Skocz do zawartości
mikosz

(3x Future #1) | (3x Blackberry Moonrocks) | (3x Gelato Dream) [1m2] [320W COB LED]

Rekomendowane odpowiedzi

dzień 29

Rozlałem dzisiaj moim pociechom piciu w proporcji 4 ml Bio-Grow na 5 litrów wody. Trochę się zajebałem, zapomniałem wyregulować pH i podlałem 1 roślinę takim niewyregulowanym roztworem (pH ok 7,5). Czy jednorazowe podlanie zbyt zasadową wodą może jej zaszkodzić czy nie powinno?

 

B68F52A1-54A8-4096-9BC5-D79A2EA991AA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz nic nie zaszkodzi

a tak co do tych problemów z liśćmi - zagadka

ale rośliny dobrze wyglądają na zdjęciu, te jaśniejsze stożki wzrostu mają naturalnie jaśniejszy kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters

Nie martwię się o liście, co prawda żółkną i usychają ale tylko te stare, z najniższych pięter. Te powykręcane końcówki szczytów już doszły do siebie. Jutro planuję przełączyć na 12/12, zobaczymy jak się dziewuchy zachowają. 

Odchodząc od tematu jestem w szoku jak wydobrzało złamane Gelato, (na dzisiejszym zdjęciu środkowa roślinka) przerosło nawet jedną roślinkę której od początku ciężko szło, być może dlatego, że była tuż pod wiatrakiem mieszającym. Kusi mnie żeby jeszcze dać kilka dni wega na odbicie ale i tak się już przedłużył a chcę zdążyć z harvestem na święta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@mikosz  pewnie wystrzelą w górę ? ja bym już przełączała

co do złamanego Gelato - rośliny potrafią zaskoczyć

czytałam o Twoich odmianach - Blackberry Moonrocks jest zajebisty z opisu

ciekawe, czy Future#1 będzie tak mocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters

Przyznam się, że inspirowałem się przy wyborze strainów fotorelacją @Dom. Kolega miał u siebie w boxie jakiś czas temu właśnie Future i Gelato Dream i z tego co pamiętam chwalił, ale mówił, że jakieś super mocne też nie jest. Producent deklaruje, że nawet do 37% thc da się z Future wykrzesać, ale to przy idealnych warunkach a nie przy pierwszym grow.  Zresztą i tak nie mam jak tego zmierzyć, określam moc organoleptycznie po przyjęciu bowla z bonia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters

Mogę wprowadzać 12/12 stopniowo? Chodzi mi o to, że teraz mają dzień od 17 do 11 a chciałbym na flo dać im dzień od 21 do 9. 
Jestem prawie przekonany, że mogę im dzisiaj zapodać 10h ciemni i od jutra już po 12, przecież w naturze gdy roślina rośnie na dworze też stopniowo jej się skraca dzień, no ale wolę dopytać na wszelki wypadek. W takim wypadku liczyć flo od dziś czy jutra? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam dwa pytania ?

1. Jaka wilgotność jest najbardziej wskazana na najbliższy czas? Lepiej już stopniowo zmniejszać czy póki nie ma preflowerów zostawić jak jest (75%-90%) 2. Kiedy zacząć lać nawozy na kwitnienie i od jakich dawek zaczynać? Mam Top-Max i Bio-Bloom z BioBizza. Mogę je lać razem z Bio-Grow czy on jest tylko na weg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikosz

 

24 minuty temu, mikosz napisał:

2. Kiedy zacząć lać nawozy na kwitnienie i od jakich dawek zaczynać? Mam Top-Max i Bio-Bloom z BioBizza. Mogę je lać razem z Bio-Grow czy on jest tylko na weg?

jak się pojawią topki, możesz od połowy dawki zacząć, nawóz na wega z azotem też czasem można dać na flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym  Tabelkę znam i mam nawet zapisaną ale z tego co widzę nie uwzględnia ona fazy życia roślin. Podobno zaleca się stopniowe obniżanie wilgotności wchodząc na flo, stąd moje pytanie jaka będzie najbardziej odpowiednia na ten moment (kiedy i o ile obniżyć)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 35 (5 dni od przełączenia na 12/12)

Roślinki się mają dobrze, usychają i żółkną im dolne partie liści ale to chyba normalne (?)  Szczyty i cała góra roślin wygląda zdrowo. 

Dzisiaj dostały samą wodę, swoją drogą trochę za mało bo zapomniałem więcej nalać do odstania ale jutro albo we wtorek im doleję. Czekam na preflowery i cisnę z fryzjerem, w planach jest grubsza defoliacja.  

C425F52C-2011-47AE-868C-70CCF5763DEC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowalem i mi się wydaje to fryzjer czy tam ostateczny kształt powinno się na końcu wega robić , jak roślina ma póki co największy wzrost. Potem ewentualnie aby dolne kwiaty usunąć na koszt głównych topów✌? PS jak dopiero 5 dzień flo to może to najlepszy moment ??

Edytowane przez Jamajczyk13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jamajczyk13 Defoliacje się stosuje by odsłonić dostęp do światła topom i żeby roślina skupiła całą energię na nich. Jak wyjdą preflowery to będę widział dokładnie które liście przeszkadzają, za kilka dni myślę, że będę ciął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Jamajczyk13  ja spotkałam się z goleniem dołów (lollipoping) na początku flo(2 tydzień około), żeby energia poszła w górę

i jeszcze z taką defoliacją, która polega na urywaniu paru liści co jakiś czas, żeby był lepszy przepływ powietrza

trzeba tak naprawdę samemu wyrobić sobie zdanie o tym

i trzeba znać swoje rośliny, żeby nie urwać za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień 36 (6 dni od przełączenia na 12/12)

Nie wiem czy na zdjęciach to widać ale panny idą w górę jak szalone, praktycznie każdego ranka muszę podnosić lekko lampę i wiatrak mieszający.
Usunąłem te żółte i uschnięte wiatraki, dałem też im pełną dawkę Bio-Grow.

33EB66A0-4753-4A1C-9498-CACB71087167.jpeg

5D7A6E96-585C-46E2-8A97-04D83E24C194.jpeg

4C5D8C45-ADF5-43F2-83CD-5C2B550BBEC7.jpeg

Edytowane przez mikosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...