Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

120x120x200 royal room

Mars hydro tsw 2000 300 Wat

2x wentylatory mieszające

Nawilżacz powietrza

pH metr

Miernik nawozów

Ziemia Terra profesional

Jak narazie podlewam deszczówką+/- 20 stopni jest to 4 dzień od pestki

Purple banana punch kiełkuje jeszcze

Proszę o porady ze wszystkim to moja pierwsza uprawa, nie szkoda mi dokupić sprzętu.

 

IMG_20231008_110915.jpg

Potrzebuje porad co do ustawienia lampy jest z dimmerem, jak podlewać, kiedy wprowadzić pierwsze nawozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers

lampe ustaw tak jak pisze producent na stronie, powinna być rozpiska podczas okresu takiego ustawić na wysokości od takiej od takiej, poszukaj w necie.

nawozy wprowadzisz dopiero jak rośliny pokażą niedobory, narazie możesz podlać samym ukorzeniaczem jeśli takowy masz, podaj dawkę taka jak daje producent

ph wody mierz co podlanie, zawsze między 6,2a6,4 nie więcej nie mniej najlepiej strzel się w te widelka. Pestki dopiero strzelają, podlewaj jak najczęściej jak najmniejszą ilością wody,narazie!

wiatrak mieszający włącz dopiero od 2-4 tygodnia, tak żeby roślinki były wporowadzene tylko w małe drgania bo inaczej ci się przewrócą. 

jesli nie masz jeszcze nawozów kup sobie tripack biobizz, do tego calmag i root juice, to wystarczający zestaw 

możesz włączyć im nawilżacz powierza podczas Wega roślinki lubią jak jest wilgotnie,

czas naświetlania roślin ustaw na 20/4(20 świecenia/ 4 ciemni) 

i poczytaj zakończone fotorelacje innych tam jest cała skarbnica wiedzy, wpadnij nawet na moje dokładnie opisuje co robię praktycznie za każdym razem jak wrzucam update 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić nawilżacz powietrza tak jak stoi jak wyłączę wentylatory?

 

Światło chce przy tej hodowli 24/0 jeśli to nie problem dla pań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz cisnąć 24h przy auto. Jak masz nawilżacz lepiej filtr zdemontuj bo i tak teraz go nie potrzebujesz. Nie przelewaj i pryskaj co kilka dni calmagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, relacje będę prowadził jak najczęściej, do teraz było 24/0 światło boje się o temperatury pokój ogrzewa lampa niema grzejnika l, do teraz temperatura zakres 20/25 stopni, wilgoć od 60% do 75% już Jak wrócę z pracy porobie zdjęcia kobiet.

Podejrzewam pierwszy błąd z ustawieniem światła mam około 35-40 cm według producenta jak na obrazku , podwyższyć o 15cm +/-?

Screenshot_2023-10-08-15-02-09-765_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calmag zamówić chce taki jak w załączniku będzie dobry? W instrukcji pisze 2ml na litr wody, a ty mówisz żeby spryskać, jak zachować proporcję. Ps. Będę zadawał dużo pytań z racji braku czasu uprawę mam zamiar prowadzić dla hobby, chce z waszą pomocą załapać podstawy, i dalej prowadzić swoje eksperymenty i fotorelacje sam, za pomoc z góry dziękuję.

Screenshot_2023-10-08-18-02-37-426_com.android.chrome.jpg

100% lampa ustawiona xd

25 minut temu, Mr.Green napisał:

@Prepers a na ile % mocy hula ?

100% xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers bardziej bym uderzał w ten obrazek. 

TSW2000-PPFT-1.jpg

Odstęp 30 cm + natężenia mocy co 25%

 

A tu już jak na dłoni pokazane 😛

MULTI-LIGHT-DIMMING-DAISY-CHAIN.jpg

Sadzonka od 100 do 300 czyli 30 cm i 25% 

Nadmierne światło w tak wczesnym stadium może zaszkodzić roślinie i/lub ja zabić. W teorii 🙂

Jak się będzie zbijać to możesz podnieść do 40 cm. Najważniejsza jest obserwacja i kontakt z forum. Tu zawsze ktoś pomoże 😛 a fachowców nie brakuje i to w prawię każdej dziedzinie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

@Mr.Green @Mr.GreenPo @Mr.Green

@Mr.Green Po wylaczeniu wentylatorów i filtra, lampa 30cm 25%, nawilżacz powietrza ustawiony na 75% wilgotności

Nazwę rośliny od prawego lewego górnego rogu:

123

456

1,2,3,5,6 Gorilla cookies koniec 4 dnia

4 purple banana punch 1 dzień

 

IMG_20231008_223502.jpg

IMG_20231008_223512.jpg

1. Trochę krzywa, ale sprawia wrażenie zdrowej 

IMG_20231008_223535.jpg

2.IMG_20231008_223544.thumb.jpg.ee957f0dcd16de1c7bb10fe4e4fceda3.jpg

Jutro zrobię lepsze zdjęcia wszystkich na raz, pojedynczo dodawać to będę do rana. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers często różne sztuki różnie wyglądają. Nawet z tej samej paczki potrafią się różnić. Daj im dwa, trzy dni i będziemy widzieć co jest 5. 

Panel ogólnie jest dość mocny i może trochę za mocno im świecić. Jak jutro zobaczysz coś dziwnego to daj go po prostu na 40 cm. Będzie bezpieczniej dla sadzonek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers jak jest taki hardcore to póki są małe możesz pomyśleć nad jakąś przykrywko czapka na noc. Miska albo coś co zakryje wszystkie sadzonki i możesz to przykrywać np. kocem.. zawsze to coś pomoże i zapobiegnie ewentualnemu zamrozeniu młodych panien 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green zastałem takie warunki, rośliny wyglądają zdrowo myślę że wszystkie nawet ta wygięta, nawilżacz chodzi mocno, do uszczelnienia jest do połowy otwarte szklane okno, będzie gitara. Budżet jest jeszcze 4000zl na ten namiot, masz pomysł co dokupić?

IMG_20231008_235844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...