Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Postanowiłem założyć fotorelację, ponieważ nie ukrywam - liczę na Wasze wsparcie i rady.
Kilka słów o tym co już jest:

 

Box 32x32x70,

oświetlenie 2x 2500 lm LED,

wentylacja - wiatraczki komputerowe wylot 1600 obr/min, wlotowy 600obr/min

Całość oklejona folią NRC

Ziemia z castoramy uniwersalna + perlit

Podlewanie wodą z kranu - odstaną (czekam na wskazówki, kiedy dodawać biohumusa) 

Roślinki 3 dzień w docelowych doniczkach, podlane przedwczoraj po 300 ml na roślinkę. Dzisiaj kolejne podlewanie znów 300 ml (to dobrze?)

Na zdjęciach widać - brak nawilżacza i chcę uniknąć kolejnego zakupu.

Wilgotność udaje mi się utrzymywać w okolicy 40 %.

Naświetlanie 18/6.

Genetycznie roślinka to 10 % S, 60% I, 30% R.

Obecnie roślinki mają po 12 dni.

 

Pierwotnie miała to być uprawa parapetowo - balkonowa, ale za namową i po doczytaniu postanowiłem doinwestować. 

To co dla mnie ważne to ostateczny sukces - doprowadzenie od końca, niskim kosztem licząc się z niewielkim plonem.

 

 

 

 

IMG_20200421_200418111.jpg

IMG_20200421_200422111.jpg

IMG_20200421_200427111.jpg

IMG_20200421_200434111.jpg

IMG_20200421_200444111.jpg

IMG_20200421_200418.jpg

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paczka12 napisał:

Podlewanie wodą z kranu - odstaną (czekam na wskazówki, kiedy dodawać biohumusa) 

pod dwóch-trzech tygodniach 

 

1 godzinę temu, Paczka12 napisał:

Roślinki 3 dzień w docelowych doniczkach, podlane przedwczoraj po 300 ml na roślinkę. Dzisiaj kolejne podlewanie znów 300 ml (to dobrze?)

podlewaj tak aby nie było za mokro i za sucho, nikt Ci nie odpowie co ile podlewać bo często jest to indywidualna sprawa, zależna od rodzaju i mocy lampy, powierzchni, wentylacji

 

1 godzinę temu, Paczka12 napisał:

Wilgotność udaje mi się utrzymywać w okolicy 40 %.

Przydało by się ją podnieść 

@Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie podniesc wilgotnosc ostatnio padly mi dwie roslinki bo byla za slaba i lodygi byly za slabe zeby utrzymac drzewko , wystarczy popsikac woda z butelki w sprayu kilkka razy dziennie jak niemasz nawilzacza butelka kosztuje grosze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, papagrower napisał:

przydaloby sie podniesc wilgotnosc ostatnio padly mi dwie roslinki bo byla za slaba i lodygi byly za slabe zeby utrzymac drzewko , wystarczy popsikac woda z butelki w sprayu kilkka razy dziennie jak niemasz nawilzacza butelka kosztuje grosze 

Ooo to spoko, mam taką ? tylko gdzie psikać? na roślinki czy spryskiwać boxa? 

Co do podlewania, to wiem, że to jest kwestia uzależniona indywidualnie. Obawiam się, że mój "system podnoszenia wilgotności" domacza stale glebę bo szmata leży też trochę na ziemi.

Woda, którą domaczam szmatę nie jest odstana więc może mieć negatywny wpływ na rośliny - muszę to zmienić.

Roślinki od wczoraj 6 rano były pod lampką do dzisiaj do 10 bo chcę zmienić czas z 16 do 10. Wcześniej miałem 6 - północ i mnie to trochę męczyło bo nie mam timera.

Roślinki wyglądają zdrowo chociaż ? Rozwinięte odpowiednio do wieku?

Skusiłem się na te konkretne pestki bo liczyłem, na szybkie zamknięcie sprawy, ale już się zaczynam domyślać, że "8-9 tygodni od kiełka do zbiorów" mogę wsadzić między bajki?

Czytałem o trichomach i zastanawiam się (wiem, że jeszcze daleko do tego), ale chcę żeby roślinka miała mniej usypiający charakter co jak dobrze zrozumiałem mają zapewnić przeźroczyste ewentualnie delikatnie mleczne trichomy. Dobrze rozkminiam? Czyli samo dojrzewanie w moim wypadku w zależności od rozwoju sytuacji (podglądania trichomów) będzie trochę krótsze?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja roślinka rozwija się podobnie. Mam dziś 16 dzień i podobnie rozwinieta roślinkę. Ja moją półtora tygodnia trzymałem na parapecie bez lampy. To chemskun mi na pytanie jak wygląda odpowiedział "jak trzymana na parapecie" ? mysle że twoja wygląda póki co normalnie, adekwatnie do jakości growboxa tak jak moja. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, papagrower napisał:

z jakiego seed banku to nasionko ? , pryskaj na boxa sufit sciany i wilgotnosc skoczy niepryskaj na roslinke 

z RQS, cholera za późno... na roślinkę też napryskałem... ale dopiero o 16 włączam lampy więc pewnie odparuje ?

39 minut temu, EneDue napisał:

Moja roślinka rozwija się podobnie. Mam dziś 16 dzień i podobnie rozwinieta roślinkę. Ja moją półtora tygodnia trzymałem na parapecie bez lampy. To chemskun mi na pytanie jak wygląda odpowiedział "jak trzymana na parapecie" ? mysle że twoja wygląda póki co normalnie, adekwatnie do jakości growboxa tak jak moja. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Moja była trzymana na parapecie pierwsze 4-5 dni od wykiełkowania ?

No to jesteśmy na podobnym etapie. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paczka12 napisał:

Czytałem o trichomach i zastanawiam się (wiem, że jeszcze daleko do tego), ale chcę żeby roślinka miała mniej usypiający charakter co jak dobrze zrozumiałem mają zapewnić przeźroczyste ewentualnie delikatnie mleczne trichomy. Dobrze rozkminiam? Czyli samo dojrzewanie w moim wypadku w zależności od rozwoju sytuacji (podglądania trichomów) będzie trochę krótsze?

@Paczka12 może tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Andi napisał:

Cholera,  poprzedni post to przypadek. Nie umiem skasować na tel. 

@Andi czytalem żeby nawozić po 2 tyg. Żeby się naturalna moc gleby wyczerpała, ale jezeli to jest automat to  po 3 tygodniach może zacząć kwitnąć o ile się nie myle? I co wtedy w ogóle bez nawozu na weg? Nie mam parcia na nawożenie, ale coś mi się tu w czasie zgrywa ?

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłą ziemię z ogrodniczego i jednego planta spaliłem nawozem po 2 tygodniach. Teraz po dwóch i pół dałem jedna czwarta porcji i rozlalem na boki doniczki. Myślę że nawoził normalnie będę dopiero na kwitnienie mojego automatu a póki co będę go smagał małymi porcjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ziemię uniwersalna z castoramy. Nie wydaje mi się by można bylo ja nazwać dobra ;) zobaczymy, może za jakiś tydzień, 10 dni spróbuję delikatnie niewielka porcja podlać chociaż jedna żeby sprawdzić reakcje. Gorzej, że skraplając ścianki boxa wywaliłem jeden słoik i do jednej doniczki wlało się pewnie z 300 ml wody. W prawdzie odstanej, ale przez to że się wywróciło to została gwałtownie podlana :/ miałem podlać dopiero jutro rano. Będę obserwował.

Wydaje mi się, że przyspieszyły trochę wzrost :) jutro może jakieś foty dodam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Paczka12 napisał:

Mam ziemię uniwersalna z castoramy. Nie wydaje mi się by można bylo ja nazwać dobra ?

To po co ją dawałeś? ? 

Nie prościej kupić dobrą? W Casto Substrala mają za kilka złotych, z nawozami, lekka, niezłe Ph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem ja bo taka miałem. Pewnie nie był to najlepszy ruch, ale tak jak wyżej wspominałem staram się unikać zbędnych kosztów. Czytałem że taka się nada, więc użyłem. Zdaje sobie sprawę, że są lepsze, tak samo jak oświetlenie - mam żarówki Led a najlepsze pewnie hps lub jeszcze co innego, ale drogie. 

Po zakończeniu, mam nadzieję szczęśliwym, pozbywam się wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tester napisał:

@Paczka12 to jednorazowy grow ?

tak, zdecydowanie jeden strzał.
Miało być szybko, łatwo i przyjemnie - na oknie/balkonie. 

Wyszło tak, że się tak nie da (optymistycznie zakładałem, że się da, ale sam nie wziąłem pod uwagę zapachów późniejszych) i trzeba było zainwestować.

Chciałem jak najmniej, żeby nie wyrzucać wartościowych rzeczy, ale się nie dało :P ziemię miałem z castoramy i czytałem, że się nada.

Roślinki mam wrażenie, mają się dobrze. Możliwe, żeby przed upływem 2 tygodni czuć było jakiś zapach? Niekoniecznie topy, ale coś tam chyba czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paczka12 napisał:

Możliwe, żeby przed upływem 2 tygodni czuć było jakiś zapach?

@Paczka12 możliwe

A jak się skończy jaranie to nie będziesz jarał już ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to wyjaśnić... palaczem raczej jestem rekreacyjnym, nie palę ani często ani dużo. Liczę, że to co uda mi się zebrać zostanie mi na długi czas. Nie czuję się do końca pewnie w tym wszystkim, więc planuję jednorazową akcję. W związku z tym, że nigdy tego nie robiłem, ani nie widziałem u innych, nie wiem czego się spodziewać.  Oczywiście może się to zmienić, chociażby dlatego, że mam jeszcze jedną pestkę. Na tę chwilę jednak czekam na zbiory z przekonaniem, że jest to jednorazowy strzał. Myślę ewentualnie przyszłościowo nad outdoor'em na to szanse określam jako 5% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 zostaw na wszelki wypadek sobie sprzęt a jak się nie przyda to sprzedaż jako używane i coś Ci się zwróci albo żarówki użyjesz w domu i już. Też od ponad roku nie palę kiedyś paliłem sporo potem mniej a więcej chemicznych zabaw a teraz to dla mnie dodatek na weekendy czy wieczory. Sprzęt się nie zepsuje a nóż ci za rok znowu się zechce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...