Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy pobierz sobie program o nazwie WireShark wybierz używany interfejs sieciowy wlan0 (wifi), eth0 (przez kabel) czy jaki tam używasz, kliknij start i zobaczysz jakie pakiety przychodzą i wychodzą od ciebie. Zdziwisz się

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ziomek nie czuje, jakbym czuł to bym ci powiedział, obecnie, jestem po zbiorach, niczego nie uprawiam, zioło mogę dojść szybko zutylizować, chronię się w necie, niczego nie sprzedaje, nikomu nie daje, to co  mam jest tylko dla mnie, więc się nie boję, jakbym miał się bać, to za chwilę tego, co mam, by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy kurde no to mam tak samo z jedną różnicą. Ostatnie twoje zdanie "jakbym miał się bać, to za chwilę tego, co mam, by nie było" u mnie wyglądałoby tak "jakbym miał się bać, zostawiłbym to co mam, by przyjąć na siebie to co ma mnie czekać".'

Ale w necie się nie uchronisz bo twój dostawca u jakiego opłacasz transfer danych zawsze będzie wszystko wiedział. Więc tu masz -1 punkt

No chyba że każdy przestrzega RODO i twój dostawca kasuje wszystkie logi nie patrząc na nie i ma wyjebane.

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Rób, jak chcesz twoje życie, ale nie rozumiem, twojej logiki , jakbyś się bał ,to byś zostawił to sobie, aby czekać na co ? Na wpadkę z większym plonem ? :D

@konopny_janusz  Dostawca nie wszystko widzi, pewne rzeczy da się zamaskować, widzi tylko część, u mnie dostawca nie widzi, że tutaj jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tutaj wchodzi element prawdopodobieńtwa. Zarówno w przypadku mniej plennej uprawy, ale częstszej JAK I uprawy więcej plennej ale rzadszej TAK SAMO SIE BOJĘ (Czyli wcale). Nie patrzę na uprawy w ten sposób ile gram mi wyjdzie - bo to zależy od mnóstwa czynników. Wnioskuję, że uprawa non-stop jest bardziej ryzykowna niż uprawa od czasu do czasu, bo każdy dzień niesie za sobą nowe wyzwania i ryzyko, być może pracownik sieci energetycznej o nazwie Adam Nowak w dniu YYY dostrzeże że włączyliśmy właśnie panel do uprawy. Może twój sąsiad wyczuł zapach bio-growa przez okno w dniu ZZZ, to wszystko są przypadki

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz No rozumiem , ale zdajesz sobie sprawę z tego, że większa uprawa jest zagrożona większymi konsekwencjami prawnymi w razie wykrycia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy rozumiem, ale rozumiem też, że uprawa non-stop niesie ze sobą dużo większe ryzyko, bo jest obarczona czasem, ciągłym czasem, nie ma przerwy, non stop uprawiasz, każdy dzień to nowe wyzwanie, nowe ryzyko, sąsiad poczuje zza okna zapach bio-growa, cannazymu czy rhizotonika (który w mojej opinii śmierdzi rybą) i lecisz : D

 

czas, przede wszystkim CZAS jest tutaj ryzykiem

 

Jakbyś miał zabić człowieka wolałbyś zabić 120 ludzi w ciągu 1 dnia czy codziennie przez 120 dni po 1 człowieku zabijać?

Załóż, że 120 to gramy z planta. Po obu akcjach masz tyle samo.

W którym z tych dwóch przypadków policja zdążyłaby zgromadzić więcej dowodów na ciebie?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Dla mnie uprawa to zabawa, a im mniej masz tym mniejsze ewentualne konsekwencje w przypadku wpadki, ale wpadka nie powinna wystąpić, jak człowiek działa w sposób odpowiednio zamaskowany i nie jest pleciugą w swoim środowisku, ale potrafi trzymać język za zębami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Wykrycie pewnych jednostek wymaga sporych środków, zaangażowania sił, pozwoleń , nie uzyskają tego dla dwóch roślin na własny użytek, bo to bez sensu, zainwestowane środki wielokrotnie przekroczyłyby zyski i o to w maskowaniu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ok, dla mnie niewykrywalność w necie zaczyna się od momentu kiedy odłączę się od sieci za której transfer płacę, albo przyłączę do innej, gdzie ktoś za mnie płaci, wtedy wszystko co zrobię jest na tego kto za mnie płaci

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja nie mówię, że nie da się kogoś wykryć, ja jedynie twierdzę, że więcej środków trzeba zaangażować, by wykryć daną jednostkę i w stosunku do wykrycia zaangażowane w tym celu środki będą zbyt wysokie, więc wykrycie będzie nieopłacalne. Jak byśmy byli bossami narkotykowymi, to ok szukaliby nas po świecie, serwer po serwerze w innych państwach, a w tym wypadku to , gdy masz tylko na własny użytek swoje pieczarki, to mają cię szukać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a propos pieczarek, to uwielbiam je w zapiekankach czy pizzy 😄

aż mi się smak zrobił kurde

Ale wracając do tematu to dla mnie mniejsze ryzyko uprawiać raz a grubo (oczywiście w graniach rozsądku, a nie np. że ktoś chce 5 kg suchego z uprawy) niż non-stop a mniej, bo czas uprawy jednak według mnie przeważa nad ilością w gramach jak chodzi o poziom ryzyka wykrycia.

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Pieczarki dzisiaj szamałem w gulaszu. Jak chodzi o twoje podejście do tematu uprawy to rozumiem, co kto woli, ja wole częściej, a po mniej, bo w razie wpadki łatwiej jest się wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...