Skocz do zawartości
Gość Zielone krainy

Acapulco gold i Dos Si Dos 33 - Barney's farm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

35 dzień kwitnienia. Obydwie rośliny progresują, ale przewagę genetyczną ma roślina po lewej stronie. Największy z topów będzie miał około 25 cm długości, zapowiadają się wielkie pały.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Heavy Lung  Z największego topa około 25 g myślę, ale to takie szacowanie na oko, top ma około 25 cm długości i będzie miał grubość litrowej butelki, jak dobrze spuchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Zielone krainyNiezle jestem pod wrażeniem, na prawdę robią wrażenie, jak z mojego całego krzaka wyjdzie 30 g to będzie git. Ile obstawiasz że najmniej wyjdzie z tego mojego Dwarfa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

45 dzień kwitnienia. Okazało się, że producent Barney'm farm zrobił lekkiego psikusa i z pudełka 5 pestek od Acapulco gold jedna okazała się innej odmiany. Po lewej stronie jest Acapulco gold, a po prawej, jakaś inna odmiana, jakiej pestka była w oryginalnym pudełku Barney'm farm, więc jeśli sie pomylili, to jest to , jakaś inna ich odmiana, może za jakiś czas da się zgadnąć, co to jest. 

Acapulco gold i zagadka.JPG

Acapulco gold 2.JPG

Acapulco gold.JPG

Niespodzianka.JPG

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr Nie narzekam, ale zrozum z oryginalnego opakowania Barney'm farm - opakowanie 5 pestek Acapulco gold, za jakie zapłaciłem 153 zł, a tu jedna z pestek daje roślinę o zupełnie innym wyglądzie, jaki sugeruje inną odmianę. Zasiałem dotąd 4 pestki została mi ostatnia. Dwie pestki zasiałem na uprawie, jaka miała miejsce przed uprawą z LSD, mam z tego fotorelacje.

100_4769.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr  Nie chodzi o to, każda się jeszcze zmieni, ale każda już teraz prezentuje odmienny wzorzec budowy topa , inna jest struktura . Ta roślina po lewej sie zgadza ze wzorcem Agaculco gold , a ta druga nie, ma ładne topy, ale to nie są topy, które można by zidentyfikować, jako Acapulaco gold. Tutaj masz przykład, jak na poszczególnych etapach top Acapulco gold przechodzi metamorfozę w wizualnym wyglądzie. To pasuje do obrazu rośliny po lewej stronie, ale nie ma to żadnego związku z obrazem topa po prawej, jak chodzi o moją uprawę.  

Screenshot.jpg

 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać różnicę i koloru i szerokości liścia, ale ja przychylał bym się temu co @Udyr mówi. To są krzyżówki genetyczne, zawsze może się trafić błąd w genetyce i roślina będzie miała inne cechy, bardziej zbliżone do któregoś z rodziców. Topy budują się podobnie, rośliny chyba nie miały znacznych różnic w wysokości czy sposobie rozrastania się na wegu. Czas dochodzenia na flo i smak powie ci najwięcej. Takie moje przemyślenia. 😁👍

maczuga jest maczuga czy z brzozy czy z sosny 🤣😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PrzeMIX Topy są ładne, to nie narzekanie z mojej strony, a chodzi tylko o to, że kupiłem oryginalne nasiona Acapulco gold - Barney'm farm, a jedna z pestek nie wyszła na Acapulco gold, bo nie trzyma się wzorca tej odmiany, ale od niej odbiega w kierunku nie wiadomo czego. Jest różnica w wysokości, ale niewielka, głównie różnica dotyczy wyglądu liści, faktury topów , tempie rozwoju , to zupełnie inna odmiana, jakby patrzeć wizualnie. Zobaczę, jakie to da efekty przy paleniu, i co będzie ze smakiem.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy rozumiem twoje spostrzezenia. Jednak Udyr moze miec racje. Nie wszystkie pestki sa takie same. Ja osobiscie tego doswiadczylem w moim ostatnim grow. Mialem miedzy innymi 4 sztuki Gorilla auto i kazda byla inna i to doslownie. Roznily sie okrutnie. Jedna byla fioletowa i pachniala i smakowala jagodami z wanilia. Druga byla totalnie innej struktury i liscie pazurki bardziej sativove niz indica. Trzecia byla jasna i bardziej wyrosnieta. Miala inne topy. Mniejsze i bylo ich wiecej. Czwarta przypominala wygladem gorille i jakby tylko ona sie lapala w kryteria producenta. Tez mialem rozkmine czy nie pojebali pestek ale wszystkie byly z tej samej paczki.

Nie wiem jak wyglada porzadek w seed bankach ale wydaje mi sie ze tam pilnuja takich rzeczy zeby te pestki sie nie mieszaly. Procedury itp. Fenotyp moze odbiegac od oryginalu jezeli przewazy jakis gen. Nie wszystkie panny sa takiej samej masci na to wychodzi 🙂 moze pierwszy raz Ci sie tak zdarzylo stad taki poglad na sprawe. Zaden bank nie jest perfect i z pewnoscia dopuszczalne sa jakies anomalie 🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Mr.Green Ja mam pierwszy raz taki przypadek, wcześniej jedynie z powodu sprzedawcy w sklepie miałem inne topy niż zwykle , bo dał mi przez pomyłkę inną odmianę, a ja w sklepie tego nie zauważyłem, a tak to zawsze mi się zgadzało to, co na opakowaniu z tym, co potem z tego wyrosło i wzorzec genetyczny rośliny się zawsze zgadzał, nigdy nie miałem różnych topów, jakby każdy pochodził od innej odmiany, gdy odmiana była jedna. W sumie jak nie jest zachowany wzorzec danej odmiany, a nam zależy na sadzeniu właśnie takiej, a nie innej odmiany, to nie do końca dostajemy to za , co płacimy, ale mniejsza z tym, ja pod handel nie robię, a jedynie dla siebie, więc mi to nie szczególnie przeszkadza, może nawet na tym dobrze wyjdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja mam 3 z jednej torby i każda też odrobinę inaczej wygląda.

Barney's może zwyczajnie nie ma original landrace sativa(bo taką jest z definicji Acapulco) tylko jakieś mixy.

Do tego pojawiła się w latach 60", może temu nie oryginał w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr  We wcześniejszej uprawie się wszystko zgadzało, topy wyglądały identycznie i w pełni się pokrywały ze wzorcem Acapulco gold, a teraz jedna wygląda, jak cos zupełnie innego, jaki jest tego powód to zostaje zgadywać, mniejsza z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...