Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

@Prepers nie czaruj z suszeniem "niesampli", będziesz żałował, szkoda trudu serio.Jak chcesz szybciej to jedną gałąź suszysz w temp 15 stopni 20wilgotnośc i w 3dni suche, straci ale nie będzie zjebane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No@WymiataczMega @LasirPanowie bez przesady ciachlem parę gałązek nikt nie zauważy, to nie jest uprawa komercyjna, a też nie chciałbym za szybko ściąć więc bez mikro musiałem się jakoś dać radę.

Purple ścinam za tydzień dzisiaj dostała wody nie potrzebnie cal mag lałem.

Myślę że jak ją dobrze wysusze to powinienem być dumny

IMG_20231213_224923.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega No co ty byku? Nie gadaj że byś z 5 nie ściął przy tylu szyszkach xd? Mam kilka odmian w domu to nie jest akt desperacji, tylko przymus mikroskop raz mi działa lampka, a raz nie to co widzę gołym okiem to raz, ale pod mikro ledwo ledwo.

Ususz se kiedyś na próbę moją metodą miałem stresa kiedy ściąć, a szybkie suszenie pomogło mi dojść do wniosku że to już to, a teraz mam zamiar ogromnie się zaskoczyć przed sylwestrem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers teraz by się przydała 😎 nawet ostatnio się rozgladałem bo by się przydała na szybko coś podgrzać czy wysuszyć haha ale jebane same landary ogromne. Jak ma mi miejsca zajmować dużo a użyje może kilka razy w roku to wyjebane i szkoda hajsu. Wolę doinwestować boxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Wziąłbym szklaną formę do pieczenia, wziąłbym ręczniki papierowe namoczyl zimną wodą, zrobił pokrywę z papieru żeby była szczelna jak korek do wiadra, zrobił otwór średnica 1cm w przypadku piekarnika ważne żeby była w rogu, na dno naczynia listek suchego papieru i topka, a teraz są dwie opcje, a w sumie trzy na mój łeb możesz spróbować rozgrzać piekarnik na maxa, i włożyć cały zestaw do piekarnika i metodą prób i błędów po listku na dnie naczynia wyczuł patent, po każdej turze najlepiej jak najwięcej, wyciągasz naczynie sprawdzasz wilgotność pokrywy, jak sucha namaczasz, a na dnie pod topkiem jak papier trochę wilgotny to znaczy że działa, jak mocno to lipa powinno tylko troszkę wilgoci zostać na dnie, i liczy się powtarzalność, możesz to wysuszyć na raz i będziesz miał lipę, lepiej powoli a efekt cię zadowoli zajarasz suche nawet smaczne jaranie bez żadnego zapachu, wiadomo nie to co normalnie, ale tak jak mówiłem jestem amator niewiem kiedy sciac

Spróbuj może od niskich temperatur woda paruje w 100 walnij 130/150 bo jak będzie za ciepło to spierdolisz, i nie dopuść żeby pokrywa była sucha, wydaje mi się że się zdziwisz. Próbowałem piekarnik, i suszarkę lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...