobrze widzę na zdjęciu że ten po lewej ma mocno czerwony ?

Podstawowy brak-AZOT i zaczynają się braki reszty, problem się będzie szybko powiększał więc działaj . Oprysk z azotem + dokarm je całościowo.. Przyhamuj z pH .  Identyczny problem znalazłem w necie, i czytałem o nim całą dyskusję. Też pH było idealne, i dawany dodatkowy azot, ale i tak go było za mało. 

Może być i tak jak @Szym mówi - może to i zwyczajne teraz. 

Poczekaj może jeszcze ktoś się wypowie

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk @Szym

Jednak azot... Poszedłem wczoraj za głosem intuicji, rozlałem tym żółtkom 5ml / 3l Bio-Grow i i nawozy na kwitnienie w połowie dawki. To prawie dwa razy większa dawka azotu niż zalecana, nigdy wcześniej tyle nie dostały. Trochę miałem stracha jak rano otwierałem boxa ale jest dużo lepiej, kolor liści prawie wyrównał się z resztą. Jeszcze pod koniec tygodnia jeśli będzie potrzeba powtórzę zabieg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...