Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

@Bimbrownik yyyyy....no właśnie to napisałem ?

@Paczka12 tak, dokladnie o takie N chodzi. Łodyga mi się "otworzyła" przy łamaniu ale zabliźniło się z czasem

@Bimbrownik aa już wiem. Edytowalem mój post już po Twoim, ale nie widziałem Twojego bo się nie zaktualizowało skoro w edycji byłem. Na czasy postów spojrzałem i jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik @Wentyl Też się trochę pogubiłem w postach... ? 
Czyli co najlepiej popieścić trochę roślinkę zanim ją delikatnie poproszę aby zmieniła swój bieg ? ? nisko to robić czy wysoko? 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz w miejscu które uznasz za najlepsze. Ważne że poniżej złamania wszystkie odgałęzienia dostaną więcej soków. Foli spożywczej ja używam jako plastra na złamanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue Kurcze czyli jeżeli chcę łamać gałąź to najlepiej powyżej odgałęzienia,tak żeby soki poszły do tych mniejszych na boki - ważna wiadomość ?

Na nawozy za wcześnie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester po czym poznać, że już pora? Trochę mi blakną liście (jaśniejsze się robią), poza tym roślinka wydaje się być zdrowa. Podlanie calmagiem chyba pomogło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester no tak, to już wyczytałem na forum :) popalone liście to najczęściej nawozy. Ale kiedy uznać (po czym poznać), że to pora na nawóz na kwitnienie (bio bloom), top max lub herbatkę z bananów. Po wielkości topów - łatwo powiedzieć, trudniej zinterpretować.. :p nigdy nie widziałem takiej roślinki rosnącej sobie więc trudno mi powiedzieć czy to co wyroslo jest duze czy jeszcze przedszkolak ;) 

Nie chce wiecznie pytać i męczyć o to kiedy mam polac bo zdaje sobie sprawe, że może to być męczące :p

Z tego co wyczytałem w różnych tematach to na flo leje się nawozy - po prostu nie chce przegapić momentu odpowiedniego :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester @Bimbrownik @fxxx1337 Dzieki Panowie za odpowiedzi. Jedna fotorelacje Dominiki prześledziłem od poaczatku do końca. Włosków mam wrażenie że jest dużo. Dzisiaj przyglądałem sie liściom blisko topów i stwierdzam że delikatnie blade się robią.

Nie sztuka jest przeczytać etykietę i zastosować się, nawet asekuracyjnie lejac na początek pol czy 1/4 dawki. Trzeba uzyc dopalacza (tak chyba należy rozumieć nawóz) w najodpowiedniejszym momencie, aby nie spieprzyć młodych kwiatów, ale też nie za późno, żeby kilka tych doładowanych podlan miały :) 

Jutro pewnie znów zajrzę co biblii (czyt. Fr Dominiki :p) i spróbuję to jeszcze raz sam wykminic. 

Jest hit, mysle ze takiego tutaj jeszcze nie było... Boxa mam prostopadłościennego, gdzie jedna ścianka jest zdejmowana, ale nie w całości bo wentylator wlotowy jest na dole tej ścianki, a na górze dla lepszej szczelności też jest kawałek nieruchomej ścianki łączący się z daszkiem. Co z tego wynika? Na ściance 32x70cm mam okienko zdejmowane mniej więcej 32x32... I teraz wyciąganie krzakow stało się właściwie niemożliwe żeby je podlać bo się nie mieszcza w dziurze :p w boxie gęsto bo 32x32 dwie doniczki są. Jak to podlać?  Obecnie szukam rurki (dzisiaj posłużyła mi za nią wtyczka wąska od odkurzacza), która będę między gałęziami wtykał do doniczki, a z drugiej strony konewka lał wodę... Na domiar złego krzaki tak urosly wzwyż, że za chwilę żarówki będą między szczytami... Muszę dach rozwalić, dokleić jakieś ścianki i znowu przykleić... 

Można się śmiać :p tak to jest jak ktoś zabiera się za coś na czym się nie zna ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 ja jebie, pieprzysz się z tym że aż smutno patrzeć. Czy lać już czy jeszcze, ile lać, kiedy najodpowiedniejszy moment...masakra. wlej wiadro i 3 krople w piątek o 13:47. Przy pierwszej uprawie ważne żeby się udało po prostu, chyba że liczysz, że stukniesz 100g suchego jak godziny właściwej dopilnujesz. Bez żadnych dopalaczy da się niezły wynik osiągnąć używając jedynie zdrowego rozsądku. Poniosło mnie trochę ale jak patrzę na takie trucie buł to mi się białko ścina. Ja wiem, że forum jest od wymiany doświadczeń i pomocy ale litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paczka12 no Panie, jeszcze jakieś 2 miesiące więc chyba lepiej przebudować ten box. One jeszcze trochę podrosną, a jak nie możesz ich łatwo wyjąć to nie możesz też ich dobrze doglądać.

@Wentyl ale to jest prawda. Ja zawsze podlewam w nocy i tylko wtedy kiedy światło księżyca pada bezpośrednio na rośliny, puszczając jednocześnie -w zależności od rozwoju krzaka- odpowiednią część 4 pór roku Vivaldiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tylko tyle... jak nie chcecie pomóc to przecież łaski nie robicie... 

Jeżeli cokolwiek z tego będzie to będę szczęśliwy, owszem chcę osiągnąć najlepsze efekty - kto nie chce? 

Nigdy nie zajmowałem się roślinnością więc brak mi jakiegokolwiek doświadczenia. 

Pisałem o tym już kilka razy - jeden, jedyny grow co za tym idzie jak coś spierdole to mi cały ten poświęcony czas i hajs (mało, ale dla mnie dużo) pójdzie się jebać.

Nie mam pojęcia kiedy podać nawozy dlatego zapytałem kiedy użyć czy pojawiają się kurwa jakieś fioletowe rozbłyski w glebie czy coś czy po czym poznać, że to już czas.

Rózne fotorelacje czytałem i poświęciłem na to dużo czasu, ale mam wrażenie, że wszędzie jest trochę inaczej dlatego zadaję pytania - co zrobić u mnie.

Podsumowując - nie chcesz pomóc, to po prostu nie pomagaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester wydaje mi się, że rozwijają się zdrowo. Wczoraj podlane, dzisiaj będą trochę zestresowane bo muszę im podnieść sufit. Jutro zacznę podlewać od 1/4 porcji biobloom i co drugie podlewanie będę lał nawóz i wodę. Jak zareagują poprawnie to będę zwiększał delikatnie. Nie mam pojęcia czy mogę mieszać to z calmagiem w jednej konewce?

Bio grow chyba wyleje do winogron albo jeszcze czego innego bo pewnie się już nie przyda. A top max naleje na czuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...