Skocz do zawartości
Kolbertus

5xGreen Gelato Auto (RQS) + MarsHydro TS1000 + 80x80x180

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
22 godziny temu, Bob drzewny napisał:

@Kolbertus mi sprawdza się aplikacja photone ppfd - grow light meter po kalibracji. A co do źródła światła to masz Full spectrum LED

Po kalibracji między tymi dwoma apkami występuje przekłamanie o 100-150ppfd. To bardzo dużo. Barwa światła finalnie wyszła mi 4700K więc w poprzedniej apce ustawiłem LED 5000K + 10% 660nm.

Update: dzień 12 od wyjścia. Dziewczynkom chyba się tu podoba, bo nie sprawiają póki co żadnych kłopotów. Temp. 24-27, wilgoć 50-70%. Są jednak jeszcze dość niskie, aby je giąć. Tak mi się przynajmniej wydaje. Temperatura na zdjęciu przekłamana, ponieważ włożyłem świeżo naładowane gorące baterie do czujnika. Przyciąłbym także pierwsze pojedyncze i trzypalczaste liście, bo nie są raczej już potrzebne - prośba o opinię, czy można.

20230501_125645.jpg

20230501_125647.jpg

20230501_125652.jpg

20230501_125656.jpg

20230501_125701.jpg

20230501_125712.jpg

20230501_125620.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj 14 dzień od wyjścia. Chciałbym, abyście zwrócili uwagę na tworzące się delikatne jaśniejsze przebarwienia na liściach. Aktualnie obecne już na dwóch. Nowe liście na pozostałych trzech też nie są już takie soczystozielone. Są na ziemi Growmix z Plagrona ( NPK 12-14-24 ), gdzie producent zaznacza, aby nie nawozić jej na pierwsze trzy tygodnie. No i póki co leje same wspomagacze. Brak azotu, jestem niemal pewien, ale zapytam też Was o opinię. Dodam, że w ciągu tych dwóch dni od ostatnich zdjęć rośliny wytworzyły dwa piętra liści! Ale dalej są dość niskie. Liście są mocne i sztywne, nie posiadają póki co fioletowych łodyg. Jeśli to azot to podleję je dopiero jutro, ponieważ ziemia dalej jest nieco wilgotna. Nawóż, który zastasuje to TerraGrow z Plagrona ( NPK 3-1-3 ).

20230503_133337.jpg

20230503_133426.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podlać ciut ciut azotu i zobaczysz ze złapią kolory 🙂 patrz te na  rosliny co potrzebują 🙂 a straszę liście jakiego są koloru mocno zielone ?😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr prędzej światło, bo są dalej z niskie, żeby LST robić. A jutro zaczyna się trzeci tydzień. I chyba będzie już za późno, bo łodyga jest już na tyle twarda i gruba, że raczej ich nie zegnę. Mam miernik z Benetecha i pilnuję pH.

ScreenShot_20230503175045.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus moją radą jest to żebyś przestał sobie zaprzątać głowę ppfd i miernikami. Sam próbowałem z tym kombinować, ale to nie jest fizyka kwantowa.

Ustaw 60% pół metra od roślin i je obserwuj. Jeśli dalej będą nisko rosnąć to zdejmij kilka procent. 

Jak się nauczysz jak reagują rośliny na wszelkie zmienne warunki to nie będzie Ci potrzebne nic więcej niż pH metr i miarka do nawozów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  to będzie wina światła. Dałem lampę wyżej o 10 cm i po godzinie dziewczyny nowe liście wyciagnęły do góry niczym mnich ręce do Buddy. Dzisiaj juz nie będę nic ruszać, bo właśnie poszły spać. Rano dam do góry jeszcze trochę, podleję je i jak wrócę wieczorem z roboty to zobaczymy jak to bedzie wyglądać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: dzień 15. Po podwyższeniu lampy w sumie o 15 cm i zredukowaniu jej mocy do 75%, oraz po zaaplikowaniu dzisiaj rano połowy dawki nawozu na wzrost rośliny zdały sie odżyć. Liście elegancko zaczęły podnosić sie do góry. Cóż więcej. LST raczej nie tym razem. A tak poza tym jest dobrze.

20230504_143301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kolbertus czemu lst nie teraz ?😅 masz dużo miejsca wykorzystaj to 🙂 one jeszcze podrosną a na flo wyskoczą do góry i wtedy będziesz miał tez okazje ponaginac  trochę 🙂 

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Katastrofedens napisał:

@Kolbertus czemu lst nie teraz ?😅 masz dużo miejsca wykorzystaj to 🙂 one jeszcze podrosną a na flo wyskoczą do góry i wtedy będziesz miał tez okazje ponaginac  trochę 🙂 

Hmm... No dobrze. Może teraz jak lampa jest wyżej to wyskoczą i wtedy spróbuję. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze światłem lepiej nie przesadzać, wbrew pozorom jak będzie go 5% za dużo, to jest gorzej niż jak masz 5% za mało. Też zauważ, że jak miałeś młode rośliny, to pewnie rzadko otwierałeś okno, bo było jeszcze zimno + często zaglądałeś do nich + mieliły mało CO2. Teraz pewnie wierzysz co jakiś czas pokój, przez co może się okazać, że wcześniej miałeś w boxie po 1500 ppm CO2, teraz może go być o wiele mniej.

Kupiłem ostatnio miernik do CO2 za 100$ zł, po opiniach jak czytałem przekłamuje jedynie o +/-50ppm. Po spaniu jednej osoby w sypialni 20m² stężenie CO2 wynosiło 1800 ppm, wystarczyło godzinie mieć uchylone okno, żeby spadło ono do 1100. Po 3 godzinach miałem już 700ppm i nie spadało niżej tylko dlatego, że ja byłem w pokoju i byłem małym generatorem CO2.

Czyli może się okazać, że jeżeli nie masz boxa w sypialni, to CO2 będziesz miał teraz ciągle na poziomie ~450ppm, a to za mało, jeżeli chcesz aż takie dawki światła walić roślinkom. To coś jakbyś ćwiczył na siłowni 4h zamiast 2(światło), a jadł tyle kalorii co jak w ogóle nie ćwiczyłeś(CO2). Wtedy te dodatkowe 2 godziny treningu nic Ci praktycznie nie dadzą, a pewnie doprowadzą do kontuzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Bob drzewny jeśli chodzi o umiejscowienie boksa to fakt, znajduje się on w sypialni, a do tego doliczmy jeszcze pc-ta, przy którym siedzę 3-4h dziennie. Aczkolwiek dziewczynkom o dziwo bardzo mocno pomógł nawóz na wzrost. Po połowie dawki, którą im zaaplikowałem w boksie zaczyna robić się mały busz. A jestem zdziwiony, ponieważ ziemia rzekomo jest wstępnie nawożona na pierwsze trzy tygodnie życia roslin. Zdecydowanie odżyły, a niektóre liście urosły do rozmiarów mojej ręki. Jutro wrzucę update.

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus  w takim razie mocno suplementujesz CO2, to też będzie szło więcej nawozów, wody, korzenie więcej tlenu zjedzą itd itd, bo metabolizm roślinki jest przyspieszony. Większość producentów jak czytałem podaje dawki itd. pod doniczki plastikowe i bez suplementacji CO2, jak zmienisz te warunki uprawy, to też będziesz musiał dostosowywać wszystko inne. Fajna zabawa jednym zdaniem :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Update: dzień 18. Lecą już pełne dawki wspomagaczy - Power Roots, Pure Zym, Sugar Royal i Terra Grow. Warunki dzień 26-27°C / 55-65%, noc 24°C / 65%. Staram się pomagać przebijającym się nowym szczytom nieco je odsłaniając spod tego gęstego lasu. Poczekam jeszcze dzień-dwa i spróbuję je jakoś ponaginać. Może ewentualnie jeszcze jakiś fryzjer. Zobaczymy. Jak na razie wszystko jest git. Dwa dni temu obciąłem pierwsze pojedyncze i trzypalczaste liście. Pachnie obłędnie. Zapach ziemisty, świeży i może jakby... leśny. 💪🌲

20230507_123133.jpg

20230507_123143.jpg

20230507_123112.jpg

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...