Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus wiesz ja wybralem z dzialu PLONY XXL ehehheheehehheehheheeh

@Kolbertus i mysle ze starczy ci do nastepnego growa 😄 

Też tak myslę. RQS podaje, że w idealnych warunkach 100g z rośliny. Ale nawet jak wyjdzie połowę mniej z każdej to z pięciu będzie 250g. A to sporo, bo palę rekreacyjnie. 5g mam na miesiąc. 😄 Kolejne juz mam upatrzone. To dwie sativy ( Amnezja Haze i Haze Berry ) i dwie indyjki ( Northern Light i Purple Queen ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolbertus napisał:

Zwyczjanie przez jeden wlot szło zbyt dużo wiatru.

Myślę że to błąd logiczny, bo już Ci pisałem że miała oklapniete ze wzgledu na małą ilość powietrza😁😉

 

Godzinę temu, dziurawy napisał:

wzial bym wiekszy boks

Nie wysokość a słabe światło na tą podstawę. 2-3dni i się o tym przekonasz 😁 ona dopiero idzie w górę 🖐️

A tak to Pany wszystko git 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 dziękować. Wszystko się okaże jutro. Zastanawaim sie tylko, czy podlać dzisiaj z boosterem i aminokwasami, czy poczekać do jutra na CalMaga i podlać samą wodą razem z nim. Co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne. Właśnie odkryłem, że Sugar Royal, który aplikuję to tak naprawdę czysty azot w postaci bologicznych związków azotu. Kupując ten środek doczytałem tylko, że to aminokwasy i coś tam jeszcze. 😅 Tym bardziej teraz jestem przekonany, że nie brakuje im nic z podstawowych składników.

Skład: woda, aminokwasy, (alanina, arginina, asparagina, cysteina, glutamina, glicyna, histydyna, izoleucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tryptofan, tyrozyna, walina). Organiczny nawóz NPK ( 9-0-0 ). Ogółem 8,5% azotu ( N ), z czego 8,5% organicznych związków azotu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 47. Po wczorajszej aplikacji składników odżywczych pogłębiła sie depresja najjaśniejszej panny. Powiększyły się też nieco żółte końcówki liści u innej. Tak więc z pięciu panienek już dwie wydają się być chore. Czyli przenawożenie jednak. Nie czekałem na rozwój. Ta w najgorszym stanie dostała flusha - 3 litry wody o neutralnym odczynie pH. Odstawiłem ją poza boks. Za kilka godzin wróci do niego. Czas pokaże, czy się podniesie. Pomysł z podlewaniem naprzemian ( raz nawóz podstawowy, raz boostery ) okazał się nie trafiony. Jak zwykle debil ja musiałem przekombinować pomimo tego, że sprawdzał się sposób raz nawozy, raz czysta woda. Zdjęcie oczywiście nie odda rzeczywistych kolorów, ale uwierzcie, że jest gorzej niż widać. Liście nie są popalone tylko straciły kolor, więc sytuacja wydaje się być do uratowania. Czas będzie naszym sędzią. Pozdro. Prosiłbym tez o opinie bardziej doświadczonych, czy dobrze zrobiłem widząc takie objawy. I jeszcze pytanie, czy lepiej kupować miernik tzw. 4 w 1 ( pH, EC, TPS w jednym mierniku ), czy jednak kupić jeden do konkretnych pomiarów? Posiadam tylko mierzący pH w wodzie. A parametry takie jak zasolenie, czy ilość składników wodzie sa dla mnie póki co nie do zmierzenia.

20230605_073157.jpg

ScreenShot_20230605081814.jpeg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem także o przepaleniu składników odżywczych światłem. Kur... im więcej wiedzy tym bardziej głupieję. Światło było nisko - przyznaję. Jakieś 10 cm od najwyższego szczytu. Dałem je mocno w górę. I w zasadzie to też ma jakiś sens, ponieważ dwie z tyły, gdzie dochodzi mniej światła nie wykazują żadnych niepokojących objawów. Kwiaty ładnie się szronią, podczas gdy na tych z przodu jeszcze nic takiego nie widać.

@grolsch3@Bob drzewny@Zielone krainy przeanalizujcie proszę i doradźcie co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kolbertus napisał:

I jeszcze pytanie, czy lepiej kupować miernik tzw. 4 w 1 ( pH, EC, TPS w jednym mierniku ), czy jednak kupić jeden do konkretnych pomiarów?

zależy jak kupisz dobrej jakości to może być 4w1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dostawały więcej światła, to współmiernie więcej jadły. Calmag myślę że pomoże, nie zaszkodzi. A końcówki liście to na 99% lekkie nadwyżki azotu, jeszcze trochę potrzebnego w obecnym stadium życia rośliny ale coraz mniej. Ja to tak widzę. Co do miernika to nie wiem, ale jak masz dobrej jakości do ph to chyba Ci wystarczy dokupienie dobrej jakości do ec. Po co kupować kilka w jednym jak gorzej go skalibrować (ale to tylko mój chłopski rozum tak mówi). Serio z miernikiem to nie wiem bo nie używam.

Ja myślę że najbardziej musisz ochłonąć. Też mi w 7in1 nie wychodziło na początku. Tez za bardzo kombinowałem. Masz jakieś uprawy za soba jak ja. Back to the roots :) czy jakoś tak 😁 tylko spokój i zimna głowa Cie uratuje, na razie działasz ppd wpływem emocji.

Nie ma tragedii przecież z tą rośliną. Lampę na pewno dobrze że dźwigałeś. Po przelaniu wodą mogą się pogłębiać niedobory. Ale analizuj na chłodno. Nie przeszkadzaj. Nieraz już się spotkałem z opinią starych wyjadaczy że to chwast i sobie poradzi, tylko podstawowe zasady trzeba zachować. Starym wyjadaczem nie czuje się... Ale wiem że za bardzo kombinowałem w kilku uprawach, a teraz przy kolejnych wracam do korzeni. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus MOWILEM CI MOWILEM CIII !!!! RAZ WODA RAZ NAWOZ RAZ WODA RAZ NAWOZ !!!!! to samo zrobilem z ukorzeniaczem , ale podlalem 2 3 razy woda i rosna 

co do miernika nie pierdol sie w jakies mierzenia ec czy gleby to nie laboratorium na spokojnie co do ec jak nie podajesz wiekszych dawek niz w tabelce nie przekroczysz nigdy EC !!! 

 

@Kolbertus nawet udyr ci pisal raz woda raz nawoz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus MOWILEM CI MOWILEM CIII !!!! RAZ WODA RAZ NAWOZ RAZ WODA RAZ NAWOZ !!!!! to samo zrobilem z ukorzeniaczem , ale podlalem 2 3 razy woda i rosna 

co do miernika nie pierdol sie w jakies mierzenia ec czy gleby to nie laboratorium na spokojnie co do ec jak nie podajesz wiekszych dawek niz w tabelce nie przekroczysz nigdy EC !!! 

 

@Kolbertus nawet udyr ci pisal raz woda raz nawoz 

A no widzisz. Człowiek chciał być mądrzejszy niż wszyscy inni. 😅 Ale widzisz. Tylko ta jedna tak mocno dostała po rajtach. Cztery pozostałe nie wyglądają źle. I kto mi powoe dlaczego? Wszystkie podlewane w ten sam sposób. Światło chyba też się przyczyniło do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus ja tez chcialem byc madry z grzejnikiem rurowym tez kupilem a kazdy odradzal , 2 msc lezy w szafie i czeka na zimie , jednak mieli racje jak ja z ta woda i ukorzeniaczem aaa i jak sie dowiesz OCB z ta roslinka w rogu daj znac bo mam to samo 🙂 widocznie mamy hujowa czakre 😄 😄 😄 ehehhehee 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy jeśli jutro wieczorkiem ziemia będzie sucha po flushu to poleci sam calmag. Dam Ci znać jak to wygląda.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus calmag bankowo pomoze na te plamki co pokazywales na lisciach od reki , tak na prawde jak bys przejrzal z 50 fotorelek to kazdy to mial problem z magnezem i wapniem , ale na narozna roslinke to bankowo nie pomoze 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus  masz sztywne liście tak prawie szczytowe? Tak załóżmy te na wysokości 5cm od góry, czy ciężko je odgiąć w dół i patrzą się w górę?

No tak. Liście są sztywne to fakt. Nie są wiotkie. Wydają się mocne i twarde. I ciężko je odgiąć. Tak jak mówisz.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 49. Dzisiaj poszła woda z samym CalMagiem. Do wody połowa dawki zalecanej przez producenta, aby zbytnio ich znowu nie zmęczyć. 0,6 - 0,7l dla czterech dziewczyn i 0,4l dla tej w najgorszym stanie. Roślina żyje, co więcej po flushu wokół kwiatów i w dole rośliny zaczęły się pojawaić liście z normalnym zielonym kolorem. Mało tego, kwiaty pomimo szoku zaczynają sie delikatnie rosić. W kilku miejscach na liściach pojawiły się przepalenia, ale już nie postępują. Coś z tego będzie. Aczkolwiek dwie z roślin ewidentnie zatrzymały się w rozwoju. Dołączam fotki całości oraz kwiatów rośliny najbardziej poszkodowanej. Pozdro.

20230607_091647.jpg

20230607_091705.jpg

20230607_091714.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, WBB napisał:

@Kolbertusmi się wydaje czy one takie jakieś jasne są? Wczoraj moje takie się też zrobiły...

To przez światło. W rzeczywistości tylko ta po prawej jest zbyt jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...