Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

@Paczka12 Lst wykonane nieprawidlowo, zlap ja duzo wyzej i dognij sam szczyt do ziemi.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lst poprawione i mam nadzieje, ze juz teraz jest ok. Zrobiłem na obu. 

Nasuwa mi się kilka pytań po ostatnich zmianach( od kiedy zakleiłem wentylację pomieszczenia):

W pomieszczeniu, w którym jest box zrobiło się parno i pachnaco- mierzylem druga stacja pogodowa i wygląda podobnie jak w boxie. Zastanawiam się, czy nie zrobi to krzywdy roślinkom? Zaburzona cyrkulacja w pomieszczeniu. Wchodzę tam kilka razy dziennie, ale ze względu na zapach raczej nie zostawiam otwartych drzwi na dlugo. Szybki oprysk scianek, uzupełnienie wody w słoiczkach i zamykam. Dodać tam słoiczek z drożdżami i cukrem? Pytałem już o to, ale po ostatnich zmianach nie wiem czy mają wystarczająco CO2 - w końcu świeże powietrze do pomieszczenia jest dostarczane tylko jak tam wchodzę.  

 

Dodatkowo po zamontowaniu mat węglowych mam wrażenie, że zaburzona jest cyrkulacja w boxie (nie widzę tego po roślinkach, ale jak otwieram boxa to powietrze z wylotowego wdmuchuje powietrze do środka tak jakby nie był w stanie przedmuchać mat). Jak zamknę boxa to czuć delikatny powiew, ale zdecydowanie słabszy. No i zapach unosi się mimo wszystko. 

Pytanie/problem - czy usunąć jedna mate? Wiatrak wtedy powinien przedmuchac, a w tej chwili to tak jak wyżej wspominałem wręcz wtlacza powietrze do środka (przy otwartym boxie czyli niższym ciśnieniu w środku). Możliwe, żeby zapach uchodzil przez wlotowy? 

Może zamontować maty przed wiatrakiem? Tak żeby zasysał powietrze przez maty? Tak chyba działają te profesjonalne filtry - zasysane powietrze przechodzi przez filtr i dopiero jest wydmuchiwane? 

Dzieki za rady, pozdro! 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paczka12 napisał:

 

W pomieszczeniu, w którym jest box zrobiło się parno i pachnaco- mierzylem druga stacja pogodowa i wygląda podobnie jak w boxie. Zastanawiam się, czy nie zrobi to krzywdy roślinkom?

kontroluj warunki w boksie bo tam są najważniejsze

4 minuty temu, Paczka12 napisał:

Dodać tam słoiczek z drożdżami i cukrem?

nie bo to i tak raczej nie da jakiegoś efektu

5 minut temu, Paczka12 napisał:

Pytanie/problem - czy usunąć jedna mate?

można by było

5 minut temu, Paczka12 napisał:

Możliwe, żeby zapach uchodzil przez wlotowy? 

możliwe

 

6 minut temu, Paczka12 napisał:

Może zamontować maty przed wiatrakiem?

możesz spróbować chociaż efekt powinien być podobny 

@Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 18/19

Temperatura w boxie wzrasta mi do 27 wilgotność nie schodzi poniżej 60%, raczej około 63% się trzyma.

Podlane pierwszy raz biohumusem (3 ml rozrobione w 200ml wody) godzinę przed zgaszeniem światła (każda dostała po 200 ml)

Jedna wczoraj była podlana i mam wrażenie, że od wczoraj się "nastroszyła" co wydaje mi się pozytywnym odbiorem, więc polałem dzisiaj drugiej. 

Pojawiły się (na obu głównych łodygach) takie jakby jasne grudki - widać na zdjęciach. Nie wiem czy powinienem się martwić?

Na zdjęciach też widać listek, który jest nierównomiernie ubarwiony - ma jaśniejsze place (zdjęcie robione przed podlaniem). 

Kolejne zdjęcie - łodyga przy liściu ma dziwny niezielony kolor - czy to normalne? Zależne od odmiany?

Finalnie będzie trzeba przesadzić do większej doniczki? Te, z których teraz korzystam mają wymiary 10x8x27 cm (głębokie na 10cm).

Usunąłem sporą część nakrętek i innych pierdół, które miały zwiększać wilgotność i chyba nie ma różnicy ?

 

 

IMG_20200428_192445_resized_20200428_072927188.jpg

IMG_20200428_192654_resized_20200428_072928043.jpg

IMG_20200428_192732_resized_20200428_072927621.jpg

IMG_20200428_192837_resized_20200428_072926699.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Paczka12 napisał:

Pojawiły się (na obu głównych łodygach) takie jakby jasne grudki - widać na zdjęciach. Nie wiem czy powinienem się martwić?

to taka łodyga 

 

43 minuty temu, Paczka12 napisał:

Finalnie będzie trzeba przesadzić do większej doniczki? Te, z których teraz korzystam mają wymiary 10x8x27 cm (głębokie na 10cm).

te doniczki wystarczą

za bardzo się pieścisz z roślinką a dobrze jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieszczę się, bo teraz albo nigdy ? widzę minę żony jak drzwi otwieram, a jeszcze nie kwitną ?
Dzięki za odpowiedź. 

Jak dalej z LST działać? jak znowu mi urośnie główny szczyt to go dogiąć tylko w drugą stronę (wolną przestrzeń w doniczce)? Czy te kolejne szczyty też odginam?
To jest automat i ma prawie 3 tygodnie, z tego co wyczytałem na forum to LST się robi tylko na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chciałbym już żeby zaczęła kwitnąć ? niech sobie będzie mała. Myślę, że jeszcze co najmniej raz powtórzę LST jak mi coś podrośnie. Obawiam się tylko o miejsce - wiadomo nowicjusz więc wyobrażam sobie nie wiadomo jaki krzak ? Plon z jednej jak będzie 10 to będę przeszczęśliwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki wilgotność nie spada poniżej 60% cały czas, to chyba max co jestem w stanie zrobić. Raz podskoczyła do 70% tuż po podlaniu i spryskaniu boxa.
Bardziej nurtuje mnie teraz pytanie co z nawozami - prawdopodobnie nie będę kupował, ewentualnie planton K. Mam pod dostatkiem skórek od banana i zastanawiam się nad zrobieniem nawozu z tego, ale mało informacji jest na temat tego kiedy lać, ile i w jakiej formie. No i zrobienie takiego nawozu nie wiem ile trwa oraz co z jego trwałością? Nie sztuka jest zrobić i wylać/wysypać...

Chyba, że się poddam i kupię trypack z biobizz polecany tutaj bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 idz do ogrodniczego i zapytaj o jakiś nawóz na kwitnienie kwiatów. Są tanie a używasz kiedy roślina zacznie kwitnąć 

Masz automaty więc  nie musisz nawozic wcześniej o ile kupiłeś ziemię z podstawowymi nawozami w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue nawozy na kwitnienie wiadomo, że jak zacznie kwitnąć ? bardziej nie mam wiedzy na temat kiedy używać bananowego nawozu. Czy jest to zamiennik PK13/14? czy stosować to z nawozem na kwitnienie (np. planton K) czy w końcowej fazie kwitnienia (Top max?) no i w jakich ilościach i kiedy/jak często ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Ooo nie wiedziałem, że na youtubie są ? muszę zobaczyć. Ziemię mam raczej kiepską bo uniwersalną z casto. Podlałem roślinki po 2 i poł tygodnia połową dawki biohumusa i mam wrażenie, że im pomogło więc ziemia jest pewnie już "słabiutka" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...