Skocz do zawartości
Paczka12

Pierwsza fotorelacja, początkujący Quick One AF

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, EneDue napisał:

@Paczka12 zostaw na wszelki wypadek sobie sprzęt a jak się nie przyda to sprzedaż jako używane i coś Ci się zwróci albo żarówki użyjesz w domu i już. Też od ponad roku nie palę kiedyś paliłem sporo potem mniej a więcej chemicznych zabaw a teraz to dla mnie dodatek na weekendy czy wieczory. Sprzęt się nie zepsuje a nóż ci za rok znowu się zechce

Żarówki i lampka już mają przyszłość zaplanowaną :) wentylatorki pewnie spróbuję sprzedać, reszta rzeczy mało wartościowa. Zobaczymy jak mi pójdzie. Kto wie, może zachowam sprzęt i kiedyś zrobię jeszcze użytek - raczej mało prawdopodobne ;) 
To na czym nie oszczędzałem to wentylator wyciągający, mata węglowa i dyski zapachowe, czyli na dyskrecji ;) 

Zastanawiam się czy jestem w stanie dwa krzaki w tak małym boxie pomieścić. Ktoś mi tu doradził, żeby wsadzić oba i LST robić - w sumie mam taki zamiar, przynajmniej spróbować.

Tylko patrząc na nie jak ładnie wzrastają i na przestrzeń jaką mają, rozważam ewentualnie jednego wsadzić gdzieś do ziemi... jakie warunki musi spełniać miejscówka wiem, ale czy taki krzaczek przeżyje warunki pogodowe? Wiadomo jak będzie sucho trzeba podlać, żeby się nie "wychylał" pewnie też LST zrobić.  Jeżeli tak to kiedy wynosić na out? 

Pytanie bardziej do outdoorowców, ale z daleka czuć ? Wkoło mam sporo łąk i myślałem o wsadzeniu ewentualnym gdzieś pośród wysokich traw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Trochę outdoorowych sadzalem. Jakieś 4 sezony. Kolega mnie nauczył metody która ułatwia cały proces, ja tak robiłem i było zawsze spoko. W miejscu gdzie będzie stać krzak wykopujesz dziurę na około trzy szpadle. Tak by miała jakieś dziesięć litrów pojemności. Zostawiasz na dzień lub dwa i brzeg dziury odcinasz szpadlem i sprawdzasz jak bardzo ziemia wyschła (to pomoże ocenić czy często będziesz musiał podlewać). Wsypujesz tam kupną ziemię i wsadzasz namoczone przez dobę nasionko, podlewasz, przykrywasz słoikiem lub kawałkiem butelki plastikowej aby chronić małą roślinę od wiatru i tyle. Podlewasz co 2 dni w gorące lato na wysychającej glebie codziennie. Jak roślinka nie mieści się w słoiku to go zabierasz i robisz lat lub topping. Po około 3 tygodniach dajesz nawóz. Ja zwykle wypałem kulki żeby wodę wozić czystą a kulki zmieszczą się w kieszeni.

@Paczka12 dziś będę na spocie to wyślę fotkę dziur które czekają na koniec marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam update fotek.

Dzień 13/14 (nie pamiętam... ale okolice wielkiej soboty wyszły z ziemi)

Wciąż lipa z wilgotnością. Stale uzupełniam pojemniczki z wodą, namoczona szmata leży przy wlotowym, żeby całą wilgoć zbierała do boxa, za każdym razem jak otwieram dziada pryskam po ściankach i trochę w eter nad roślinki (w końcu deszcz może spaść? :P).

Wilgotność utrzymuje się mniej więcej na poziomie 45% czy dzień czy noc. Temperatura między 21 a 24 też raczej stale.
Może mam lipną bazę mierzącą wilgotność bo już nie wiem co robić... Może mam za duży ruch powietrza w środku?

Jak wyłączam wylotowy, to podmuch wlotowego i tak wypycha powietrze na zewnątrz (czuć delikatny podmuch przy wylotowym). Wyłączyć wylotowy?

Coś tam zaczyna chyba pachnieć... żona po wejściu do pomieszczenia mówi, że czuje delikatnie.

Zastanawiam się czy może też na wilgotność mieć wpływ "otoczenie" bo pomieszczenie, w którym trzymam dziewczęta jest zaprojektowane na WC i ma stale chodzący wyciąg.

Docelowo i tak go wyłączę i zakleję, żeby sąsiadów nie drażnić, ale czy myślicie, że może to mi psuć robotę?

Czytałem inne fotorelacje i przyznam, że z moim 45% wilgotności zaczynam trochę się niepokoić.

Na zdjęciach widać ile tam różnego rodzaju źródeł wilgoci dałem. Box wydaje się być szczelny.

Dodatkowo roślinki podlałem tylko raz, tzn jedną tylko raz. Druga sama się podlała jak mi słoiczek z wodą się wylał ? ale chyba nie wyglądają na zabiedzone?

Wsadzać im coś na zwiększenie produkcji CO2?

Obserwuję ich zachowanie tak jak doradzają na forum i nie szaleję z wodą, tym bardziej, że pewnie trochę wody dostają przy zwilżaniu.

Jedna ma plamkę brązową na listku - nie zrobiłem zdjęcia z bliska, ale nadrobię to. Teraz śpią.

Pozdro, za wszelkie komentarze i pomoce wielkie God bless you ?

IMG_20200424_103057_resized_20200424_103316136.jpg

IMG_20200424_103102_resized_20200424_103317891.jpg

IMG_20200424_103115_resized_20200424_103315504.jpg

IMG_20200424_103122_resized_20200424_103318535.jpg

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paczka12 napisał:

Może mam lipną bazę mierzącą wilgotność

możliwe

Godzinę temu, Paczka12 napisał:

Wyłączyć wylotowy?

nie

Godzinę temu, Paczka12 napisał:

Zastanawiam się czy może też na wilgotność mieć wpływ "otoczenie

może

Godzinę temu, Paczka12 napisał:

Wsadzać im coś na zwiększenie produkcji CO2?

mógłbyś jeśli zależy ci na maksymalnym wzroście, ale to tylko dwie roślinki więc zbędne

 

@Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rośliny zdrowo wyglądaja? Mają 2 tygodnie, producent pestek podawał, że 8-9tyg. I powinny być gotowe. Myślę że to ściema co najmniej o 2 tyg., ale czy jak na 2 tygodnie wyglądają ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, EneDue napisał:

Moja wyglądała podobnie jak miała dwa tygodnie zerknij na moją fotorelacje "green poison XXL"

Może nawet mniejsza była

Będę śledził ? jesteśmy na podobnym etapie, przy czym ja oświetlam zarowkami - póki co rośnie..  ? widzę że lst zrobione i teraz też się zastanawiam. W sumie to może ktoś doradzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lst na jednej zrobione, wieczorem wrzucę fotę. Druga zostawiłem na razie, zrobię za 2-3 dni jak pierwszy pacjent przeżyje ? zakleiłem wentylację i liczę na chcociaz 3% więcej wilgotności... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaklejenie wentylacji dało efekt, którego się nie spodziewałem. 60% wilgotności i wali w całym pomieszczeniu :P będę musiał zainstalować maty wcześniej niż się spodziewałem.

Tak jak wyżej pisałem, spróbowałem pójść w ślady "rówieśnika" @EneDue i zrobiłem LST na jednej z dziewczyn. Pewnie do poprawy więc mile widziane uwagi :)

 

IMG_20200424_164200_resized_20200424_045811734.jpg

IMG_20200424_164206_resized_20200424_045812412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie mogę, ale wahałem się bo czytałem w innej fotorelacji, że lepiej przesuszyć najpierw glebę bo może być bardziej podatna na złamanie jak jest mokro.

Druga rzecz, to nie wiedziałem czy kłaść liście na mokrą ziemię bo nie chciałbym, żeby zaczęło coś gnić.

Odważyłem się na tyle i ewentualnie jak jeszcze ktoś doradzi (bez urazy, ale sam mówisz, że zaczynasz :)) bardziej doświadczony to spróbuję jeszcze dogiąć ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kolejne foto. Nie będę więcej ładował, ale chcę pokazać jak wygląda po LST i jeżeli zrobione jest ok, to robię na drugiej to samo.

Dodatkowo zamontowałem filtr z mat węglowych. Dupy nie urywa, mam wrażenie, że jak zacznie kwitnąć to będzie waliło ostro bo już teraz jak się wejdzie do pomieszczenia to daje  ?

Mata złożona z 3 warstw i mam wrażenie, że wiatrak ledwie co przepycha... skądś ten zapach idzie. Dzisiaj boxa uszczelniłem i zastanawiam się, czy nie idzie wlotowym...

Wilgotność udaje się utrzymać na ok 55% ? 

 

IMG_20200425_161513_resized_20200425_041711298.jpg

IMG_20200425_161528_resized_20200425_041711617.jpg

IMG_20200425_161537_resized_20200425_041712900.jpg

IMG_20200425_161647_resized_20200425_041712231.jpg

Edytowane przez Paczka12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...