Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

@TesterNo to chyba podanie normalnej dawki nie zaszkodzi? W ogóle przy moich małych doniczkach to jak podleje biohunusem tak że pocieknie dołem to będzie ok? Myślałem żeby polać im co najmniej po pol litra. Dotychczas mało lalem w ogóle. Martwi mnie trochę widok bo wydają się słabe - liście (kolor, zawijanie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester chyba nie... Podlewałem je łącznie 3 razy 2 x 200 ml i raz 300 o ile się nie mylę być może jeszcze raz podlewałem 200. To bardzo mało jak na ten wiek chyba. Dodatkowo stale pryskam ścianki boxa i przy tym pewnie trochę do doniczek leci. Prędzej niż sucho to faktycznie powiedziałbym że mają wilgotno, ale skąd ta woda? Doniczki stoją na miskach z wodą która ma zapewnić wilgotność i zbierać ewentualne wycieki, ale nie mają kontaktu z tą woda w miskach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlane po pół litra + 15 ml biohumus. Producent zaleca 35ml/litr. Mam jakiś extra strong, ale to chyba tylko w przypadku biohumus... Bo azotu ma 1%.Zobaczymy co to da. Dolomit można zastąpić skorupkami jaj lub woda mineralna? Mam Muszyniankę o pH 6,3 i jest to woda węglanowo magnezowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 dolomit jest szybko skuteczny więc bym go zastosował

a co do azotu twojej roślinie go raczej nie brakuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Chciałem uniknąć kupowania bo widziałem tylko w dużych workach - drogi nie jest, ale co ja z tym zrobię co mi zostanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szanowni!

Widzicie na zdjęciach jak roślinka wygląda w związku z czym chciałbym się doposażyć i liczę na Waszą pomoc.

O try pack biobizz już pytałem i polecacie  https://ajzu.pl/pl/biobizz/1719-biobizz-trypack-indoor-mini-zestaw-3-nawozy.html
Terra flores na kwitnienie https://ajzu.pl/pl/canna/3672-canna-terra-flores-05l-nawoz-do-gleby-na-kwitnienie.html?search_query=terra+flores&results=14

Terra flores mini zestaw trypack https://ajzu.pl/pl/canna/3747-mini-zestaw-nawozow-canna-trypack-canna-terra-vega-05l-flores-05l-pk-1314-250ml.html?search_query=terra+flores&results=14
Hesi tripack  https://ajzu.pl/pl/hesi/3279-tripack-hesi-soil-pack-indoor-i-outdoor-mini-zestaw-nawozow-i-boosterow.html?search_query=hesi+soil+pack&results=1
Plagron tripack mineralny https://ajzu.pl/pl/plagron/4589-plagron-tripack-mini-starter-set-terra-100-na-1-2-rosliny-mineralny-zestaw-nawozow.html?search_query=plagron+tripack&results=2
plagron tripack organiczny https://ajzu.pl/pl/plagron/4588-plagron-tripack-mini-starter-set-natural-100-na-1-2-rosliny-organiczny-zestaw-nawozow.html?search_query=plagron+tripack&results=2
Advanced nutrients https://ajzu.pl/pl/advanced-nutriens/1610-advanced-nutrients-tripack-ph-perfect-3x500ml.html    - szczególnie ciekawy ze względu na stabilizację pH

W tym sklepie ajzu.pl dostępne też jest opakowanie 0,5 kg dolomitu który zalecaliście, aby podać.

Czy możecie doradzić co moim roślinkom najbardziej podejdzie/przyda się? mają 4 tygodnie więc powoli mogą zaczynać kwitnienie.

Zna ktoś ten sklep? Korzystaliście? 

Jakby ktoś był tak miły poradzić to zamówiłbym dzisiaj żeby jak najszybciej doszło ? szczególnie zastanawia mnie ten ostatni ze względu na rzekome stabilizowanie pH.
Ktoś stosował?  

Edit: doczytałem ten ostatni to do hydro... w takim razie któryś z pozostałych plus dolomit?

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione ? trypack biobizz i dolomit.

Teraz jak z dawkowaniem... Gdzieś już widziałem że garść dolomitu na 1 l wody - tylko jak często i duzo lac? 

Tak samo nawozy - pół dawki na początek? Pewnie jeszcze na weg najlepiej? 

Można dolomit z nawozami mieszać? 

Mam małe doniczki więc zastanawiam się ile i jak często podlewać... Wczoraj wlałem 500ml +15ml biohumusa forte i dołem trochę pociekło więc możliwe że za dużo lub za szybko lałem... Na roślinkę tyle poszło. 

Od rana nie psikalem ścianek a wilgotność 66% przy zgaszonym. To chyba ok? Na pewno nie zaszkodziłoby więcej, ale tragedii nie ma? 

W sumie to nie otwierałem od wczoraj boxa wi nie wiem co zastanę po takim solidnym przelaniu... O 16 światło włączam to się okaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejne fotki z prośbą o podpowiedzi. Trypack z biobizz i dolomit jeszcze nie doszły.

Na zdjęciach widać bladozielone/żółtawe końcówki i krawędzie liści - nie wszystkie, ale trochę niestety takich jest.

Jak na moje liczenie to roślinki mają 26 dni więc powoli mogą zacząć kwitnąć - są to automaty.
Pytanie, czy doraźnie zanim dojdzie dolomit i nawozy podlać jeszcze biohumusem lub muszynianką? Mam gazowaną, ale jest wysokomineralizowana:

Mg 92,8

Ca 337,1

Na 113,3

K 13,7

HCO3 1792,0

SO4 18,4

Cl 31,4

F 0,15

Są to mg w litrze. 

pH 6,3 - muszynianki

W kranie wg mapy mam raczej twardą wodę, ale pH metra nie mam żeby zbadać. 

Suszę też skórki bananów - taki jestem ekologiczny ?

Podpowiedzcie proszę co z tym fantem zrobić - podlewać, olać czy może jeszcze co innego ?

Ta po prawej już miała do lampy jakieś 8 cm więc dałem lampę wyżej.

IMG_20200506_095656_resized_20200506_101634999.jpg

IMG_20200506_095727_resized_20200506_101636628.jpg

IMG_20200506_095732_resized_20200506_101636167.jpg

IMG_20200506_095739_resized_20200506_101634508.jpg

IMG_20200506_095745_resized_20200506_101635687.jpg

IMG_20200506_095758_resized_20200506_101635471.jpg

IMG_20200506_095806_resized_20200506_101635237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Paczka12 napisał:

Teraz jak z dawkowaniem... Gdzieś już widziałem że garść dolomitu na 1 l wody - tylko jak często i duzo lac? 

raz na jakiś czas

19 godzin temu, Paczka12 napisał:

Tak samo nawozy - pół dawki na początek? Pewnie jeszcze na weg najlepiej? 

na weg nie dawał bym już masz liście są mocno zielone 

 

20 godzin temu, Paczka12 napisał:

Można dolomit z nawozami mieszać? 

można

20 godzin temu, Paczka12 napisał:

Mam małe doniczki więc zastanawiam się ile i jak często podlewać... Wczoraj wlałem 500ml +15ml biohumusa forte i dołem trochę pociekło więc możliwe że za dużo lub za szybko lałem... Na roślinkę tyle poszło. 

podlewaj jak będzie robiło się sucho z wierzchu doniczki 

 

20 godzin temu, Paczka12 napisał:

Od rana nie psikalem ścianek a wilgotność 66% przy zgaszonym. To chyba ok? Na pewno nie zaszkodziłoby więcej, ale tragedii nie ma? 

na wegu ok

10 minut temu, Paczka12 napisał:

Pytanie, czy doraźnie zanim dojdzie dolomit i nawozy podlać jeszcze biohumusem lub muszynianką? Mam gazowaną, ale jest wysokomineralizowana:

nie, podlej kranówą bez nawozów oczywiście jak gleba będzie sucha, na wega już raczej nic nie trzeba @Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi Dzięki zastosuję się. Ciekawe, że mają dużo azotu jak dostały tylko dwa razy biohumusa, który podobno jest słabym nawozem (N1%) a ziemia z castoramy uniwersalna ?
Ale jak jest ok, to czekam na przesyłkę i na kwitnienie. Chyba, że pierwsze oznaki już są a ja nie widzę? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach oznak nie ma żadnych jeszcze. Moje automaty mają 30 dzień i brak kwitnienia. Czekaj aż będą włoski i kwiatostany. Ziemia z Castoramy pewnie jakiś nawóz miała bo chyba każda ma coś tam dodane plus biohumus = końcówki popalone. Mi pali końcówki a w ogóle nie nawoze. Wczoraj tylko użyłem stymulator wzrostu a mam wrażenie że popalił. Ja bym im dał żyć i dał tylko wody ale mało się znam więc nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue chyba się nie obraziłeś na moją uwagę, że poczekam na opinię bardziej doświadczonych? ?
Mam wrażenie, że pierwsze objawy (skręcanie liści) były już przed pierwszym nawożeniem więc po prostu mnie to zastanawia.

Oświetlam stale 18/6, ale przy automatach podobno nie ma znaczenia FP. 

Nic, czekam na kwiatki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 nie obraziłem się znam osobiście i z forum growerow którym mogę co najwyżej jointa skręcić kiedy mnie krytykują. Chodziło mi o brak oznak kwitnienia. Z mojego małego doświadczenia wiem że pierwsze pojawia się prąciki w kącikach gdzie liście wychodzą (przynajmniej dla mnie to były pierwsze oznaki). Ale są tu ludzie na których fotorelacje patrzę i myślę sobie "a jak twoje kwiaty Piotruś lamusie?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ? będę oczekiwał wszelkich oznak włosków też będę szukał ? Doceniam komentarze, jeżeli Ciebie można określić niedoświadczonym to co o mnie powiedzieć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę sprzed lat miał ksywkę worek w latach kiedy chodziłem do liceum. Wtedy wiedział sporo. Dziś nie mamy kontaktu ale podejrzewam że by mnie bił gazetą jak psa za mój słaby grow box ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...