Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Roślinki mają 21 dni. Wyrosły pewnie nie za wielkie jak na ten wiek, ale może to i dobrze bo box mały. 

Wilgotność między 65-72% temperatura ok. 27C.

No właśnie, czy nie mają za ciasno? W górę mają jeszcze jakieś 30 cm miejsca. Czy jak zaczną kwitnąć to będą jeszcze rosły wzwyż? Prócz topów oczywiście.

Zdjęcie listka z bliska - czy to oznaka jakiegoś niedoboru? takie przebarwienia bladozielone na kilku listkach się pojawiły i nie wiem czy panikować. 

W domu prócz biohumusa nie mam nic.

Podlane były 3 razy (wiem, że mało ale jak widać rosną) 200 - 300 ml z tego raz z 3 ml biohumusa.

Jedna się dwa razy sama podlała jak mi się słoiczek z wodą wywalił. Stoją na miskach z wodą więc może jakimś cudem czerpią z nich wodę (nie stoją w tylko na miskach).

 

IMG_20200502_084500_resized_20200502_084753850.jpg

IMG_20200502_084515_resized_20200502_084739851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paczka12 napisał:

No właśnie, czy nie mają za ciasno? W górę mają jeszcze jakieś 30 cm miejsca. Czy jak zaczną kwitnąć to będą jeszcze rosły wzwyż? Prócz topów oczywiście.

Zdjęcie listka z bliska - czy to oznaka jakiegoś niedoboru? takie przebarwienia bladozielone na kilku listkach się pojawiły i nie wiem czy panikować. 

@Paczka12 zależy od odmianki niektóre potrafią jeszcze podczas kwitnienia trochę urosnąć 

a te przebarwienia to bym nie panikował 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tester Dzięki za odpowiedź. Z tymi przebarwieniami w takim razie wrzucę na luz ? czytałem o automatach że jak się coś schrzani, to nie wybaczają błędów dlatego pytałem. 

Odnośnie LST - na zdjęciach nie widać wszystkiego, ale pod dużymi liśćmi jest sporo małych. Czy dobrze rozumiem, że teraz warto byłoby te większe porozchylać i dać tym mniejszym szanse na światło? Mają tak jak wyżej wspomniałem 3 tygodnie, są tydzień po pierwszym LST i myślę nad kolejnym.

To pierwsze zostawić i robić kolejne? Doginać tak, żeby zapewnić po prostu jak najlepszy dostęp do światła?

Jakieś prognozy co do kwitnienia? Wg producenta zakwita po około 3 tygodniach, a po 8 - 9 do zbiorów gotowa (podają,że kwitnie około 5 tyg.).

Pytam po pierwsze bo się niecierpliwię (wstyd mi ;)) ale przede wszystkim, trzeba wtedy na pewno jakichś zmian - światło, podlewanie, nawożenie, nie wolno LST?

Czytałem na jakimś innym forum i chyba nawet o to już tutaj pytałem - ktoś napisał, że Quick one ma fajne działanie Sativy, a wg producenta 10%S, 60% I, 30% R i teraz mam zagwozdkę, czy to jakiś inny fenotyp? Czy może faktycznie szybsze ścięcie (przeźroczyste, ewentualnie bladomleczne trichomy) może spowodować inne działanie?

Nie ukrywam, że dotychczas korzystałem z tego co dostałem, niestety bez możliwości wyboru co to. Jedno i drugie smaczne i daje fajne przeżycia, ale chyba wolę Sative ?

Dlaczego wziąłem w takim razie Quick one? Bo ma być szybka i jak to indyjki nie za duża oraz jak wyczytałem na forum łatwiejsza.

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paczka12 napisał:

Odnośnie LST - na zdjęciach nie widać wszystkiego, ale pod dużymi liśćmi jest sporo małych. Czy dobrze rozumiem, że teraz warto byłoby te większe porozchylać i dać tym mniejszym szanse na światło? Mają tak jak wyżej wspomniałem 3 tygodnie, są tydzień po pierwszym LST i myślę nad kolejnym.

robiłeś LST? bo nie widać 

2 minuty temu, Paczka12 napisał:

Jakieś prognozy co do kwitnienia? Wg producenta zakwita po około 3 tygodniach, a po 8 - 9 do zbiorów gotowa (podają,że kwitnie około 5 tyg.).

 

nie ma co się sugerować danymi producenta

3 minuty temu, Paczka12 napisał:

Pytam po pierwsze bo się niecierpliwię (wstyd mi ;)) ale przede wszystkim, trzeba wtedy na pewno jakichś zmian - światło, podlewanie, nawożenie, nie wolno LST?

automata mozesz trzymać cały czas 18/6, jak już kwitnie to się nie robi, oczywiscie coś tam nagiąć można jak trzeba odsłonić jakieś topy

 

5 minut temu, Paczka12 napisał:

Czy może faktycznie szybsze ścięcie (przeźroczyste, ewentualnie bladomleczne trichomy) może spowodować inne działanie?

może@Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Robiłem LST,  poprawiałem nawet kilka razy po uzyskaniu rad od ludzi z forum. Po 16 włączam im światło więc je wyciągnę z ciemni i zrobie im takie LST, że nie będą wiedziały którędy do światła  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chuj bombki strzelił... Jedna łodyga poszła. Główna. Poniżej są jakieś małe odrosty, połączyłem ja z resztą ale pewnie po wszyatkim? Druga roślinka lepiej chyba... Później może foto wrzucę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12  Pewnie sie zrosnie, a nawet jak nie to potraktuj  to jako topping. Po co sie stresowac  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki. Jakbym miał wykonać LST wg opisów bez obrazków to pewnie wyglądałoby to inaczej. Mam wrażenie, że strasznie zmęczyłem roślinkę.

Na zdjęciach widać oklapnięte liście, ale one były już wcześniej oklapnięte. Pomysły co może być przyczyną? Była przez 6 godzin w ciemni, ale zdjęcia zrobione po 3 godzinach przy świetle  Podlać? Ilość podlań i ilość wody przy podlewaniu raczej wskazywałaby na niedobór wody niż na przelanie. Czytałem, że przelana roślinka ma oklapnięte liście

Na zdjęciu starałem się zaznaczyć miejsce złamania - może dacie radę dostrzec. Pękła tak, że mi serce mało nie pękło :(

IMG_20200502_185424_resized_20200502_065840963.jpg

IMG_20200502_185457_resized_20200502_065840440.jpg

IMG_20200502_185507_resized_20200502_065840697.jpg

IMG_20200502_185608_resized_20200502_065841189.jpg

InkedIMG_20200502_185606_resized_20200502_065841512_LI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mają 24 dzień, przedwczoraj było LST przy którym złamałem łodygę (ta po prawo).

Roślinki podlane 300 ml każda, efektów chyba brak. 

Liście są dalej oklapnięte i brzegi robią się bladozielone.

Chciałem je dzisiaj podlac biohumusem,ale nie wiem czy to dobry pomysł w takim stanie? Poradzi ktoś?
 

IMG_20200504_102806_resized_20200504_103046483.jpg

IMG_20200504_102811_resized_20200504_103046127.jpg

IMG_20200504_102834_resized_20200504_103045351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym te oklapnięte liście wyciął, bo niepotrzebnie zabierają światło nowym topkom, ale kolory są w porządku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@funfus  żart? Oklapnięte liście raczej zdrowe nie są to fakt, ale mam na myśli te pozaginane... kolory raczej też nie są całkowicie zdrowe.
@EneDue no chyba zostawię, bardziej chodzi  mi o poprawę ich kondycji... Te duże co leżą to są celowo przez mnie tak położone, chodzi bardziej o te wygięte w łuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlanie pełna dawka biohumusa to dobry pomysł? Czytałem na forum, że ciężko przedawkować. Dawałem raz 1/3 dawki, a ludzie piszą że i potrójna można dawać bo ciężko przedawkować... Liście błędna więc myślę czy to nie brak azotu i trochę liście się skręcają do dołu... Pomozecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...