Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Orange bud i Purple haze.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Mr.Green Będą jeszcze lepiej szły, masz taki arsenał, że nie mogą nie iść , uzbroiłeś się we wszystko, w co mogłeś, a ja lecę skromnie w porównaniu z tobą, jak sierotka Marysia, jaka w zimie wyszła szukać poziomek do lasu, bo zła macocha ją wysłała po nie, a tu wszędzie leży śnieg, ale ja i tak poziomki znajdę :D

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no i właśnie to jest podejrzane 😄 że poziomki w zimie.. xD 

Arsenał to jedno.. dobry grower to drugie 😉

Przy organice by cokolwiek konkretnego wyszło to niezbędne są troszkę większe środki niż przy mineralnych gdzie 1ml robi robotę jak 1L benzyny w porównaniu do pracy ludzkich rąk xD 

Nie łatwo dorównać syntetykom 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Mówię ci kolejny raz , pójdź w mineralne , zobaczysz, że te pastylki jakie wkładasz do ziemi dają mniejszy rezultat. Lubisz eksperymentować, to poeksperymentuj, zrób jedną roślinę na mineralnych , a inne na organice i zobaczysz różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Jakość idzie tu w parze z ilością, a przede wszystkim mocą, nawet smaku nie da się czepić, jak roślinę dobrze wyczyścisz przed kosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @Mr.Green Ja lecę na 2boxy w jednym batmix a w drugim growmix obie ziemię od plagron. I ja tu nie zauważyłem jakiś większych ilości w mineralnych nawozach. Dla mnie zapach i smak jest taki sam. Jestem amatorem i po moich doświadczeniach wychodzi na to że dużo zależy od pestek. Czasami z bio ściągam więcej niż mineralnych a robię to sama odmiane.A co do smaku i zapachu największą różnice zobaczyłem przy wodzie RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja następny grow lecę na 99% na mineralnych.... tylko musze tak powyliczać żeby mi jak najmniej zostało teraz tych BioBizów 😉

Widzę, że Zielony ma inną technikę uprawy niż moja... Ja jak je zacząłem wiązać to trzymam do dzisiaj i tylko coraz bardziej naginam. A Zielony wraz powiązał, zrobił fryzjera i po tygodniu odwiązał. Mam nadzieję, że ta różnica chyba w najważniejszym etapie nie zmniejszy mi bardzo plonów.... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green  Pewnie jakaś różnica w smaku na korzyść organiki będzie, ale jak dla mnie to za mała różnica, aby się bawić w organikę, jaka przynosi mniejsze korzyści, jak chodzi o rozmiar plonu. Nigdy na organice nie zbudowałem takich topów, jak na mineralnych nawozach, ale jak kto woli.

@Pierr1947 Ja na podstawie swoich upraw dostrzegam przewagę mineralnych nad organicznymi, jak chodzi o rozmiar topów, ich zbitość, lepiej puchną.

@WBB Odpiąłem, bo poleciały na Scroga, chciałem by się rośliny podniosły do siatki, ale jak ty w Scroga nie idziesz to odpinać nie musisz, ale to, co bym zrobił u ciebie to bym wyciął zbędne szczyty i przerzedził busz, bo masz tam za gęsto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

Odpiąłem, bo poleciały na Scroga, chciałem by się rośliny podniosły do siatki, ale jak ty w Scroga nie idziesz to odpinać nie musisz, ale to, co bym zrobił u ciebie to bym wyciął zbędne szczyty i przerzedził busz, bo masz tam za gęsto.

Już trochę wykarczowałem ale szkoda mi więcej a poza tym nie wiem czy na indukcji można je tak katować mocno 🙂

A w siatkę nie idę bo jej nie mam.... a tak ładnie je poukładałem jakby pod siatkę idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@WBB  Można ciąć do 4 tygodnia kwitnienia, ja ciąłem teraz i na poprzednich uprawach i nie ma problemu.  Liści się pozbądź przynajmniej , by był swobodny przewiew powietrza między szczytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minerałach łatwiej zjebać a w organice trza się napracować by coś przenawozić bardziej niedobory wyjdą. Z laboratoryjną precyzją tam już trzeba odmierzać by wyszło tak jak trzeba a organika łatwiej wybacza.I jest mi tak lżej na sercu że nie tucze je chemią :D. A co do plonów ja tam nie narzekałem ale nie palę na ilość, ktoś jak ma zapotrzebowania większe to wiadomo.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pierr1947 @Growerseed Widać każdy ma swoje doświadczenia i wyciągnął z nich swoje wnioski. Ja widzę przewagę w budowaniu topów na mineralnych. Pokaże wam przykład;

Tutaj topy na organicznych , alga grow i alga bloom od Plagron:

Czas kwitnienia 95 dni.

Girl scout cookis topy.jpg

Tutaj nawozy mineralne od Plagron, czas kwitnienia 70 dni.

3.JPG

Tutaj też mineralne do Plagron, czas kwitnienia 72 dni;

Dos 2.JPG

Jak dla mnie przewaga jest po stronie mineralnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pierr1947  Różne pestki, ale za każdym razem w mojej ocenie niezależnie od rodzaju pestki wygrywają nawozy mineralne, bo buduje na nich nieporównywalnie większe topy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Pierr1947 Mogą być sobie różne, chodzi mi o to, że zawsze na mineralnych miałem nieporównywalnie lepsze wyniki osiągnięte w krótszym czasie uprawy, mnie to przekonuje, a ciebie nie musi. Dlatego sam do organiki nie wracam, ale to moje doświadczenia, a ktoś może mieć własne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wziąłeś jakieś słabe nawozy organiczne i zrobiłeś coś na odpierdol a teraz mówisz że to jest słabe xD nie ładnie tak :2guns:

Organiczne grow wymaga większego zaangażowania bo nie wystarczy magiczny 1ml jakiegoś koncentratu syntetycznego zamiennika naturalnego składnika..

Sam ćwiczysz i pisałeś że najlepsze co to dobry trening i dieta. Naturalna. Nie syntetyczna 😄 chyba że walisz teścia i inne hormony.. do tego oxandrylon xD i vinstrol 😄 na kape hehehe :)) 

Tak na prawdę ciężko próbować zrównać sobię oba sposoby uprawy bo każdy ze sposobów jestem przeciwienstwem drugiego sposobu a chodzi o ten sam temat. Nie widać nici łączących te dwie odmienne metody. Jedno jest takie a drugie jest takie. 

Osobiscie w tych topach ktore wystawiłeś to nie widzę nic szczegolnego i nie robią jakiegoś większego wrażenia bo takie to mi wychodzą od niechcenia.. 😄

Jak ktoś uprawia typowo pod wynik to mineralne zapewne mogą robić lepszą robotę. Jednak obecnie są dostępne bardzo dobre odżywki organiczne które jeżeli w ogóle ustępują to nie wiele.. mineralnym.

Każdy ma prawo do swojego zdania ziomek i ja każde zdanie szanuję 😉 są sprawy w których można mieć rację na dwa sposoby i jak dla mnie ten temat z pewnością taki jest 🙂

Także się nie załamuj 😄 i lecimy z koksem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...