Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Orange bud i Purple haze.

Rekomendowane odpowiedzi

@Lasir @Zielone krainy co do uprawy mineralnej jeszcze to pewnie jest tak jak ze sterydami każdy może bić teścia ale nie każdy może zostać Mariuszem Pudzianowski w większości przypadków karki bez wiedzy walący metkę ile wlezie źle skończą i tutaj trzeba być kozakiem by na sterydach coś ugrać ktoś jak nie ma genów to sobie krzywdę zrobi.

I tu podobnie trzeba być kozakiem by otrzymać plon jaki daję minerał i nie stracić na jakości jaką daję uprawa organiczna. I tutaj nie do końca wierzę w przekonanie a jebnę flusha i będzie git bo flush to podstawa i każdy tak robi a mimo to wiele razy słyszałem od growerow doświadczonych że organicznie lepszy aromat uzyskiwali więc już chyba trza być kozakiem by na równi z tym stanąć może Zielony właśnie takim jest.

Dla większości amatorów takich jak ja uprawa bio będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli będę chciał uzyskać dobrą jakość bo brakuje mi wiedzy i sprzętu np.

 

No i druga sprawa genetyka inaczej pewnie to wygląda z pestek za 10 -20zł a inaczej z wyselekcjonowanych genów. Jedną roślina będzie delikatna i trza będzie uważać co się jej daje jeść a druga będzie jadła co jej dasz i to strawi.

Więc moim zdaniem za dużo zmiennych by jednoznacznie stwierdzić która uprawa jest lepsza jedna będzie lepsza w jednych warunkach a druga w drugich.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed nie porównywałbym tak nawozow bio do min.Dajesz roślinie jej zapotrzebowanie na pierwiastki, czy tak czy tak.Mineralne szybciej wchodzą 🙂 do zwykłych roslin chyba często są mineralne  na półce w sklepie.Gandzi nie będziemy jeść więc bio to też jest takie troche naciągane.

p.s głownie smak psują te boostery na koniec ale tu gdybam w sumie. 

Pierwiastek to pierwiastek.Roślina nie ma żołądka 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir e tam, ja kiedyś gdzieś czytałem, ze jakis rolnik puszczal muzyke powazna jakims roslinom (nie chce mowic jakim bo nie pamietam) i zajebiscie mu podobno rosly i byly dobre plony niz z tych co nie sluchaly muzyki xd

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

7 dzień kwitnienia. Wyrzuciłem siatkę, bo jawi się w mej głowie inny pomysł. Wyciąłem jeszcze kilka słabszych szczytów i niepotrzebnych liści, oraz wyczyściłem doły z tego, co zbyteczne.

Pestki, jakie mam obecnie nie są najlepsze, bo nie są markowane przez wiodącego na rynku producenta nasion, ale jak powiedział porucznik Bradley w Top Gun: Maverick : "Nie liczy się samolot, ale liczy się pilot." Jestem pilotem tego myśliwca, więc drodzy państwo, to mówi wasz kapitan: zapnijcie pasy, bo zaraz wejdziemy w naddźwiękową i polecimy bardzo szybko  😄

dzieło sztuki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC Rozsądne spojrzenie na uprawę i zrozumienie obecnego stanu rzeczy, by związku z tym wykonać działania adekwatne do tego, co ma faktycznie miejsce, aby było to finalnie najlepsze pod kątem uzyskania, jak najlepszego rezultatu, jak chodzi o tą długość wega, jaką w tym wypadku ustanowiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

14 dzień kwitnienia, jak na ten moment jestem zadowolony z rozwoju plantów i nie widzę przewagi genetycznej nasion od Barney's farm nad nasionami od firmy "krzak". Robią się bardzo żarłoczne, myślę, że ta uprawa da bardzo zadowalający plon w stosunku do poprzedniej uprawy z Acapulco gold i wynik nie będzie gorszy, ale oczywiście z krótszym wegiem i dwoma roślinami zamiast jednej z długim wegiem.

 

speed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC Tak codziennie, zawsze chwilę przed ciemnią i obserwuje , jak piją daje tyle, aby roślina wypiła wszystko do następnego podlania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

16 Dzień kwitnienia, rozkręciłem je moim systemem pij i jedz i cały czas wołaj o więcej, teraz będą jadły wszystko, co im zapodam, a ich przyrost będzie wykładniczy.  :D

 

1.jpg

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Zielone krainy napisał:

@UKTHC Tak codziennie, zawsze chwilę przed ciemnią i obserwuje , jak piją daje tyle, aby roślina wypiła wszystko do następnego podlania.

O kurde to też inaczej jak "książka piszę" 😁

Nie miałeś nigdy tak, że na drugi dzień było jeszcze mokro i nie trzeba było lać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC Ja robię tak na każdej uprawie to moje osobiste podejście do uprawy, jakie wynika z własnych doświadczeń. Wstrzelam się z taką ilością wody, by wszystko wypiły, a ziemia przy następnym podlaniu, by była sucha, w taki sposób je nakręcam w połączeniu z nawozami,  lejąc mniejsze dawki wody z odpowiednią mieszanką nawozów, a częściej zamiast zalać raz po sam korek i niech to piją dwa, lub trzy dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@UKTHC Ogólnie chodzi o to, aby z podlania na podlanie roślinę rozkręcać, aby robiła się coraz bardziej żarłoczna, na co ma wpływ kilka czynników, takich jak system podlewania, odpowiednia mieszanka pokarmowa, jaka jest systematycznie wzbogacana i odpowiednia manipulacja światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dzisiaj całe forum zmienia swoje systemu podlewania 🤣Ja czasami robię takie "dolewki" jak widzę, że sucho w podlewać mi się nie chce bo miało być podlewane jutro.

Wczoraj mocno przyglądałem się swoim po tej Twojej fotce w galerii głównej i było mniej wiecej podobne bo moje ciut starsze. Ale teraz to już mnie chyba przegoniles. Genetyka... no bo co innego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...