Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, mirecki napisał:

uprawa bardziej uzależnienia niż plony 😁

Powinna być nakazana uprawa indoor w swoim pokoju, jest wiele czynników wpływających za, na przykład oczyszcza powietrze. 

I jeszcze to o czym pisza na wikipedii

"  Kontakt z zielenią i naturą wpływa pozytywnie na zdrowie, a ponieważ hobbystyczne ogrodnictwo jest formą kontaktu z roślinnością, jest więc też przykładem tego typu pożądanej aktywności. Zaobserwowano np., że już tylko krótki kontakt z naturalnym otoczeniem poprawia zdolność do koncentracji, w porównaniu do kontaktu ze środowiskiem miejskim[2]. Uprawianie ogrodu poprawia też uczucie satysfakcji i szczęścia. Wywiady przeprowadzone wśród ludzi zajmujących się hobbystycznie ogrodnictwem wykazują, że są oni szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z życia, od ludzi, którzy nie zajmują się taką działalnością[3]. Przyczyn dopatrywać się można w specyficznym składzie flory glebowej. W próchnicznej glebie ogrodowej znajdują się m.in. bakterie z rodzaju mycobacterium oraz inne mikroorganizmy, które w mogą dostać się do przewodu pokarmowego osoby pracującej w ogrodzie. Niektóre z tych bakterii stymulują w tych warunkach wydzielanie się serotoniny, hormonu, wpływającego na odczucie zadowolenia i satysfakcji[4]. Pozytywna reakcja ludzi w środowisku ogrodniczym wykorzystywana jest w hortiterapii."

11-21-6.thumb.jpg.8c896624d5181e3d5270dd7a9a33d89e.jpg

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak  to może coś w tym być bo ja z reguły jestem trochę poddenerowany a zaczełem sadzić to jakoś spokojnieszy, zrelaksowany. Z początku myślałem że to ten zapach terpenów tak na mnie działa 😄 w końcu aromaterapia czy coś xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Zrób sobie masło, zobaczysz, jak czesze beret fajnie, a jak raz zrobisz to będziesz kontynuował, więc zaraz wrócisz do uprawy, by mieć na masło :D Nie wyrzucaj niczego, bo to bezsensu, chyba że jakieś śmieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To kto ci każe to masło jeść łyżką do zupy? Do ciastka można dodać, na mięso położyć, jest wiele możliwości, a klepie mocniej niż waporyzowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Też mi się nie chciało, ale zrobiłem, bo nie miałem, co z ziołem zrobić, serio warto, bo klepie mocno , ale nie za mocno, jak za dużo nie zjesz. Duża wygoda i dyskrecja, nikt nie wie, co masz w ciastku, zjeść możesz wszędzie, efekty od 1-2h występują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu trzeba oczekiwać aż pierdolnie ? 
 

moja luba nie lubi palić bo płacze zawsze ze ja coś gryzie w gardle.  I mówi mi to przez 2 dni 🤪🤪😂😂 wiec siebie jej suflet. Tylko zebu nie przepierdolic bo ona ogólnie bardzo mało pali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik skurczył się dzisiaj do 115g jak to ważyłem, wydaje mi się że już wysuszone, ni cholere nie wiem jak sprawdzić czy jest już ok, od 5 dni się suszy, więc poczekam jeszcze 2-3 dni dla pewności i wrzuce małe podsumowanie 😄

ja wiem, trymowanie wyszło chujowo, ale nie jestem trymer tylko grower

111345.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr to po water curringu są zawsze takie ciemne topy, czytałem że podczas wc zachodzą procesy rozkładu, podobnie jakby ktoś zwłoki do rzeki wrzucił.

 

Wezmę coś na próbę, jakiś dobry kawałek najlepszego topka wrzucę do komory na sprawdzenie i reszta pójdzie do słoika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nic nie ubywa gram, więc chyba się wysuszyło, 7 dni suszenia

 

ostateczny mój wynik z tej rośliny to 114g, najbliżej był @Admin, gratulacje 😄

 

ps. nic innego oprócz tego zioła nie wrzucałem do pudełka (musicie uwierzyć na słowo :D)

ps2. tak, waga pudełka odjęta, elektroniczna waga wyTAR'owana

bbbbb3432432.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Ładnie wyszło, a i tak wynik 10 % wagi mniej, bo po wc, więc wynik bez wc, to byłoby około 125 g, czyli podobnie, jak u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  będzie co wapować, razem z tamtym ziołem które mi zostało z innych LSD jest około 180-190, zmienia się to bo codziennie podbieram ze słoika 😄

wrzuciłbym filmik który obiecałem przed ścinką ale nie wiem jak usunąć właściciela pliku bo tam jest nazwa komputera "kreska ukośna"  i dalej jest moje imię i nazwisko. Tych danych nie zobaczą ludzie jak tu wrzucę?

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Jak popalisz tą, to tamte na jej tle uznasz za słabe i nie będzie ci się chciało pewnie ich waporyzować. Ja stary robię teraz codziennie wypieki, prosta sprawa, a jaki po tym jest haj, musisz spróbować, by zacząć robić masło i piec :D

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy będę szczery, zrobiłbym te ciastka jakbym nie miał wspólnej kuchni na chacie dla wszystkich : D

albo swój piekarnik, a tak to nikt nic nie wie nikt nic nie widział i nie słyszał 😄

5 minutes ago, Zielone krainy said:

@konopny_janusz Jak popalisz tą, to tamte na jej tle uznasz za słabe i nie będzie ci się chciało pewnie ich waporyzować. Ja stary robię teraz codziennie wypieki, prosta sprawa, a jaki po tym jest haj, musisz spróbować, by zacząć robić masło i piec 😄

tamte są też naprawdę mocne, posiedziały w słoiku i nabrały mocy, nie wiem czemu tak się stało że świeżo zaraz po wysuszeniu były słabsze

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...