Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy tylko ze zauważ jeden plant będzie szedł 145 dni, ta nowa myślę dojdzie do 100 dni przy podobnym wegu jak chodzi o ilość dni różnica 5 dni. Czy będzie mocniejsza? Muszę sprawdzić  

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak będzie prowadzona z mniejszą ilością błędów i doprowadzona do dojrzałości, to będzie mocniejsza, bo więcej wyprodukuje, jak będzie produkowała w lepszych warunkach z brakiem błędów przy nawożeniu. Dobra kondycja rośliny, musi zaważyć, jak i na rozmiarze plonu, tak i na smaku i na mocy, bo to wszystko jest powiązane ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to czemu jedni ścinają na przezroczystych, drudzy na mlecznych trzeci na bursztynach? Od czasu też to zależy, roślina ma dłuższe flo i dalej pobiera składniki odżywcze więc ma szansę dogonić roślinę która była lepiej zrobiona ale wcześniej doszła.

Ja patrzyłem na fotorelkę @onyx. Planty zdrowe ładne, fajne topki mu wyszły, chyba bezbłędnie, ale aż tak nie napuchnęły jak u ciebie chociaż mają jeszcze czas chyba. Czy to już znaczy że moc też będzie słabsza? : - O

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz u mnie mam wrażenie jak by one już przekwitły a młodsza nawet 80 dnia nie ma a trichomy przeźroczyste, pracuje max do 100 dnia trzymać więc myślę że jeszcze spuchną choć ciężkie już mają topy 

Dlatego się zastanawiam też czy one są przekarmione czy nie dokarmione, wgl muszę sprawdzić pH bo niby jest mikoryza i biotabs ale nigdy nic nie wiadomo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ścięcie na przeźroczysto mlecznych to zioło, jakie będzie energetykiem i nic więcej, jak ktoś chce ścinać zioło na etapie, w jakim nie jest dojrzałe i ma ograniczoną moc nawet, jak uprawa była optymalnie prowadzona to jego sprawa, ale jak chodzi o to, by uzyskać , jak najmocniejszy efekt końcowy to i roslina musi być dojrzała w pełni i najlepiej na sporej dawce bursztynu, a do tego uprawa powinna być prowadzona bezbłędnie, by roślina na każdym etapie swojej drogi mogła się rozwijać optymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  też mam dość trzymania tych dwóch roślin obok zamiast zostawić sobie w boxie tylko lsd z tego projektu, ale chociażby plant zdychał to trzymam je bo widzę jak bursztyn gdzieniegdzie już wchodzi, ale wciąż pojawiają się partie topków które mają jeszcze trochę przezroczystych z przewagą mleka

@Brazil Munster  wielokrotnie widywałem automaty które były bardziej napuchnięte od swoich odpowiedników w wersji fotoperiodycznej

@Zielone krainy  sam widzisz po swojej uprawie różnicę gdzie jeden plant szedł szybciej drugi wolniej w zależności od tego jak się je karmiło. Plant który doznał kiedyś nazwijmy to kontuzji dalej przecież się rozwija bo jakby się nie rozwijał to wizualnie topy by się nie formowały, a lekarstwem na popełnione błędy ma być przedłużenie wega lub flo 😄  😄

Ale to jest takie gdybanie myślowe, nie ważne 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ziomek, jakby tak było, jak piszesz to każdy typ, jaki popali rośliny, nie dożywi, przeleje, spieprzy ph, będzie miał złe warunki uprawne, ale jakoś dociągnie planta w opłakanym stanie do końca i będzie miał moc tego plonu optymalną, jak ktoś, kto w niczym nie zawalił i wszystko zrobił od początku do końca bezbłędnie ? He to wtedy nie miałaby sensu wiedza uprawna, jak wystarczy po prostu dociągnąć planta byle jak do końca, bo moc i tak będzie się zgadzała :D Tak nie jest i być nie może. Na końcowy wynik , jak i wielkość plonu, tak i jego jakość i moc wpływa całokształt uprawy, od początku do końca.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  nie mam na myśli takich skrajnych przypadków, ale przypadki kiedy ktoś dociągnął planta do końca uprawy, ale plant ciągle ma zielone liście, mimo wcześniejszych popaleń jakoś się to rozwija i topki przybierają na masie. Zdejmuje z planta np. 50-60 gieta. Jakby to porównać z tymi samymi odmianami tylko więcej gram to ten plant co więcej gieta wyszło będzie miał adekwatnie większą moc?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ja uznaje, że roślina jak obrywa to po całości, czyli i plon w wielkości cierpi, i jakość cierpi i moc też cierpi, jasne przez małe błędy tej mocy wiele nie spadnie, ale przez duże błędy utrata będzie znacząca, bo proporcjonalna do złego stanu rośliny, w jakim nie mogła się rozwijać optymalnie, więc i produkcja THC musiała ucierpieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ja uważam że to różnicy nie robi, bardziej genetyka ją robi. No chyba że ktoś kompletnie uprawę popsuje. Pod koniec flo i tak porządanym efektem jest by roślina wyjadła się sama, a w myśl zasady: "karm dopiero wtedy gdy widzisz niedobory" plant po drodze i tak obrywa dając hodowcy pewnego rodzaju indykatory że czegoś brakuje lub czegoś jest za dużo. Ważne by topy przybierały na masie bo głównie o to chodzi. Liści i tak nie palimy, no chyba że ktoś lubi. Ale sprawdzę to i powiem ci która będzie mocniejsza lsd. Na tych starszych pojawiają się już bursztyny. Niebawem wrzucę jakieś zdjęcie trichomow na kwiatach😄

IMG_20220120_214603.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Nie będę się spierał, jak dla mnie sama logika podpowiada, że każde działanie musi mieć skutek, a skutki naszych działań nie odbijają się tylko na wielkości plonu, ale też na jego jakości i mocy, bo złe prowadzenie uprawy , czyli błędy muszą się odbić na całokształcie uprawy. Roślina by optymalnie produkować musi być w świetnej kondycji, jak kondycja będzie gorsza to produkcja będzie też gorsza, bo jedno wpływa na drugie. Genetyka ma wielkie znaczenie, ale też błędy uprawne wielkie znaczenie mają, ogólnie powiedziałbym, że liczy się jak jedno tak i drugie, a by było idealnie to, jak i genetyka tak i uprawa muszą być pozbawione błędów i wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Spoko pomysł, ja się mogę z tobą ziomek założyć, że jak tą ostatnią LSD zrobisz bezproblemowo i wyprowadzisz na bursztyn, to odlecisz, jak nigdy wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  ja myślę że po wszystkich trzech odlecę, 145 dni to sporo czasu uprawy a topki w starszych plantach wciąż się rozwijają tylko że wolno, widzę to po tym jak z dnia na dzień uginają się łodygi, dwa topki opierają się o kable od lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Czas robi swoje, ale od niego ważniejsze jest prowadzenie. Ja jedną swoją ściąłem po 66 dniach kwitnienia i mówię ci to uczciwie, że kosi umysł, ale jeszcze w miarę kontrolowanie, odlot jest duży, ale nie opuszcza mnie kontrola stanu. NIe paliłem jeszcze tej, jaka jest ścięta 77 dnia kwitnienia, jaka ma nieporównywalnie więcej bursztynu, ale jeszcze czekam, przechodzi curing w słoiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ciekawe jakby ci wyszła Future, ja swoją musiałem wcześniej kosić z powodu plechy (za słaba wentylacja za dużo roślin) a i tak jest mocniejsza niż Skittlez która miała więcej mleka

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...