Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko powierzchni mało będzie jak w 80 mialem 5 plantów to było strasznie ciasno. Ciekawi mnie ile więcej wyjdzie po prostu 😛

Jak dla mnie optymalnie to 4 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic im nie brakuje. Staram się, aby miały jak najmniej stresu. Mam nadzieję, że się odwdzięczą. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu moich dziewczyn ma miejsce dość dziwna sytuacja. Warunki nie uległy zmianie, a poboczne szczyty, które niedawno się wytworzyły zaczynają przewyższać szczyt główny pomimo braku LST. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kolbertus  niestety normalne, zauważ że między węzłami na głównym szczęście na pewno masz o wiele mniejsze odstępy niż na tych nowych odrostach. Przystopują na pewno, bo będą za blisko źródła światła, ja u siebie podcinałem w pierwszej kolejności liście tych właśnie szczytów, które za szybko chciały piąć się do przodu. Czy to pomogło to nie wiem :classic_biggrin: ale strzelam, że na chłopski rozum tak to mniej więcej powinno działać. Możesz też wspomóc się treningiem SCROG czyli ta siatka, pomaga z takimi właśnie co za szybko chcą wyskakiwać do góry

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Update: dzień 21. Panienki dość fajnie zaczynają się rozrastać. Warunki cały czas książkowe. Teraz kiedy są już duże to dużo łatwiej zarządzać mi wilgotnością. Jest git. Będę musiał zrobić kolejnego fryzjera, bo tych liści trochę tu za dużo. 😅

20230510_202721.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 25. Wszystkie dziewczynki już się określiły. Tak więc pozostaje bacznie obserwować, czy czasem gdzieś jajca nie wychodzą, ale jestem dobrej myśli. Pozamieniałem je trochę miejscami, ponieważ dwie mocno odstawały od koleżanek wzrostem. Zapewne przez nierównomierne światło, bo na bokach jest go zapewne najmniej. Dwa razy były juz przycinane, ale szczerze wypuszczają coraz to nowe liście i niewiele po fryzjerze widać na tą chwilę. Zero oznak niedoborów. Zastanawiam się, czy dawać jeszcze nawóz na wzrost, czy przejść już na nawóz na kwitnienie. Dajcie znać, co myślicie. Pozdrawiam z głową w boksie. 😊

20230514_150954.jpg

20230514_151037.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 27. Dwie z koleżanek zaczęły kwitnąć. Tak więc nie uzyskawszy odpowiedzi na zadane pytanie wziąłem sprawy w swoje ręce. Kwitnące panie dostały TerraBloom, a pozostałe trzy TerraGrow. Z racji kwitnięcia zredukowałem wilgotność do 50%. Temp. bez zmian. 24-26. Poszedł tez kolejny fryzjer.

20230516_102449.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 30. No i stało się. Byłoby za pięknie gdyby cały czas było dobrze. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie dziewczynki zaczęły kwitnąć. I jak z trzaskiem bata zaczęły sie problemy. Jak zobaczycie na zdjęciach dwie z nich są oklapniete z niewiadomych przyczyn, a trzy są zbyt jasne. Zdjęcia robione przy ciepłym świetle zwykłej żarówki. I o ile światło może zakłamywać to oklapnięte liście są oznaką czegoś niedobrego. Nie mam zielonego pojęcia co mogło pójść nie tak. Podlewanie co trzy dni. Ziemia była sucha przed podlaniem, po podlaniu liście również się nie podniosły. Dzisiaj rano podlane. Dawki nawozów zawsze są nieco mniejsze niż maks. Woda z kontrolowoanym pH ( 5,8 - 6,2 ). Podlewanie na zmianę raz ze wpomagaczami ( Pure Zym, Sugar Royal, Power Roots ) raz z nawozami ( Terra Grow lub Terra Bloom ). Liście nie są popalone ani od światła, ani od nadmiaru nawozów. Woda jest odstana. Warunki dzień 25-26 st. wilgotność 50-60%, noc 23-24 st. wilgotność 60%. Obecna cały czas rotacja powietrza. Zdurniałem, bo jeszcze trzy dni temu było w porządku. Takiej sytuacji jeszcze nie miałem więc proszę Was o pomoc, co tu mogło nie zgrać. To automaty więc wskazana jak najszybsza reakcja.

20230519_221321.jpg

20230519_221342.jpg

20230519_221346.jpg

20230519_221350.jpg

20230519_221354.jpg

20230519_221359.jpg

Dodam, że liście nie są jakieś wiotkie i delikatne. Pomimo oklapniecia są mocne i twarde - jeśli ma to jakieś znaczenie.

Czyżby korzenie się dusiły?

@Zielone krainy ratuj, bo widzę, że jesteś. 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus jak sam piszesz podlewasz co 3 dni ? ja tak mam gdy roslinka nie dostaje wody i wszystkie liscie wiedna , ja podlewam co drugi dzien 500 ml na glowe ale ostatnio to dalem juz na drugi dzien wode z odzywka , bo bylo sucho 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dziurawy napisał:

@Kolbertus jak sam piszesz podlewasz co 3 dni ? ja tak mam gdy roslinka nie dostaje wody i wszystkie liscie wiedna , ja podlewam co drugi dzien 500 ml na glowe ale ostatnio to dalem juz na drugi dzien wode z odzywka , bo bylo sucho 

Czy skoro jeśli byłoby za sucho to liście nie powinny się dźwignąć po podlaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus oczywiscie ze tak  po paru h wstana , tak samo jak ida spac liscie opadaja , gdy pojawia sie slonce liscie wstaja , u mnie na 18 stronie fotorelacji  mialem taka akcje ale malo widac bo to roslinka w rogu i nie chwalilem sie ,widac bylo. ze pustynia mam tez miernik gleby i pokazywal sucho , nauczylem juz sie go obslugiwac , wiec czy ma sucho czy normlanie na mierniku podlewam , mierze przed podlaniem doniczki maja ok 15 kg czasem nawet 14,5 po podlaniu osiagaja 18 kg w jednym reku ciezko utrzymac 

@Kolbertus nie napisales ile podlewasz ml te roslinki na glowe ? 

@Zielone krainy Zdjęcia robione przy ciepłym świetle zwykłej żarówki. z opisu nad zdjeciem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy
Napisano (edytowane)

@dziurawy@Kolbertus Jak zdjęcie zrobione w czasie ciemni to nic dziwnego, że liście są oklapnięte, nocą liście naturalnie opadają , wstają tylko do słońca, czyli energii świetlnej by ją żaglami słonecznymi, jakimi są liście czerpać, jak nie ma światła, to roślina nie marnuje energii na stawianie słonecznych żagli.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zielone krainy napisał:

@dziurawy@Kolbertus Jak zdjęcie zrobione w czasie ciemni to nic dziwnego, że liście są oklapnięte, nocą liście naturalnie opadają , wstają tylko do słońca, czyli energii świetlnej by ją żaglami słonecznymi, jakimi są liście czerpać, jak nie ma światła, to roślina nie marnuje energii na stawianie słonecznych żagli.

Liście oklapniete były przez cały dzień. Teraz cyknąłem fote jak juz zgasło światło, bo nie chciałem przy świelte leda.

@dziurawy na głowę idzie 0,6-0,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Kolbertus To zostają dwie opcje , albo były przelane albo przesuszone, sprawdź strukturę liścia, czy jest jak papier wiotki, czy jest napęczniały i czuć wodę w tkance liścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zielone krainy napisał:

@Kolbertus To zostają dwie opcje , albo były przelane albo przesuszone, sprawdź strukturę liścia, czy jest jak papier wiotki, czy jest napęczniały i czuć wodę w tkance liścia.

Ani jedno, ani drugie. 😅Liście nie są wiotkie i delikatne, ale nie są też "mięsiste". Są mocne, sztywne, twarde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...