Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Ja nie testowałem, ale z tego, co czytałem UVB powoduje, że roślina bombardowana światłem jakie ją "krzywdzi", broni się, a robi to produkując więcej żywicy i zalewając się nią, co jest mechanizmem obronnym, a w raz z tym dochodzi do większej produkcji THC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  i tym się świeci oprócz zwykłej lampy przez całe flo? czy osobno się daje lampę uvb? a osobno zwykła? widziałem jak vampidrut miał załączoną tylko tą lampę uvb, a zwykła lampa była wyłączona, albo też mi się coś pomyliło

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Z tego, co czytałem, świeci się normalną lampą tak, jak zwykle, a tylko włącza się na określony czas lampę UVB, zaczyna się od mniejszej ilości oświetlania , a potem sukcesywnie zwiększa, zaczynając świecić 2-3 tygodnie przed kosą. Zaczynając od 30 minut w połowie cyklu swojego oświetlenia, czyli po 6 godzinach od włączenia się panelu led. Potem kolejno dzień po dniu się zwiększa 45 minut, 60 minut i tak do 2 h. Nie powinno się przekraczać 2 h oświetlania na dzień lampą UVB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy o kurde ale kombinowania, może kiedyś, ja po tej uprawie robię przerwę, w następnych uprawach posadzę same future chyba, połączenie 50/50 indiki i sativy mi odpowiada najbardziej

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To byłoby proste, tylko razem z lampą UVB trzeba byłoby dokupić drugi programator czasowy i wszystko dałoby się na nim ustawić na każdy dzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  nie byłoby z tym problemu ale jednak wchodzi ten dodatkowy element do układanki, może kiedyś ktoś wymyśli że trzeba zaraz po włączeniu lamp załączyć mocny wentylator który pobudziłby planta do życia i po 10 sekundach go wyłączać 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podlałem nawozem aż 12 ml bio-blooma na litr wody, 4 ml pk na litr wody oraz 2,5 ml cannazymu ten cannazym chyba zrobił robote, bo plant bardzo szybko zaczął pić

planuje zdążyć zrobić jeszcze 3 takie podlania i już koniec kosa 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak się zmieniło, dwa dni ciemni i w sobotę kosa, bo tych brązowych słupków zaczyna na topach przybywać

jak chodzi o bursztyny to pojawiają się tylko w najwyższych partiach topów, myślę że koło 5-10% będzie

"główki" trichomów są wybrzuszone, co według RQS może być indykatorem który mówi nam kiedy zbierać

więcej chyba z niej nie wyciągnę jak chodzi o moc i plon, widocznie coś zjebałem po drodze, bo chciałem żeby topy były grubości pięści a wyszły może na pół pięści 😄

no ale nic, 90 - 100g powinno być jak nie to trudno

 

czy tutaj jest już około 70% ciemnych słupków? na moje oko tak

b1.jpg

b2.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Jak będziesz ważył razem z doniczką i ziemią,  to wyjdzie sporo, a bez doniczki i ziemi to słabo to widzę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...