Skocz do zawartości
Prepers

5x Gorilla cookies auto 1x purple banana punch auto Fastbuds

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20231009_223427.thumb.jpg.d3a538ecdfe8d0b90a483eb6229e8677.jpgAktualizacja:

Rośliny się rozwijają, ale są krzywe, i mam problem z temperaturą, jak ktoś ogrzewał grow boxa na zimę proszę o porady.

Jest min 19.1 stopni max 20.8 wilgotność 85-95%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers za wilgotno. 

Nie wiem jaki twórczy jesteś z żoną 😛 ale jak dla mnie to jedyną deską ratunku w twoim przypadku gdzie pomieszczenie jest nie grzane, pozostaje nic innego jak zabudowa boxa celem jego docieplenia. Jeżeli pomieszczenie będzie zimne to cokolwiek byś nie zrobił.. nie podniesiesz temperatury w boxie bo będzie ona wyssana przez otchłań zimna. To tak jak z domem. Musisz wytworzyć ciepło i sprawić by pozostało w środku. W przeciwnym razie ciepło ciągle będzie spierdalac i będzie zimno. 

Jestem budowlańcem. Zaufaj mi 😄

To jest bardzo proste 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers bez styropianu to możesz kominek tam wstawić 😄 jak zrobisz prosty stelarz to styropian ułożysz jak LEGO. Trochę kleju na łączenia i taśmy do uszczelnienia i gitarka. Wtedy grzejnik jakikolwiek do boxa ma sens. Według mojego myślenia. 

Inaczej musiałbyś wstawić grzejnik typu farelka albo olejowy i zbijać temperaturę w pomieszczeniu a nie w boxie. Zwykła płachta foliowa boxa nie jest wstanie przełamać temperatury i sprawić by została w środku. 

Prosta fizyka :passitleft:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers rowniez bede ocieplal boxa styropianem na zime bo mize troszke pizgac😅 u mnie sprawa jest o tyle latwiejsza, ze mam boxa wsadzonego do szafy wiec wystarczy uzupelnic miejsce miedzy boxem a szafa wsadzajac tam styropian i powinno byc ok

20231008_120602.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers w sensie te dwa małe listki? 

Cookies gelato miałem i trafiłem zjebana pestkę 😄

255087123_IMG_20220528_2053111.thumb.jpg.142dd9b5f4a2a26c630c7e249b4db978 (1).jpg

Więc ciężko ocenić 😄 a na Sweet ZZ sam mam ochotę.. szczególnie że wcześniej RQS miało tam lepszą fotkę jak wygląda w teorii. 

 

Sweet-ZZ-RQS-CNNBS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 zobaczymy zaraz bo będę właśnie startował z pestkami od RQS i Barneys Farm 

@vego1989 warto też spojrzeć z innej strony. Rqs sprzedaje na pewno dużo ziaren i dużo nowicjuszy zaczyna z RQS co może mieć zły wpływ na ocenę. Im więcej pestek tym większa szansa że jest dużo tych felernych. Z pewnością RQS nie dba tylko o jakość a pośrodkuja to gdzieś między jakością a ilością.. 

Z Dutch Passion też miałem drogą pestkę i nie wykiełkowała 😄 ale i tak dam im szansę następnym razem 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green nie mówię,ze nie. Bo praktycznie odnpoczatkow moich z nimi jade, ale w ostatnich latach sam zauwazylem ze jakosc troche spadla. Kiedyś nigdy nie bylo problemu przy kiełkowaniu, rzadko też jakieś "niedojebane"wychodzily. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinka nr 4 zaczęła się wyciągać zwiększyłem moc lampy o +/- 6% był to do ty pomysł?

IMG_20231010_125837.jpg

Jest usawiona 33% 30cm zobaczymy co się będzie działo, producent zalecał 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers ten zestaw startowy to trochę mało ogólnie. Kupiłem go za pierwszym razem i na 6 roślin było na styk z tym że na kwitnienie żeby topy puchły i szronily na wysokim poziomie to niezbędna jest Herbatka konoostowa od BioTabs i PK Banana. Do tego silicum flash co jest odpowiednikiem calmagu. Wsypujesz przy przygotowywaniu ziemi w doniczce i masz spokój z calmagiem na cała uprawę. Do tego Silicum Flash chroni przed stresami cieplnymi, efektami ewentualnego przesuszenia itd. Na dokładkę możesz jeszcze dorzucić Boom Boom spray ale tego mało się używa i tylko przy treningach/przesadzaniu itp. Bardziej jest to jako lekarstwo i szybki zastrzyk minerałów w formie oprysku na liście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to kogoś interesuje ale aktualizacja, okno uszczelnione temperatura rośnie myślę że w nocy coś koło 24 będzie, a po podkręceniu lampy widoczna poprawa. 

IMG_20231010_192808.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...