Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja kumpel tylko indoor, po co mi outdoor i ryzyko, jak ja nie mam, co zrobić z tym, co w indoor uzyskam? :D Jednak worek spoko, do indoor bym tego jednak nie stosował, chyba, że do rozmieszania go z wodą i podlania, by zbić ph. Na pewno bym indoor nie podsypywał krzaka, bo to " samobójstwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem właśnie podsypałem kiedyś po garści pod krzaka, później flusha robiłem, jakoś planty przeżyły do końca uprawy niektóre dalej idą choć w nie najlepszym stanie ale jednak żyją

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Indoor sypanie pod krzak to nieporozumienie, bo doniczka zawiera za mało ziemi, a nasypany dolomit będzie podwyższał ph ziemi przy każdym podlaniu, bo będzie się rozpuszczał, a związku z tym poziom ph będzie bez właściwej kontroli i wyjść może z tego wielka lipa.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Dasz radę wypalić , albo kiedyś dałeś radę wypalić całego wapa palenia na raz, w sensie odpalasz i jarasz dopóki nie poczujesz, że już jest w smaku spalenizna, czyli wapowałeś na raz cały cebuch( w pełni nabity) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolomit i zakwaszanie ? Myślałem to bardziej zasadowy odczyn daje.

Zawsze myślałem że wapnie i pochodne podnoszą pH, no ale to może ja źle na lekcjach uważałem x lat temu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja robię tak że nagrzewam wapka biorę ze 2 wdechy i wydechy po czym wyłączam wapka i czekam, po jakimś czasie wchodzi bania i w zależności od tego czy jest mocna czy słaba nagrzewam ponownie wapka i znowu kilka wdechów i wydechów. Tak średnio po 5 wdechach i wydechach średnio głębokich (gdybym na raz wziął szybko głęboki wdech wtedy prawdopodobnie powstałby nagły atak kaszlu jest to bardzo nieprzyjemne) wyrzucam temat i nabijam następny. Przy 210 po którymś wdechu czułem zwęglony temat, przy 180 tego problemu nie ma😄

@Udyr też mi się wydawało że właśnie odkwasza glebę, wtedy sypałem pod krzaki bo myślałem że jest za niskie pH. Płyn helliga mi tak pokazał. W życiu bym go już nie kupił jest mało dokładny 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Udyr @konopny_janusz Oboje macie racje, zjarany jestem, ale to nie usprawiedliwienie, oczywiście nie chodziło o zakwaszenie, ale o podwyższenie ph ziemi, jakie też tak samo, jak zbyt mocne zakwaszenie może uniemożliwić czerpanie roślinie składników z podłoża.

@konopny_janusz Co do wpowania , ja próbowałem parę razy wypalić całego, ale odlot nawet na tej młodszej roślinie już w czasie wapowania zaczyna być tak duży, że nie da się dokończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jak szybko się zaciągniesz kilka razy to zdążysz bo bania wchodzi z opóźnieniem. U mnie narazie najmocniejsza z odmian (Skittlez, Violator Kush, Future) jest Future. Byłby z tej odmiany niezły upierdalacz gdyby poprowadzić ją do mleczno bursztynowych. Wciąż czekam na wszystkie LSD które lecą najdłużej, początkiem lutego będą mieć już 130 dni, a w połowie lutego 145 , także efekty powinny być jeszcze lepsze

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  To jak dobrze zrobisz LSD to zobaczysz, że nie zdążysz, bo owszem z wapa wchodzi z lekkim opóźnieniem w stosunku do palenia, ale jak wapujesz LSD i masz wywapować cały cebuch to jest to proces, jaki trwa , bo nie wciągniesz tego w moment , a w przypadku LSD , wejście haju jest odczuwalne moment po pierwszym mocnym zaciągnięciu, po drugim stan się pogłębia, po trzecim lekko odpływasz i wiesz, że czwarte to może być za dużo dla ciebie, jak ktoś chce się załatwić to może iść dalej. 

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Niestety, ale nie, bo dobry wynik końcowy to suma dobrych posunięć, jakie dobrze wpłyną na zdrowie i kondycje rośliny, co przełoży się na dobry plon, bo będzie spokojnie produkować i na tym sie skupi, a nie na walce o własne życie z niedoborami, czy w walce z popaleniami, czy innym problemem, na jaki poświęca energię i czas zamiast przeznaczać go optymalnie na kwitnienie i budowanie owoców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jest jakieś info sprawdzone na temat wpływu przenawożenia, niedokarmienia, złego pH rośliny na końcową moc palenia? Bo wiadomo że kwiaty będą słabiej albo wolniej się rozwijać gdy roślina ma problemy więc adekwatnie plon będzie mniejszy jak godzi o giety, ale czy to wpływa na moc palenia? 😮

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurde pytanie czy ktoś już to jakoś potwierdził laboratoryjnie i udokumentował (np. chłop uprawiał konopie i miał w boxie za małą wilgotność na wegu, za dużą na flo i o ile % mu spadnie poziom THC z tematu po zbiorach np na full mleku w porównaniu do uprawianej obok tej samej odmiany z tą samą genetyką ale już z dobrą wilgotnością na wegu i flo), żeby sobie poczytać można o tym. No i do tego jest jeszcze genetyka

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Na pewno jakiś procent mocy przepada w wyniku złego prowadzenia uprawy, ale jaki dokładnie to procent to pewnie zależy ogólnie od sumy popełnionych błędów, co nie jest dziwne roślina musi być w dobrej kondycji , aby produkcja mogła przebiegać optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to jak chodzi o gramaturę ile wyjdzie to rozumiem, ale nie widzę żeby było coś o tym np jak za niskie albo za wysokie pH przez jakąś tam część wega wpłynęło na końcową moc palenia. Według mnie to takie domysły. No chyba że ktoś kompletnie zepsuje uprawę i roślina mu nie dotrwa do mleka albo bursztynów, więc skosi wcześniej to wiadomo że będzie słabsze. 

Kurde fajnie by było taki test zrobić na zawartość thc w roślinie dobrze nawożonej i gorzej nawożonej, czy tam są różnice rzędu na - 10% thc na źle zrobionej czy raczej różnice typu 1-5 % thc. Albo jeszcze inaczej. Przy ścince obu plantów np na full mleku 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ziomku to jest całość, nawet jak bym ci to przełożył na inne rośliny, jakie kwitną i formują owoce, jeśli roślina ma problemy to przekłada się to negatywnie na owoce, jak dana roślina wytwarza substancje psychoaktywne, to ich produkcja też musi ucierpieć proporcjonalnie do popełnionych błędów, jakie źle oddziałują na roślinę. Zła kondycja rośliny musi przekładać się negatywnie nie tylko na wielkość plonu, ale i na jego jakość i moc, bo produkcje THC też musi ucierpieć i stąd finalnie poziom THC musi być mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dobra ja sobie porównam bo wszystkie 3 planty mam tą samą odmianę. Czy plant po prawej po 145 dniach będzie słabszy niż plant w lewym górnym rogu starając się nie popełnić błędów, gdy już wiem że już tych błędów jest mniej bo nie ma skoczogonków jest ziemia dedykowana, nie było problemów z pH no i nie była jeszcze tak konkretniej niedożywiona żeby zaczęła wyglądać jak to napisałeś upiór 😄

 

IMG_20220119_221012.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Na pewno będzie mocniejsza, jak nic nie zawalisz i do tego doprowadzisz ją do dojrzałości, roślina produkuje THC przez cały okres uprawy, ale najwięcej produkuje THC na kwitnieniu, więc jego ilość w ogólnym rozrachunku w tym plancie musi zależeć od całej uprawy, jak roślina rosła bezproblemowo, niczego jej nie brakowało, więc była w dobrej kondycji przez całą uprawę, to na pewno produkcja THC była większa i ostatecznie moc będzie bardziej odczuwalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...